Jump to content
MłodyWilk22

Matowe reflektory...

Recommended Posts

Witam

Po bliższym przyjrzeniu się mojemu autku zauważyłem, ze przednie reflektory są delikatnie matowe i lekko chropowate. Uszkodzenia jak sie domyślam powstaływ wyniku uderzeń kamyczków(masce też sie nie raz oberwało :) ).

Teraz pytanie??

Jak przywrócić im wcześniejszy blask??

Słyszałem o metodzie - papier wodny 2000, później pasta polerska i ponoć jest lustro :)

Próbował to ktoś kiedyś na feflektorach w swoim pasku??

Będę wdzięczny za wszelkei dobre rady :)

Pozdrawiam:)

Piotr

osobiście nie próbowałem ale mój lakiernik robił to z moimi lampami przednimi i tylnymi i jest wypas. nie wiem czy dokładnie ta technika ale efekty są.

pozdro.

Guest hha

Też uważam, że najrozsądniej oddać to w ręce lakiernika i niech to wykona fachowo. Nie pchaj się w rozklejanie reflektorów.

HHA

Wystarczy papier wodny 2500 (ciężko dostać), potem pasta polerska i gotowe.

Witam.

Podepnę się pod temat,posiadam plastykową obudowę reflektorów w b5 i na nich właśnie powstał brud..... ale w środku.Ktoś mi doradził żeby usunąć te naloty pastą Tempo ale wtedy musiałbym wyjąć środek(jak to zrobić) można ktoś zna jakiś sposób na te naleciałości?Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Witam

Po bliższym przyjrzeniu się mojemu autku zauważyłem, ze przednie reflektory są delikatnie matowe i lekko chropowate. Uszkodzenia jak sie domyślam powstaływ wyniku uderzeń kamyczków(masce też sie nie raz oberwało ).

Teraz pytanie??

Jak przywrócić im wcześniejszy blask??

Słyszałem o metodzie - papier wodny 2000, później pasta polerska i ponoć jest lustro

Próbował to ktoś kiedyś na feflektorach w swoim pasku??

Będę wdzięczny za wszelkei dobre rady

Pozdrawiam

Piotr

Przy mocno zajechanych szkłąch , a takie miałem , pasta nie da efektu , ja u siebie zamiast pasty lampy wymalowałem klarem i jest ok. Pasta nic nie dała mimo polerowania lamp papierkiem 2500.

Jak chcesz oceń to w moim temacie

http://forum.vw-passat.pl/threads/82667-Rodzinne-kombi-NOKIANA-nisko-jeszcze-nizej-18-quot-PHAETON-quot-STICKER-BOMB/page15

efekt jak dla mnie jest super

wczoraj odnawiałem reflektory w swoim passacie tą metodą tylko użyłem trzech rodzajów papieru wodnego a mianowicie najpierw 1000 dla zniwelowania większych rys potem 1500 a później 2000 wszystko pod bieżącą wodą na sam koniec pasta polerska reflektory wyglądają jak nówki trochę pracy a efekt niesamowity

papier wodny 2000 a potem pasta G3 i najlepiej maszynowa polerka :) i sa jak nowe moja zona myslala ze kupiłem nowe reflektory :)

hehe pozdr.

sluchajcie kupilem papier 2000 to na początek śmigać papierem i polewać wodą a pozniej śmignąc pastą polerską i polerowac szmatną ? czy najpierw nalozyc paste i tym papierem śmigać?

Woda+papier 2000 do wycięcia rys i zmatowienia lekkiego reflektora, potem pastą. Najlepiej polerką i farecla wychodzi jak dla mnie do tego mililitry wody na reflektor podczas polerowania pastą. Żeby efekt się utrzymał ktoś pisał o woskowaniu reflektora.

Jak wżery są głębokie to polecam papier 1500 potem na 2000.

Może być, ale musisz się liczyć z tym że efekt nie koniecznie będzie trzymał się rok:)

btw. jak masz głębokie wżery to wątpię że szmatka+ew. pasta tempo Ci to wyprowadzą ładnie.

piszczuS1991 dzięki za info, jutro biore sie do roboty, i wrzuce tu foty przed i po. Mam nadzieje ze efekt bedzie dobry. bo wkur... mnie zmatowiała lampa..

Piszczus ale na początek, zwilżyć lampe wodą i śmignąć papierem.Poźniej przemyć wodą i dalej papiere. a na koniec przemyć wodą i nałożyc paste i czochrac az do porzdanego efektu :D??

Edited by athlon306

athlon Weź w wiaderko wody nalej, i cały papier zmocz. Mokrym papierem przeleć po mokrej lampie. Nie rób nic na sucho. Po wydarciu papierem umyj lampe, rozprowadź pastę i gdy wyschnie wytrzyj. Ja zawsze polerowałem maszyną i fareclą i przy polerowaniu polewałem wodą. A czy przy metodzie ściereczka+pasta woda jest przydatna to Ci nie powiem. W każdym razie papierem na mokro!!

własnie takiej odpowiedzi oczekiwałem, w takim razie do jutra. Sam ocenisz jak efekt jest

może jeszcze się zapytam czy woda ciepła czy zimna hehe , żartuje oczywiście :)

To ja Ci odpowiem że zawsze używam ciepłej bo przyjemniej się robi:) Szczególnie przy niskich temperaturach:)