Skocz do zawartości
Duży

[B5] Jaki olej wlewać do silników TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Silnik zalany mam shelem 10w40, i ciekawy jestem czy mozna dolac takiego samego oleju ale castrola ktory mam.

Takiego samego czyli o tej samej klasie lepkości. Tak można. A tak naprawdę to proponuję zmienić olej na lepszą markę niż shell. Zobaczysz jaka jest różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko zależy od kondycji silnika. Shell jest dobrym olejem. Miałem go kiedyś w fiescie i było wszystko ok. W passacie B4 używałem Castrola a teraz używam Motula i jak silnik nie bierze oleju to aż tak drastycznej różnicy nie robi. Takie jest moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak naprawdę to proponuję zmienić olej na lepszą markę niż shell.

Castrolem lub Shelem zalewają silniki w fabryce więc przestańcie pisać że coś jest lepsze czy gorsze do TDI ... Po prostu są oleje wyższej klasy (np. Motul) do silników wysokoobrotowych w motorach i tam może widać różnicę. Normalnie Kowalski nie zobaczy różnicy nawet po 200000 na jednej firmie ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie domyślałem się ze można zmieszać ale pewny nie byłem. Weszło ok 0,5l. Zmiana oleju bedzie za ok 10 tys. km. I powiem szczerze że kupiłem auto zalane Castrolem teraz jest Shell i praktycznie nie widać żadnej różnicy. Wg mnie różnica jest w jakiś tam dodatkach, technologiach produkcji i samej nazwie i reklamie. Bo np. w tv czy radiu czesciej słychać o Castrolu czy Mobil1 a nie np Shell. A i jeszcze jest taka nagonka na klienta że praktycznie wszystkie firmy produkujące olej (te powiedzmy z najwyższej półki) mają bardzo zbliżony do siebie produkt. Tak ja sobie myśle a jak jest na prawde to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

moj pierwszy post wiec mam tylko nadzieje ze w dobrym miejscu.

Przeczytalem juz caly internet ale odpowiedzi na pytanie niestety nie odnalazlem...

 

Kupilem niedawno Passata 1.9 TDI 2000r. silnik ATJ. Pierwszymi krokami wymienilem rozrząd i olej. Teraz pojawil sie pewien problem. Na stacji powiedzialem ze samochod jest na pompowtryskach i olej pewnie bedzie potrzebny jakis nie byle pierwszy z brzegu. Powiedziano mi ze zaleja taki, ze bedzie dobrze.

 

Po zapewnieniach wlano mi Forda Forluma F SAE 5w30 z normami WSS M2C913-C, WSS M2C913-B, WSS M2C913-A, ACEA A1/B1.

 

Teraz siedzadz i grzebiac w necie widze ze olej powinien miec norme VW 505.01 czego oczywiscie nie ma napisanego na zalanym oleju bo to ford.

 

Nie chcialbym sobie zrobic krzywdy wiec chcialbym Was jako bardziej doświdczonych zapytac o zdanie co dalej z tym olejem zrobic?

 

Pozdrawiam,

zrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie ma żadnej normy VW. Ja bym kupił motula, nowy filtr i wymienił.

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadome jest, ze spuscic olej i zalac nowy bedzie rozwiazaniem najprostrzym ale byc moze jakas madra glowa bedzie wiedziala, ze ten olej tez bedzie dobry i bede mogl uniknac tego wydatku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro olej nie spełnia żadnej normy VW, to mądra głowa Ci nie pomoże.

Liczysz na to, że ktoś powie, że możesz na tym jeździć żeby uspokoić sumienie?

Ten WĄTEK poczytaj - ktoś wlał olej z normą VW, ale nieodpowiednią dla jego silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety powoli wszystko staje sie jasne. Nie ma chyba co oszczedzac i trzeba ponownie zainwestowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlewam Mobile 10W40 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niestety powoli wszystko staje sie jasne. Nie ma chyba co oszczedzac i trzeba ponownie zainwestowac...

Oczywisty jest też fakt, że powinieneś pojechać do zakładu w którym wymieniono Ci olej w silniku i podziękować za przysługę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

moj pierwszy post wiec mam tylko nadzieje ze w dobrym miejscu.

Przeczytalem juz caly internet ale odpowiedzi na pytanie niestety nie odnalazlem...

 

Kupilem niedawno Passata 1.9 TDI 2000r. silnik ATJ. Pierwszymi krokami wymienilem rozrząd i olej. Teraz pojawil sie pewien problem. Na stacji powiedzialem ze samochod jest na pompowtryskach i olej pewnie bedzie potrzebny jakis nie byle pierwszy z brzegu. Powiedziano mi ze zaleja taki, ze bedzie dobrze.

 

Po zapewnieniach wlano mi Forda Forluma F SAE 5w30 z normami WSS M2C913-C, WSS M2C913-B, WSS M2C913-A, ACEA A1/B1.

 

Teraz siedzadz i grzebiac w necie widze ze olej powinien miec norme VW 505.01 czego oczywiscie nie ma napisanego na zalanym oleju bo to ford.

 

Nie chcialbym sobie zrobic krzywdy wiec chcialbym Was jako bardziej doświdczonych zapytac o zdanie co dalej z tym olejem zrobic?

 

Pozdrawiam,

zrz.

Proponuję Mobil 5/30 z normą VW 505.01. pytałem o to w serwisie i taką też otrzymałem odpowiedź , czyli Mobil. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam prośbe do Was ponieważ nie wiem jaki olej kupić kupiliśmy ostatnio passata z 2002r. 1,9TDI 130KM i nie wiem jaki olej tam jest teraz będziemy wymieniać rozrząd filtry itp itd i olej ale nie wiem jaki jest do tego silnika najlepszy i czy ma jakieś znaczenie ten który jest teraz ?? Proszę o odpowiedź jaki olej tam wlać jaki jest najlepszy cena nie ważna ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej mam prośbe do Was ponieważ nie wiem jaki olej kupić kupiliśmy ostatnio passata z 2002r. 1,9TDI 130KM i nie wiem jaki olej tam jest teraz będziemy wymieniać rozrząd filtry itp itd i olej ale nie wiem jaki jest do tego silnika najlepszy i czy ma jakieś znaczenie ten który jest teraz ?? Proszę o odpowiedź jaki olej tam wlać jaki jest najlepszy cena nie ważna ...

 

Poczytaj post numer 1 wszystko opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

 

Nie chcialbym sobie zrobic krzywdy wiec chcialbym Was jako bardziej doświdczonych zapytac o zdanie co dalej z tym olejem zrobic?

 

Pozdrawiam,

zrz.

 

Kolego, nie jestem ekspertem, ale wiem że 5W-30 to olej w pełni syntetyczny, długoprzebiegowy. A ten twój Ford to zresztą chyba nawet olej opracowany przez Castrola. ja do służbowej Octavii II z 2007 dolewałem takie oleje (5W-30), w sumie to na dolewkę różne nawet z różnych stacji. Olej wymieniałem rzadko bo co jakieś 25000 tys. według wskazań komputera i Oktawka przez 3 lata śmigała jak ta lala a jeszcze po Chipie była i prawie 150 kucy miała (1.9 TDI org. 105KM). Jedyne awarie to wahacz urwany na wysokim krawężniku i padnięty akumulator . Trzeba pamiętać jednak, że to była służbowa fura. Własną troszkę inaczej eksploatuję. A co do tego Twojego oleju to ja bym go nie wymieniał. Tu wszyscy radzą, żeby wylać, ale moim zdaniem silnikowi ani pompowtryskom jakiejś tragedii nie powinien wyrządzić. A że normy VW nie ma to chyba logiczne jako, że to Ford. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablo4300

witam.

zalałem passat avf 10w40 teraz wiem ze to nie było dobre posunięcie. czy mogę spowrotem zmieniś na 5w40?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Ja zanim trafiłem na forum i naczytałem się mądrych wypowiedzi, zaufałem mechanikowi, który lał mi castrola 10W40 z beczki i zrobiłem kilkanaście tys. na takim, zanim wróciłem do syntetyka. Nie robiłem żadnych płukanek, czyszczeń itp, tylko normalna wymiana olej +filtry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wymieniłem oliwę w pasku. Zmieniłem Castrol Edga na Motula i powiem, że najlepiej widać różnicę rano, gdyż na Motulu nie "klepie" tak mocno jak na Castrolu. Silnik się wyciszył. Wiec nie pozostaje nic innego jak pochwalić Motul'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na Motulu nie "klepie" tak mocno jak na Castrolu. Silnik się wyciszył.

Na świeżym oleju zawsze jest ciszej. Jeżeli odgłos silnika ma być wyznacznikiem lepszości jednego oleju nad drugim to ja już dziękuję z takie informacje. Jesteśmy tylko konsumentami. Wszystkie nasze uwagi i pseudo-testy są niemiarodajne i nie wnoszą nic do faktycznego stanu rzeczy na temat olejów. Pomagamy napędzać wielką machinę marketingu związaną ze sprzedażą olejów. Wiadomo że są firmy gorsze, ale czołówka światowa jest na takim poziomie że "Pan Kowalski" nie zobaczy, usłyszy, wyczuje różnicy. Jeżeli już myślimy że jest inaczej to tylko złudne odczucia. Prawda jest taka że bez laboratorium i długotrwałych testów nic, ale to nic nie mamy do powiedzenia !!!

Mam nadzieję że logicznie myślący koledzy z forum myślą podobnie.

 

Ja zalewam Castrol EDGE 5W40, tak jak zalała fabryka i nie wnikam, wolę dołożyć na lepsze paliwo niż zmieniać firmę produkującą olej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zalewam Castrol EDGE 5W40, tak jak zalała fabryka i nie wnikam, wolę dołożyć na lepsze paliwo niż zmieniać firmę produkującą olej ...

 

 

Co wg Ciebie znaczy lepsze paliwo, bo równie dobrze to co napisałeś o olejach dotyczy paliwa. A to, że fabryka zalała takim czy innym olejem nie znaczy, że jest "najlepszy". Są to umowy między producentami samochodów a producentami olei. A co byś zrobił jakby w fabryce VW zalali Lotosem z odpowiednią normą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności