Skocz do zawartości
Duży

[B5] Jaki olej wlewać do silników TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Sądzę ze ekonomia i jakość przemawia za Castrolem.Myślę że lepiej nie stosoawac olejów do przedłużonego okresu pomiędzy wymianami do 30 tyś km a zwykły 505.01 i wymieniać co 15 tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sądzę ze ekonomia i jakość przemawia za Castrolem.Myślę że lepiej nie stosoawac olejów do przedłużonego okresu pomiędzy wymianami do 30 tyś km a zwykły 505.01 i wymieniać co 15 tyś

Albo jeszcze bardziej ,,zwyklejszy,, i wymieniać do 10 tyś km. ;)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zakres od max do min wystarcza na cały cykl między wymianami

czyli okolo 1 Litr oleju zjada od wymiany do wymiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli okolo 1 Litr oleju zjada od wymiany do wymiany

To zależy od silnika (jeden łyknie śladowe ilości, a inny ze 4-ry litry) a także od oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja leje do swijego castrol Magnatec 10w 40 i do wymiany łyka ok litra tj. na 10 tys. km

 

---------- Post added at 21:27 ---------- Previous post was at 21:26 ----------

 

Ja leje do swojego castrol Magnatec 10w 40 i do wymiany łyka ok litra tj. na 10 tys. km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czytam tak tego posta i nie wiem już co wybrać castrol czy mobil ?

 

mój silnik to 2.0TDI CR - ostatnio wlany był 5w30 ale to było we Francji i nie wiem czy na polskich warunkach nie przejść na 5w40 ?

 

np coś takiego mobil 5w30 formula esp, bądz castrol edgr turbo diesel 5w40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile róznych olejów, tyle opinii, za i przeciw....

Trochę znam sie na olejach - zawodowo - pracując w tej branży - i powiem, że dużych widocznych różnic w olejach z takimi samymi klasyfikacjami -po prostu nie ma.

Jeżeli auto jeżdzi od początku na tym samym oleju - to czy to bedzie Mobil, Castrol, Motul czy shell - nie ma znaczenia. Odznaki zużywania sie silnika wraz z przebiegiem są takie same - różnica to jak kto jeżdzi, jak się trafi w egzemplarz i etc, nie mające wpływu na to, czy taki a taki olej.

Inna sprawa - gdy kupujemy olej z różnych źródeł, co wymianę inny - wtedy opinia nie jest miarodajna

 

---------- Post added at 13:27 ---------- Previous post was at 13:24 ----------

 

a ja nawiasem mówiąc - auto mam kupione w Niemczech z autokomisu przy salonie VW, przebieg prawdziwy 159 /miał przy kupowaniu/, teraz mam 175 tysiecy i jeżdzę na tym samym co miał zalane od początku - Castrol SLX

i jak na razie - nic nie dolewam miedzy wymianami, bo nie ma takiej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem z półsyntetyku na syntetyk choć nie widziałem co było lane wcześniej .opinie pseudo mechaników na temat rozszczelnienia silnika to totalne bzdury. mam 330tys przebiegu i owszem olej mi wyciekał ale przez odme a nie z powodu zmiany oleju na lepszy. teraz leje full syntetyk mobil 5w50 i turbinka aż gwiżdże z radości ;)) nie zaszkodzi tez użyć płukanki do silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

valvoline 10w40 najlepszy olej!! Mobil kibel castrol tez i te reszta !! I mozna jeszcze motula lac tez jest ok :)

 

ogranicz te cytowanie całego postu /Łysy

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalałem ELF EXCELLIUM DID 5W30 505.01 i silniczek sobie pięknie cyka, wcześniej Valvoline DuraBlend 5w40 :) nie widzę różnicy to po co przepłacać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post nie w tym miejscu, oczojebna czcionka, pisownia do d...

Regulamin kolega czytał?

Zostawiam tego posta do wieczora, żebyś zdążył przeczytać komentarz.

I na razie bez ostrzeżenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zanim kupiłem Paska miałem Audi A4 z 2001r na pompowtryskach. Nie wiem na jakim oleju wcześniej jeźdźiła ta audika ale ja wlałem jej Motul pełen syntetyk i nie wzięła ani grama oleju a miała przejechane ok 180 000 km na liczniku a tak naprawdę to mogła mieć dużo więcej. Więc Motul jest na pewno bdb olejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

W zeszłym tygodniu, jakieś 30km od domu, zapaliła się pomarańczowa konewka (bagnet suchy). Żeby dojechać do domu, za radą 'fachowca', dolałem mu 1L Lotosa 10W40 pół-syntetyku. Wczoraj zauważyłem na plastikach silnika na naklejce, że wcześniej był zalany 5W40.

 

Chcę zmienić filtr+olej na nowy (od 8 miesięcy, jak kupiłem Paska, nie wymieniłem oleju - tak, wiem...!!!) i w związku z tym pytanie: czy można mu lać 10W40, czy zalać sugerowany 5W40? I czy taka mieszanka 5W40 z 10W40 nie wpłynie chwilowo negatywnie na silnik (mam wrażenie, że zaczął 'klekotać' na zimnym silniku)?

 

pzdr, kris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy można mu lać 10W40, czy zalać sugerowany 5W40

A czego z pierwszego postu nie zrozumiałeś? Jak Ci to prościej wytłumaczyć? Wyraz po wyrazie, ich znaczenie czy jak? Bo tak jak jest napisane, to prościej już się nie da.

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A orientuje się ktoś, gdzie można Castrola 5W-40 niedrogo i z pewnego źródła kupić? Interesują mnie okolice W-Wy lub wysyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,

 

W zeszłym tygodniu, jakieś 30km od domu, zapaliła się pomarańczowa konewka (bagnet suchy). Żeby dojechać do domu, za radą 'fachowca', dolałem mu 1L Lotosa 10W40 pół-syntetyku. Wczoraj zauważyłem na plastikach silnika na naklejce, że wcześniej był zalany 5W40.

 

Chcę zmienić filtr+olej na nowy (od 8 miesięcy, jak kupiłem Paska, nie wymieniłem oleju - tak, wiem...!!!) i w związku z tym pytanie: czy można mu lać 10W40, czy zalać sugerowany 5W40? I czy taka mieszanka 5W40 z 10W40 nie wpłynie chwilowo negatywnie na silnik (mam wrażenie, że zaczął 'klekotać' na zimnym silniku)?

 

pzdr, kris

do Twojego silnika dożywotnio lejesz syntetyk z normą 505.01 5w40:), zmieniaj olej,a nie kombinujesz z 10w40:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A orientuje się ktoś, gdzie można Castrola 5W-40 niedrogo i z pewnego źródła kupić? Interesują mnie okolice W-Wy lub wysyłka.

... kupiłem wczoraj tutaj http://allegro.pl/castrol-edge-5w40-td-5l-pompowtryski-super-cena-i1224607068.html , a czy źródło dobre? To firma, więc nie wnikam, naiwnie ufam że tak ... ;). Wysłali dziś a jutro będzie u mnie, więc szybko ...

Pomogłem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki Kema, cena dobra tylko z tym Allegro to zawsze trochę loteria a się człowiek naczytał różnych rzeczy. Jeszcze mam trochę czasu do zakupu to się rozejrzę. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Silnik zalany mam shelem 10w40, i ciekawy jestem czy mozna dolac takiego samego oleju ale castrola ktory mam. Poziom w silniku jest prawie na minimum. Tak na zdrowy rozsadek mysle ze mozna ale pewny nie jestem. Jezeli te 2 oleje sa zgodne ale róznią sie tylko producentem to chyba mozna. Jak myslicie panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności