Skocz do zawartości
rafcisz

Wyciszenie pracy silnika TDI (osłona pod silnik)

Rekomendowane odpowiedzi

oslona pod silnik i pod skrzynie maja numery jakies ??

Oczywiście... :)

 

oslona.gif

 

Osłona silnika - 8D0 863 821 Q

Osłona skrzyni - 8D0 863 822

 

4 - kołek mocujący - 8D0 805 121

4A - kołek mocujący - 8D0 805 121 A

5 - kołek mocujący - 4A0 805 121 A

7 - klip - 4A0 805 163

11 - podkładka gumowa - 4A0 805 137

 

Edytowane przez sipowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście...

 

 

 

Osłona silnika - 8D0 863 821 Q

Osłona skrzyni - 8D0 863 822

wielkie dzieki a moze znasz jeszcze numerki spinek do oslon inadkoli przednich P+L bede wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nadkole.gif

 

13 - nadkole (lewo-przód) - 3B0 809 961 D; (prawo-przód) - 3B0 809 962 C

14 - blachowkręt z łbem torx - 907 750 01

15 - nakrętka rozprężna - 908 214 01

16 - kołek mocujący - 4A0 805 121 A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sruby mocujace solone silnika maja numery??? sory ze tak mecze ale planuje jutro wybrac sie do sklepu, a tu gdzie aktualnie przebywam bez nr jak bez reki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyedytowałem posta powyżej. Masz tam numery wszystkich śrub i podkładek do osłony silnika.

planuje jutro wybrac sie do sklepu, a tu gdzie aktualnie przebywam bez nr jak bez reki

Bierz wydruk tych fotek w rękę i pokaż sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a sruby mocujace solone silnika maja numery

 

poszukaj na allegro, komplet srub do oslony i nadkoli za jakies 30zł kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o osłonę, ale montażowe :P

Zakupiłem dzisiaj komplet osłon REZAW PLAST ze spinkami (130 zł ze spinkami, odbiór osobisty Warszawa - Zacisze) i faktycznie wyglądają solidnie i są b. giętkie.

Pytanie jak to wszystko najlepiej zamontować?

Na razie mam tyle spinek:

926096849

 

1) Rozumiem, że te gumowe maleństwa na dole wkłada się w osłonę silnika jak amortyzatory, żeby nie grzechotało? POTWIERDZAM :D

 

2) Te spinki (kwadratowe) u góry obrazki wkłada się w osłonę silnika, tak żeby wystawały bardziej do jej wnętrza, a kołki przykręca się od zewnątrz od strony nadkola? POTWIERDZAM :D

 

3) Na razie mam tylko 2 blachowkręty krótkie i 2 blaszki montażowe, rozumiem, że ich potrzeba 8 sztuk? POTWIERDZAM :D

 

4) Blaszki montażowe montujemy do podwozia i do tego metalowego płaskownika pogiętego? Potem przykręcamy blachowkrętami i to jest kompletne zamontowanie obu osłon? POTWIERDZAM :D

 

5) NAJWAŻNIEJSZE Czy te blachowkręty z rożnych aukcji nie mają za małych podkładek, bo te otwory w osłonie są dość duże i mogą się z czasem zacząć wyślizgiwać?:confused:POTWIERDZAM i na wszelki wypadek dałem większe podkładki! :D

 

EDIT: Osłona założona. Pasuje idealnie, bez problemów wszystko zostało przymocowane do oryginalnych miejsc montażowych. Osłona jest estetyczna i b. dobrze wykonana. Po założeniu jest sporo ciszej niż bez niej. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Osłona REZAW PLAST wychodzi 10 razy taniej niż w ASO :eek::eek::eek:

Edytowane przez Tomaszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kabanos

To mój pierwszy post, więc witam serdecznie kolegów.

Wkrótce kupuję B5FL 1.9 TDI 131 KM. Wszystko byłoby super, tylko jest strasznie głośny, myślę więc o tym, żeby go jakoś wyciszyć, chodzi mi tylko o wnętrze auta. Czy ta osłona pod silnik ma również na to wpływ, czy wycisza auto tylko na zewnątrz? Wydaje mi się, że kluczowy wpływ ma wygłuszenie na grodzi między komorą silnika a wnętrzem, może można kupić jakieś maty czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mój pierwszy post, więc witam serdecznie kolegów.

Wkrótce kupuję B5FL 1.9 TDI 131 KM. Wszystko byłoby super, tylko jest strasznie głośny, myślę więc o tym, żeby go jakoś wyciszyć, chodzi mi tylko o wnętrze auta. Czy ta osłona pod silnik ma również na to wpływ, czy wycisza auto tylko na zewnątrz? Wydaje mi się, że kluczowy wpływ ma wygłuszenie na grodzi między komorą silnika a wnętrzem, może można kupić jakieś maty czy coś?

 

Ostatnio jeździłem bez osłony 3 tygodnie (oryginalną z wygłuszeniem rozwaliłem), teraz założyłem nową Rezaw Plast bez wygłuszenia i jest sporo ciszej w kabinie niż bez osłony. Nie zauważam natomiast, że z ori z wygłuszeniem było ciszej, niż teraz bez wygłuszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chcę kupić osłonę silnika i skrzyni z wyciszeniem od REZAW PLAST, a dokładnie z tego linka

http://www.allegro.pl/item916197790_oslona_silnika_skrzyni_spinki_vw_passat_b5_wyglu.html

tylko w opisie jest napisane że pasuje do pasków do 2002r, mój jest modelowo z 2004 więc czy będzie pasować bez rzeźbienia, i czy nie potrzeba więcej wkrętów i podkładek?

Pytam żeby później nie było problemów

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie do wygłuszenia osłony na silniku oraz tych pod autem

-filc z aluminium

-bitumiczne z aluminium

-czy gąbka z aluminium

bo nie wiem które będą najlepsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądając kody wyposażenia mojego paska znalazłem coś takiego:

GRD - Additional exterior noise suppression.

 

Czy ktoś wie co w praktyce oznacza ten kod?

Czyżby było to jakieś dodatkowe wygłuszenie?

Zastanawiam się czy to jest standardowe wyposażenie w passatach?

Edytowane przez Barth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie wiem czy to ważne ale ;

mój pasek ma pod pokrywą silnika wygłuszenie - specjalnie wycięta i uformowana gąbka opasająsa z trzech stron głowicę silnika (tam z kat najgłośniej dają pompki )

Nie mam numeru ale kolega mój szuka takiego czegoś.

Może koledzy mający dostęp do ETKI mogli by skatalogować tę gąbke .

Z podzękowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a czy w oryginale była tez osłona pod skrzynie, czy tylko pod silnik? Bo zastanawiam sie która osolone z Razewu kupić, zeby nie przepłacać.

Edytowane przez PaoloM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oryginale jest komplet skrzynia + silnik. Bierz z wygłuszeniem, bo będzie głośno... Chyba że starą matę spod silnika masz jeszcze w znośnym stanie, wtedy przełóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma zdjęcie oryginalnego wytłumienia osłony pod silnik/skrzynię?

 

Rozumiem, że oryginalne wytłumienie to "gąbka" a taka osłona jak poniżej w linku to "podróbka" ale z wytłumieniem (tymi plastikowymi kostkami).

 

Czy taka podróbka wytłumi hałas? czy może lepiej zainwestować w oryginalną? A może jest szansa aby zakupić samą "gąbkę"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności