Skocz do zawartości
Gość Mario777

[B6] Hamulec ręczny - Błąd

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko ze wtyczka chyba jakaś nie taka ??

To taki sam silniczek z taką samą wtyczką na 2.

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

To tak tylko że wtyczka ma wycięcie w rogu a np moja nie ma i co wtedy? Lipa nie podłączysz , no chyba że znasz sposób na zamianę wtyczki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lipa to chyba gdyby było odwrotnie

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Chyba nie rozumiesz co piszę?? To jest nowszego typu gniazdo wtyczki i tych pierwszych sie nie da podpiąć. Wtyczka nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie rozumiesz co piszę?? To jest nowszego typu gniazdo wtyczki i tych pierwszych sie nie da podpiąć. Wtyczka nie pasuje.

 

Czytałeś kolego jaki numer jest do silniczków z 6 i z 12 zębami. Musisz szukać takiego z 6 zębami a nie otwierać pierwsze zdjęcie na na ali. Zresztą żólci często zamieszczają złe zdjęcia.

 

Dla ułatwienia:

 

6 zębów

3C0998281B(2).jpg

 

12 zębów

6136427391_3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Sprawdzałem po numerze który podałeś i wychodzi co innego zupełnie. Tu masz pierwsze trzy z góry listy z 6 zębami !!

bc0f31f0b7925476a1cff815ad47438d.jpg9ff182ad6098efd0bbaf3f19216ea738.jpgeb235885e0efd3b0e9726da95ff86556.jpg

Każdy jeden ma nowszy wzór wtyczki !!

Więc nie mów mi że nie wiem co robię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałem po numerze który podałeś i wychodzi co innego zupełnie. Tu masz pierwsze trzy z góry listy z 6 zębami !!

bc0f31f0b7925476a1cff815ad47438d.jpg9ff182ad6098efd0bbaf3f19216ea738.jpgeb235885e0efd3b0e9726da95ff86556.jpg

Każdy jeden ma nowszy wzór wtyczki !!

Więc nie mów mi że nie wiem co robię.

 

Skąd, doskonale wiec co robisz, jesteś najlepszy, brawo ty :brawo.

 

Kostka nowego typu 1J0973722A od strony auta, 10 zł na alledrogo, choć osobiście wydaje mi się, że można wyciąć plastik wystający z boku w silniczku i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75

Nie wychodzi na to że wszyscy to debile oprócz ciebie. Od samego początku napisałem, że jak znasz rozwiazanie na problem z wtyczką to powiedz, a nie sie dumą unoś i focha strzelaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wychodzi na to że wszyscy to debile oprócz ciebie. Od samego początku napisałem, że jak znasz rozwiazanie na problem z wtyczką to powiedz, a nie sie dumą unoś i focha strzelaj ;)

 

Znalazłem silniczek za 170zł, znalazłem wtyczkę to co tam bulgotasz zamiast podziękować :). Rzeczywiście masz rację, chinole robią nową wtyczkę do starych silniczków, widocznie chodzi to jeszcze w VW i AUDI na jakimś innym rynku. Jak przyjdzie do mnie silniczek to napiszę czy pasuje do starej wtyczki, ewentualnie czy można ujebać tego wąsa z boku.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Może komuś się przyda bo ma podobny problem do mojego.

 

Jak zawsze gong i problem z uwolnieniem ręcznego. Za którymś razem odpuścił ale błędy pozostały i wiedziałem że czeka mnie walka z tematem.

Podłączyłem vcds'a i następujące błedy:

 

Monday,27,June,2016,10:38:46:10074

VCDS Version: Beta 11.2.0

 

Address 53: Parking Brake Labels: 5N0-907-801.lbl

Control Module Part Number: 3C0 907 801 J HW: 3C0 907 801 J

Component and/or Version: J540 EPB3 VW-09393 0009

Software Coding: 0000057

Work Shop Code: WSC 00028 028 00001

VCID: 295DF997FB39

2 Faults Found:

 

03200 - Switch for Electric Parking Brake (E538)

012 - Electrical Fault in Circuit - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 11111100

Fault Priority: 1

Fault Frequency: 2

Reset counter: 210

Mileage: 101099 km

Time Indication: 0

Date: 2016.06.27

Time: 09:42:57

 

Freeze Frame:

Voltage: 13.70 V

Count: 10

Speed: 0.0 km/h

Hex Value: 0x12E1

Hex Value: 0x0001

Hex Value: 0x0808

 

16352 - Control Module - Electrical Error

014 - Defective - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00101110

Fault Priority: 1

Fault Frequency: 1

Reset counter: 250

Mileage: 101099 km

Time Indication: 0

Date: 2016.06.27

Time: 09:50:17

 

Freeze Frame:

Voltage: 13.50 V

Count: 42

Speed: 0.0 km/h

Hex Value: 0x12F1

Hex Value: 0x0001

Hex Value: 0x1010

 

Myślę switch pół biedy ale moduł już trochę średnio. VCDS'em zrobiłem test zaciągania i odpuszczania ręcznego - działa. Ogólny test ręczego niedostępny. Rozebrałem przełącznik i wypadła z niego mała biała plastykowa część. Skoczyłęm do vw'a, kupiłem przełącznik, zrobiłem test i nareszcie można usunąć błędy - wszystko działa, lżejszy człowiek o 130zł. Może bym kupił na allegro ale jazda z z powtarzającym się gongiem - to było za dużo. Mam nadzieję że komuś to kiedyś pomoże.

 

3manko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem silniczek za 170zł, znalazłem wtyczkę to co tam bulgotasz zamiast podziękować :). Rzeczywiście masz rację, chinole robią nową wtyczkę do starych silniczków, widocznie chodzi to jeszcze w VW i AUDI na jakimś innym rynku. Jak przyjdzie do mnie silniczek to napiszę czy pasuje do starej wtyczki, ewentualnie czy można ujebać tego wąsa z boku.

Ja dzisiaj od Chińczyków też kupiłem silniczek za 36 euro z wysyłką na 6 Torx jestem w szoku tej ceny Zobaczymy jak będzie się sprawować silnicxek

 

6-TORX 3C0998281 3C0998281A 3C0998281B 32330208 Rear Caliper Parking Brake Servo Motor

http://s.aliexpress.com/mmiANvEB

(from AliExpress Android)

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez SZYLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wtyczka to nie problem ja u siebie sciołem ten wystający plastik i jest ok

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj od Chińczyków też kupiłem silniczek za 36 euro z wysyłką na 6 Torx jestem w szoku tej ceny Zobaczymy jak będzie się sprawować silnicxek

 

6-TORX 3C0998281 3C0998281A 3C0998281B 32330208 Rear Caliper Parking Brake Servo Motor

http://s.aliexpress.com/mmiANvEB

(from AliExpress Android)

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Wszedlem w ten link i spojrzalem, ze pod spodem jest oferta 2x drozsza. Patrzyles czym sie rozni? Czy tylko po prostu cena?

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ceną, to i to chińczyk :)

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzieki. Ciekawe jak to sie sprawdzi i czy oplaca sie regenerowac samemu czy kupic i dac sobie spokoj z naprawa.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok. Dzieki. Ciekawe jak to sie sprawdzi i czy oplaca sie regenerowac samemu czy kupic i dac sobie spokoj z naprawa.

 

atp2000

 

Za 90zł to widziałem że skupują uszkodzone, to jaki jest sens regenerować?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Koledzy wtyczka to nie problem ja u siebie sciołem ten wystający plastik i jest ok

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

tak też myślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebp75
Koledzy wtyczka to nie problem ja u siebie sciołem ten wystający plastik i jest ok

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

No i wszystko jasne :)

Dzięki za konkretną odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj namiar na skup, to sie nie bede pier...lil z tym.

 

atp2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja jest banalnie prosta, wystarczy troche samozaparcia i można to ogarnąć, zakupić dobry klej, wyczyścić środek,skleić całość i wuala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Regeneracja jest banalnie prosta, wystarczy troche samozaparcia i można to ogarnąć, zakupić dobry klej, wyczyścić środek,skleić całość i wuala.

 

Ja tam nie jestem w stanie tego ogarnąć, więc zostaje mi kupno nowych silniczków. Zaliczyłem już zablokowanie koła, na szczęście udało mi się ręcznie cofnąć tłoczek i mogę jeździć, ale boję się dotykać ręcznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności