Skocz do zawartości
Gość Mario777

[B6] Hamulec ręczny - Błąd

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktos na sprzedanie, popsuty mechanizm z silniczkiem, wlasciwie chodzi mi o obudowe obudowe od silniczka z mechanizmem, bo mi przy zdejmowaniu peklo "ucho", do ktorego przykreca sie srube. Ja mam wersje z oska na ktorej jest 6 "wypustow", tzn. patrzac z przodu na os to trybik 6-cio zebowy.

 

Kupilem w dobrej cenie dwa mechanizmy podobno dzialajace, ale nie spojrzalem i jest o wiele wiecej zebow.

Edytowane przez atp2000
Dopisanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
goliat26 ,tak zupełnie normalna reakcja,tak ma być!

 

Dzięki wielkie za odpowiedź. Już się bałem, że pomimo odpowietrzenia i zmiany klocków coś jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzan. Tak ma byc. Zaciska sie reczny, tloczki wychodzą i plyn naplywa sam do przewodów stad ten skok. Tak ma byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po dwoch miesiącach jazdy z żarówkami zamiast silniczkow wreszczie wymieniłem silniczki z zaciskami na regenerowane. Pewnie jezdzil bym tak dalej az do przegladu ale potrzebowalem recznego do grzania auta i skrobania szyb bo mam podjazd pod dom z lekka gorka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma do Was jeszcze jedno pytanie.

Byłem dziś na przeglądzie i okazało się, że z prawej strony ręczny nie trzyma. Z lewej jest OK ale z prawej nic. Nie ma przy tym żadnych błędów. Gdzie mogę szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

problem el. brake fault - dopadł i mnie. dodatkowo z DSG uruchomił się tryb awaryjny, w niedzielne popołudnie autostrada A1 40km/h zapakowany z rodzinką :):hehe . Mam nadzieje że wymiana klocków tył pomoże, pewnie od tego złapał błąd. Auto pozostawione na noc w Tczewie, o dziwo rano nie było błędu na komp.

Edytowane przez alexander.p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej,

problem el. brake fault - dopadł i mnie. dodatkowo z DSG uruchomił się tryb awaryjny, w niedzielne popołudnie autostrada A1 40km/h zapakowany z rodzinką :):hehe . Mam nadzieje że wymiana klocków tył pomoże, pewnie od tego złapał błąd. Auto pozostawione na noc w Tczewie, o dziwo rano nie było błędu na komp.

 

 

klocki wymienione, jescze nowy włącznik hamylca założe. Na tą chwilę załapał błąd 17130, zawór w DSG.

i dalej tryb awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bardziej obstawialbym wlacznik anizeli wine klockow, sam swoje wstyd sie przyznac ktoregos razu zjechalem do blachy i zadnych bledow z tego powodu nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie czekam na kuriera z włącznikiem, jak założę opowiem co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie czekam na kuriera z włącznikiem, jak założę opowiem co i jak.

 

wymiana włącznika nie pomogła. Stan oleju w skrzyni sprawdzę. może od tego łapie błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymiana włącznika nie pomogła. Stan oleju w skrzyni sprawdzę. może od tego łapie błąd.

olej uzupelniony, błąd nadal występuje. mechatronika do regeneracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś podpowie skąd wziąć tą tulejke która blokuje łożysko i jest zacisnięta na tej przekładni? Pewnie jak ją zdemontuje to nie będzie nadawała się do ponownego założenia. Jakie są wasze metody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzis po naciśnięciu przycisku hamulca ręcznego zapaliła się lampka żółta przekreślone P w kółku i nie chce zgasnąć natomiast hamulec zaciąga i popuszcza sie bez problemu ale lampka dalej sie pali co proponujecie ? czy tylko zostaje serwis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdo podobnie padł ci przycisk hamulca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze jak przyciskam to działa prawidłowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam dzis po naciśnięciu przycisku hamulca ręcznego zapaliła się lampka żółta przekreślone P w kółku i nie chce zgasnąć natomiast hamulec zaciąga i popuszcza sie bez problemu ale lampka dalej sie pali co proponujecie ? czy tylko zostaje serwis?

 

Kolego, tak sformułowane pytanie sugeruje Przycisk hamulca (jeden z kolegów wyżej o tym wspominał)

Niestety na tym etapie, domysły się kończą. Bez diagnostyki komputerowej - czyli odczyt błędów ze sterownika, możesz tylko zaparzyć kawę, wypić w spokoju a pozostałą zawartość kubka rozsypać i powróżyć.

Nie musisz od razu jechać do serwisu. Zapewne ktoś w twojej okolicy może wykonać ci odczyt błędów za przysłowiowe 0,7l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jutro podjade na komp zobaczymy co wyskoczy spróbuje tez podmienić przycisk od sąsiada z paska może pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzis po podpięciu pod komp pisało awaria mechaniczna silnika lewego czyli jednak silniczek ale hamulec działa prawidłowo zaciska i popuszcza elektryk powiedział ze gdzieś podobno regeneruja te silniczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogadaj z forumowiczem Weso - on ogarnia takie tematy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

działa do czasu, gorzej jak zaciśnie ci w najmniej oczekiwanym momencie i już nie zwolni hamulca a wtedy to tylko laweta. Jest na forum osobny temat, lub napisz do kolegi Weso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności