Skocz do zawartości
Duży

[B5] Jaki olej wlewać do silników TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Prawda jest taka że bez laboratorium i długotrwałych testów nic, ale to nic nie mamy do powiedzenia !!!

 

Mylisz się i to strasznie. Temp wrzenia motula i np castrola możesz w domowych warunkach sprawdzić i się przekonasz co szybciej ugotować i jak to się przekłada na podzespoły silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.... możesz w domowych warunkach sprawdzić i się przekonasz co szybciej ugotować i jak to się przekłada na podzespoły silnika.

 

 

Nic dodać nic ująć. Poza tym, wszystkie "kręcone" motory powinny śmigać właśnie na oleju bardziej odpornym na przegrzewanie z wiadomych względów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co byś zrobił jakby w fabryce VW zalali Lotosem z odpowiednią normą.

Napisałem przecież że czołówka światowy producentów a nie Lotos RG ... zejdź na ziemię bo bujasz w obłokach. Ośmiolatka chcesz odmłodzić i to 101km - OH

Mylisz się i to strasznie. Temp wrzenia motula i np castrola możesz w domowych warunkach sprawdzić i się przekonasz co szybciej ugotować i jak to się przekłada na podzespoły silnika.

?

... no nie mam zamiaru gotować oleju w domu. Widzę że zebrała się ekipa znawców olejów, albo pseudo-reklama ...

Nic dodać nic ująć. Poza tym, wszystkie "kręcone" motory powinny śmigać właśnie na oleju bardziej odpornym na przegrzewanie z wiadomych względów.

... no twój jest fest wykręcony;) ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. no nie mam zamiaru gotować oleju w domu. Widzę że zebrała się ekipa znawców olejów, albo pseudo-reklama ...

 

W warunkach domowych w sensie że można to zrobić poza mega testami o których ty pisałeś. Nikt Ci nie karze tego robić.

albo pseudo-reklama ...
Tak 95% użykowników którzy jeżdza na motulu.
no twój jest fest wykręcony
a tego już nie skomentuje. Skąd wiesz co tam siedzi?? I dobra styka tego OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy castrol czy motul czy mobil.... obojętnie, aby nie przeginać z km bez wymiany. lepiej wymienić 2x bo nigdy nie ma sie pewności czy na pewno olej jest oryginalny. Założe się, że jakby silnik mial wybierać to wolalby mineraly 3x czesciej zmienionego niz syntetyka ktory w niektorych autach siedzi po 30 tys km....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec nie pozostaje nic innego jak pochwalić Motul'a.

 

 

Jak pisze wyżej pochwalić nie zmuszać do wlewania, nie nalegać, nie kazać wlewać. Jest to moja opinia i Ty kema nie musisz się z nią zgadzać. I niech zostanie tak, że Tobie pasi Castrol mnie Motul i gra gitara.

 

P.S. A i nie jest to wprawdzie dział o tuningu, ale pod maską jest sporo więcej niż u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego Passka zalewam Castrol Magnatec Diesel 10w40 :) i jak dla mnie olej dobrej marki, i niezawodny, natomiast najlepsze są podobno oleje motul...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest wasza opinia na temat olejów lotosa??? próbował już ktoś??? podobno są niezłej jakosci, tak gdzies wyczytałem, ale jakos przekonania do naszych wyrobów nie mam. nie miem, moze to tylko taki stereotyp i żeczywiscie nie jest tak źle

 

ortografia !!!

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam taki powiedziałbym problem - mianowicie wymieniałem olej w moim Passacie 1.9 TDI ATJ i zmieniłem z bodajże Shella 5W30 (taka była zawieszka na korku - jednakże przy wymianie olej był bardzo czysty - nie brudził rąk praktycznie wogóle czyli możliwe iż nie miał tych 16 kkm jak by o tym świadczyła zawieszka) na Castrol EDGE 5W40 z normą 505.01 i sytuacja jest następująca:

 

- silnik wydaje mi się iż głośniej pracuje

- bardziej drga na obrotach jałowych, po lekkim dodaniu gazu wszystko ustaje.

 

Mechanik mi mówił iż mogłem mieć wlany jakiś ulepszacz do oleju.

Powiedzcie mi w miarę możliwości co może być przyczyną takiego stanu rzeczy i jeżeli jest zalecane dolewanie jakiegoś specyfiku to czy mogę liczyć na jakiś sprawdzony typ ulepszacza ?

 

Byłbym wdzięczny za pomoc. W sumie przejechałem tak 500 km i nie ma żadnych problemów, poza tą odrobinę głośniejszą pracą - moim zdaniem - i drganiami na niskich obrotach. A czy może tam był wlany półsyntetyk i przez to lepiej pracował. Co o tym sądzicie ?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdza sie teoria: drozszy olej = lepszy. nie warto wlewac scierwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Musze na dniach wymienic olej i za bardzo sie nie orientuje na jaki

 

Na ulotce mam wypisane :

 

Castrol 5W/40 TD 50501

 

I nie wiem czy jest to syntetyk czy polsyntetyk prosze o rady z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Musze na dniach wymienic olej i za bardzo sie nie orientuje na jaki

 

Na ulotce mam wypisane :

 

Castrol 5W/40 TD 50501

 

I nie wiem czy jest to syntetyk czy polsyntetyk prosze o rady z gory dzieki

 

Syntetyk. Jak by był półsyntetyk to wtedy 10w40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak by był półsyntetyk to wtedy 10w40.

nie zawsze. bodajże liqui moly i motul mają oleje 100% syntetyczne 10W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam Passata B5 2,3 benzyna+gaz 170KM rok 2002 188 tys km przejechane. Chcę wymienic olej. Na jaki? Z góry dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem kilka dni temu AFN z 98 roku i ponoc jest zalany jakims tam olejem półsyntetycznym, pytanie: zalać go ponownie półsyntetykiem czy lepiej syntetykiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Syntetykiem. I nie pytaj już o nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana oleju na Castrola Edge 5W/40 synt + wszystkie filtry

żadnych poważnych zmian nie zauważyłem, choć nadmienie że nie wiem co było wcześniej wlane do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam TDI PD i kupiłem olej pół syntetyk do silników PD:

 

MILLERS 5W40 XFE - PD (VW 505.00, 505.01). Czy ktoś słyszał coś o tej firmie bo olej został polecony przez zaprzyjaźnionego mechanika.

 

http://www.millersoils.pl/shop/millers-oils-xfepd-5w40-diesel-p-53.html?osCsid=8f0f9358c4c7febc37f36fdf8f4fe4d0

 

Wcześniej jeździłem na motulu i przez 15 tys km łyknął 1l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem niedawno Passata 1.9 TDI AJM. Na początku tego wątku dowiedziałem się że do tego silnika powinien być wlewany olej syntetyczny o normie 505.01 ,czyli do pompowtrysków, jednak silnik jest obecnie zalany olejem pół syntetycznym 10w40 , który raczej na pewno nie spełnia tej normy. I tutaj moje pytanie jaki olej powinienem zalać, ten który jest obecnie wlany prawdopodobnie nie spełniający norm, czy ten dedykowany i czy taka zamiana nie grozi rozszczelnieniem silnika czy innymi konsekwencjami. Dodam jeszcze że na osłonie silnika koło korka wlewu oleju widnieje napis "VW nach norm 505.00" , a pasek ma nalatane licznikowo 220tys. i nie wiem jak długo jeździł na 10w40.

Edytowane przez lukaszoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności