Skocz do zawartości
Gość f-lucky

Pytanie dotyczące mocy do użytk. 2E

Rekomendowane odpowiedzi

Gość f-lucky

ok, dzięki wielkie. Niech Wam Bóg w dzieciach wynagrodzi ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezdzilem xantia 115KM i passkiem 115 KM. Najwieksze (odczucie subiektywne) depnięcie miała cytryna.Kwestia momentu. Chcesz poczuć co znaczy moc w samochodzie? Polecam trabanta z silnikiem 1.3. Ze swiateł mało co ma z nim szanse. tylko powyzej 140 km/h droga hamowania jest ciut długa- urok hamulców bez serwa...i bębnów z tyłu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko, to twój silniczek chyba już się kończy. Osobiście mam B4, ale też 2E, ale w automacie i w gazie (sekwencja choć czuć wyraźną różnicę). Ja powiem tak-nie jedno auto 100-konne bez problemu na 2-pasmówce nie dało rady wyprzedzić (a weź pod uwagę, że wyprzedzający ma przewagę, bo szybciej zaczął przyspieszanie). Moc jest dobra na gazie, na benie lepsza. Żeby nie było, że mam ideał, felery u mnie-uszczelka pod głowicą lekko cieknie, ale na zewnątrz silnika na szczęście, a nie do silnika i ubywa lekko płynu, a silnik niestety bierze olej, bo go ubywa. Przebieg prawie 267tkm, a moc jest. Jedna rada-najpierw hamownia, a jeśli drogo to poszukaj kogoś na forum z twoich okolic i umów się na jakiś pseudo rajd na 2-pasmówce (2 auta obok siebie, ten sam bieg i gaz do dechy-będziesz widział czy słaba moc to twoje odczucie czy po prostu jest w normie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość f-lucky

kacza1982 dzięki za rade. Dobry pomysł z tym rajdem na dwupasmówce. Muszę o tym pomyśleć na poważnie ;) Jeszcze raz dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie na drodze oczywiście polecam w granicach rozsądku czyli powiedzmy 2-gi bieg, 40km/h i przyspieszenie do ok. 90 czy ewentualnie 100. Nie radzę przekraczać dozwolonych prędkości-po co przy teście zapłacić mandacik albo nie daj boże obejrzeć sobie filmik w uwaga pirat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od siebie dodam tylko, ze mam tez Golfa wlasnie z silnikiem 2E. Scigalem sie z BMW, takim o ktorym wspomniales 316 i odszedlem mu bez jakichs wielkich roznic, wiec skoro Passatem szliscie podobnie to chyba nie ma tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość f-lucky

Hehe spokojnie, nie jeżdżę zbyt szybko, natomiast chodzi mi właśnie o przyspieszenie, bo to się najbardziej przydaje ;P sprawdzę się z jakimś paskiem 2E z okolic Olkusza i wtedy będę mieć pewność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz mikser od gazu i przejedź się na benzynie, poczujesz różnicę kolosalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na forum napisałem o bolączkach tego silnika jeśli chodzi o zwęźkę w dolocie. Poszukaj, poczytaj a najlepiej załóź blosa jeśli ten silnik ma chodzić na gazie. Mnie pomogło jak ręką odjoł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość f-lucky

Witajcie. Heh dziś rano sprawdziłem mojego Pasia. Ruszyłem lekko spod świateł, wbiłem 2, gaz w podłogę do 4000, potem 3, po chwili patrzę, a tu już 100km/h. Może jednak nie jest tak źle hehe. Umówiłem się już z kumplem. Co prawda ma golfa 90KM, ale zakładam, że powinniśmy iść podobnie. W przyszłym tyg się wszystko wyjaśni ;) W każdym razie dzięki za rady. Na pewno je wykorzystam bo podejrzewam, że może być lepiej. Prawdopodobnie wiesza mi się przepustnica, więc po czyszczeniu znów test ;)

 

TUREK (SP7GTU): a o co chodzi z tym blosem? Co to takiego?

Edytowane przez f-lucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość f-lucky

Hmm no ale tego już nie produkują, tak wynika z artykułu. Z resztą najpierw spróbuję doprowadzić do lepszego stanu obecnie zamontowane podzespoły ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim Pasiu zauważyłem coś takiego: jak depne mu do podłogi to przyśpiesza mało skutecznie a jak mu popuszcze tak do 1/4 to szyja się wygina:) u was też coś takiego jest czy tylko u mnie tak się dzieje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj niby jakies przyspieszenie ma ale i tak bedzie mial niedlugo wieksza moc :) tylko nie wiem gdzie jakiegos ecu mastera kupic :D sondy juz nie ma i niedlugo lzejsze kolo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Heh dziś rano sprawdziłem mojego Pasia. Ruszyłem lekko spod świateł, wbiłem 2, gaz w podłogę do 4000, potem 3, po chwili patrzę, a tu już 100km/h. ?

 

 

a mi sie wydawalo, ze gdzies czytalem ze on ciagnie od okolo 3,200 do 5,5 tysiaca. Chyba ze jakas roznica miedzy Passatem a Golfem GTI, ale watpie pewnie skrzynia tez ta sama, takze mysle mozna go smialo dalej krecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sondy juz nie ma i niedlugo lzejsze kolo :D

Jak wyeliminowac sonde?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja w swoim Pasiu zauważyłem coś takiego: jak depne mu do podłogi to przyśpiesza mało skutecznie a jak mu popuszcze tak do 1/4 to szyja się wygina:) u was też coś takiego jest czy tylko u mnie tak się dzieje?

 

Jeśli nie jest na wyższych obrotach, to faktycznie niecałkowite wciśnięcie gazu daje odczucie lepszego przyspieszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkielu ja ja odlaczylem :D ale najwazniejsze jest to ze znalazlem chipa za 75 euro :) i niedlugo sie po niego wybieram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ty przy 4 tys biegi zmieniasz to jak ma ci ciągnąć, pokręć do 6 i zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności