Skocz do zawartości
Duży

[B5] Jaki olej wlewać do silników TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem jednak 8100 X-clean 100% Synthetic. Na karnistrze z tyłu jest podwója nakejka z info pod spodem po polsku więc chyba orginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8100 X-clean

dlaczego kupiłeś bez normy 505.01 ? <myśli>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca mnie przekonał. Ten olej ma tylko dwie normy 505.00 i 505.01 i jest to 100% syntetyk. Na korku wlewu oleju w moim aucie mam napisane 505.00. Myślę, że nie dałem ciała. X8100 kosztował 158 zł a specyfic 504.01 507.01 205zł. No i ja niemam PD jak u Ciebie ale X8100 obsługuje obie te normy to i do Twojego by również pasował.

Edytowane przez kamell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO KAMELL jak mozliwa jest norma 505.00 i 505.01 jednoczesnie ?

normy jakie ma 8100 X-clean

APROBATY: BMW LL-04, MB 229.31, Porsche, VW 502.00-505.00

do PD musi byc 01... :) więc dla Ciebie jest ok, coś źle spojrzałem jaki masz silnik :) Będzie dobrze, tylko zmieniaj regularnie, filterek MANNA sobie kup, bo widzialem jak tanie zamienniki się wykręcają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kamilb chyba jednak jest możliwa. Widocznie specjaliści z Motula stwierdzili że jednak ten typ oleju nie zaszkodzi PD albo kupiłem jakąś podróbkę :wsciekly . Na etykiecie wyraźnie pisze ( o ile to orginalana etykieta):

 

ACEA: A3/B4/C3

API: SM/CF

VW 502.00/505.00/505.01

 

 

qg3565_DSC02886.JPG

Edytowane przez kamell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie oryginał :)

już widziałem, więc nie ma co się martwić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leje Castrol Edge 5W40, wymiana co 10 tysiakow, ponad 250 tys na zegarze - zero problemow nic nie dolewam miedzy wymianami, nic nie kopci, pali od kopa caly rok dbam jak nalezy nie zaluje i to sie zwraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja niestety kupiłem paska 1.9 tdi 130km który był zalany olejem mineralnym 15w40 i przejechał na nim około 30 tysiecy co teraz powinienem zrobić jeżdzić tak dalej czy rozglądać się za nowym motorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz zamiar rozglądać się za nowym silnikiem, to zacznij od wymiany oleju na prawidłowy - wszystko w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jw. zalej 5w40 505.01 i jeździj, może nowy silnik nie będzie potrzebny...

30tys na 15w40 ? co Ty z niego LL zrobiłeś ? <myśli>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem to autko w słupsku i poprzedni właściciel miał juz zalane go mabilem 15w40 i mowił ze przejechał tak ponad 30 tysięcy i nie brał mu ani grama oleju. Panowie czy jak wymienie go chociaż na 10w40 czy nie będzie to gorzej dla silnika który tyle przejechał na mineralnym oleju? Z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, naucz się czytania ze zrozumieniem jak chcesz dalej bez ostrzeżeń korzystać z forum. Ostatni raz odsyłam Cię do pierwszego postu tego wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja olej już mam :D Moje pytanie jest troszkę inne. Podczas wymiany oleju, należy zmienić filtr oleju i powietrza, prawda? Coś jeszcze? Jakiej firmy kupić, żeby było ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniam jeszcze filtr paliwa i kabiny. Producent Knecht, ewentualnie Mann - poszukaj na forum, różnie ludzie doradzają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinmrag

ja do swojego zalałem castrol edge z normą 505.01 i jak narazie nie bierze oleju ani kropelki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja do swojego zalałem castrol edge z normą 505.01 i jak narazie nie bierze oleju ani kropelki

Popieram Olej Wspanialy

I co nierealnie Mobila łykał .1,5 l miedzy wymianami a teraz juz 3 tys na blacie inawet kropeli jak to mozliwe "nic nie ubywa "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja odkąd sprowadziłem furke230tys a teraz mam nalatane 250tys leje motula 505,01silniczek ciszej pracuje i od wymiany do wymiany dolewam 0,5l wymiana co10tys zadnej ściemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś zalewa swojego VW olejem GM 5W30 DEXOS2 który, Spełnia następujące normy:

API: SM/CF

ACEA: A3, B4, C3

GM-LL-A-025 GM-LL-B-025

BMW Longlife - 04

VW 502.00 505.00 505.01

MB 229,51

i można nabyć 5litrów w cenie około 90zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w przedziale ~ 166tys. - 180tys. jeździłem na MOBIL SYST S 5W-30. W zimie dolałem może jedną setę (temat cały czas dotyczy oleju :P ) w dwóch podejsciach. Powodów do narzekań brak. Aktualnie zalałem Motula - zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ja zalewam silniczek mobilem 5W50 wymiany co 10 tyś obecnie na blacie 187tyś na takim oleju wyszedł z fabryki i taki leje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności