Skocz do zawartości
rafcisz

Wyciszenie pracy silnika TDI (osłona pod silnik)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! kupiel oslone z rezaw-plastu do passata po lifcie i mam pytanie czy orginalna tez siedzi tak jak ja mam zamontowana. Moja jest za krodka srodkiem pod zderzak i przy kolach pod zderzakiem tez - zerknijcie na foto

 

 

2013-07-10-081.jpg

2013-07-10-082.jpg

2013-07-10-083.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! kupiel oslone z rezaw-plastu do passata po lifcie i mam pytanie czy orginalna tez siedzi tak jak ja mam zamontowana. Moja jest za krodka srodkiem pod zderzak i przy kolach pod zderzakiem tez - zerknijcie na foto

 

 

[ATTACH=CONFIG]105543[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]105544[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]105545[/ATTACH]

 

orginalna pasuje idealnie nie ma takich szpar jak w twojej, proponuję ci reklamować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy a taką aluminiową ma ktoś z Was zamontowaną :

 

http://allegro.pl/oslona-silnika-aluminiowa-alu-vw-passat-b5-audi-a4-i3368369898.html ???

 

tak mam u siebie w 2,5, po wielu przeróbkach jakoś się trzyma chyba 2 rok

poszukaj tematu są tam foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja również mam osłonę do wymiany.

 

1. Co myślicie o takiej? http://allegro.pl/oslona-silnika-skrzyni-passat-b5-audi-a4-listwa-i3155221105.html

 

 

Zapodałem tą osłonę. Niestety w trasie nieco się obsunęła i miałem zonga. Okazało się, że nie jest tak dobrze spasowana jak fabryczna (choć to Rezaw), dlatego mocno rekomenduję zapodanie solidnych podkładek pod wkręty. W przeciwnym razie osłona będzie miała za dużo luzu. Odkąd zapodałem podkładki jest wszystko jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zgubiłem osłonę skrzyni i mam złamaną osłonę silnika. Jakieś patyki chyba mi ją zabrały.

 

Zastanawiam się nad osłoną wytłumioną z Rezaw-Plastu. Ma ktoś taką osłonę do b5FL? Jak to wygląda? Pasuje ładnie? Nie odleci na autostradzie?!

 

O tu mam taką: http://allegro.pl/oslona-silnika-skrzyni-spinki-b5-a4-z-wygluszeniem-i3836740984.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pare postow wyzej masz zdjecia jak moja siedzi. jak narazie nie odpadla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jej nie reklamowałeś? Jak się sprawuje? Ciszej niż bez niej? W porównaniu do oryginału jak Twoje odczucia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, zgubiłem osłonę skrzyni i mam złamaną osłonę silnika. Jakieś patyki chyba mi ją zabrały.

 

Zastanawiam się nad osłoną wytłumioną z Rezaw-Plastu. Ma ktoś taką osłonę do b5FL? Jak to wygląda? Pasuje ładnie? Nie odleci na autostradzie?!

 

O tu mam taką: http://allegro.pl/oslona-silnika-skrzyni-spinki-b5-a4-z-wygluszeniem-i3836740984.html

 

Tu masz na aukcji oryginalne osłony silnika i skrzyni, obie z wygłuszeniem.

O cene osłony skrzyni trzeba zapytać ale razem wyjdzie zapewne tyle co z tego rezawu, a wiadomo co ori to ori, mimo że używana.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ori nigdy nie mailem wiec nie mam porownania ale na jakas super cisze bym nie liczyl. Ja jestem zadowolony - ale pewnie dlatego ze nie jestem jakos strasznie wymagajacy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ne twierdzę że ori będzie dużo lepsza, ale za te same pieniądze lepiej chyba zakupić produkt markowy niż zamiennik, takie jest moje zdanie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ne twierdzę że ori będzie dużo lepsza, ale za te same pieniądze lepiej chyba zakupić produkt markowy niż zamiennik, takie jest moje zdanie.

 

przecież to nie jest oryginał ani produkt wysokiej jakości, to jest to samo co inne z allegro, tylko z dodatkową wytłoczką na kształt oryginału. Myslałem, że ktoś to zauważy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ylko z dodatkową wytłoczką na kształt oryginału.

dokładnie , zwykłe plastikowe gówno co chcą opylić za podwójna kasę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przecież to nie jest oryginał ani produkt wysokiej jakości, to jest to samo co inne z allegro, tylko z dodatkową wytłoczką na kształt oryginału. Myslałem, że ktoś to zauważy.

 

Skąd wiesz, że mata z prostopadłościennymi wypustkami jest imitacją maty wygłuszeniowej? Na stronie producenta opis zapewnia, że jest to element wygłuszający.

 

UPS! Znalazłem wpis na forum świadczący o tym, że jednak macie Panowie rację:

http://forum.vw-passat.pl/threads/22459-polecam-oslone-pod-silnik?p=798677&viewfull=1#post798677

Edytowane przez guz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podejdą ponieważ te 4 górne muszą mięć gwint a na zdjęciu nie widac tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 4 górne to są spinki do montażu osłony do nadkoli. O ile one jeszcze się nadają to te wkręty z blaszkami nie nadają się do niczego. Lepiej poszukaj czegoś mocniejszego (większego, grubszego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co myslicie panowie o zastosowaniu takiej maty wygłuszajacej pod górna oslonę silnika ?

http://allegro.pl/mata-pianka-wygluszajaca-z-aluminium-do-silnika-i4110639078.html

Występuje w dwóch grubosciach 1 lub 2cm, która grubość będzie lepiej zastosować i czy

koniecznie wycinać konkretny kształt jak w ori, czy mozna zastosować inny kształt ?

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o osłony pod silnik to dodam że te spinki to standardowo ludzie gubią.

Ja u siebie przerobiłem mocowanie tych spinek w ten sposób że zamontowałem śruby 6 gwintem do gleby a osłony przykręcam nakrętkami motylkowymi. Dużo szybciej można zdjąć osłonę, nie trzeba używać żadnych śrubokrętów i mamy pewność że nie odleci .

Będę dzisiaj pod samochodem to strzelę fotkę, może komuś się przyda.

Działa naprawdę dobrze.

 

S73F1891.JPG

S73F1889.JPG

S73F1888.JPG

Edytowane przez pompeusz666
Dołączone zdjęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Co myslicie panowie o zastosowaniu takiej maty wygłuszajacej pod górna oslonę silnika ?

http://allegro.pl/mata-pianka-wygluszajaca-z-aluminium-do-silnika-i4110639078.html

Występuje w dwóch grubosciach 1 lub 2cm, która grubość będzie lepiej zastosować i czy

koniecznie wycinać konkretny kształt jak w ori, czy mozna zastosować inny kształt ?

 

Pozdr

Pytanie czy to sie nadaje w to miejsce, jest tam dość spora temperatura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności