Skocz do zawartości
kazio

Woda w samochodzie

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę że jest dużo zachodu przy demontażu tej blachy.

A jakbym po prostu wziął silikon, i bez zdejmowania blachy przejechał łączenie silikonem?

 

 

Zadziała. Ja tak właśnie zrobiłem w dwóch paskach bo czasu na pieszczenie się nie było i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra już rozumiem.

Prościej było mi wyjaśnić że w każdym aucie woda przepływa przez drzwi przy większej wodzie.

Teraz już wszystko wiem, spróbuje jutro rozebrać jedne drzwi, a potem zobaczę.

Choć raczej potraktuje to uszczelniaczem dekarskim, i chyba na tyle.

Bo również na pieszczenie nie mam czasu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak udrożnić odpływ wody w Podszybiu Volkswagen Passat 1,9 tdi

 

 

[video=youtube;3zghpC9K-mw]https://www.youtube.com/watch?v=3zghpC9K-mw

 

---------- Dodano o 23:06 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:04 ----------

 

Jak udrożnić odpływ wody w Podszybiu Volkswagen Passat 1,9 tdi

 

 

[video=youtube;3zghpC9K-mw]https://www.youtube.com/watch?v=3zghpC9K-mw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadziała. Ja tak właśnie zrobiłem w dwóch paskach bo czasu na pieszczenie się nie było i działa.

Potwierdzam co kolega wyżej napisał. Ja w poprzednim golfie IV miałem ten sam problem woda lała się do środka nawet po małym deszczyku. Zapaćkalem silikonem drzwi w miejscu gdzie łączą się te dwie blachy tak do 1/3 wysokości. Od tego czasu susza. Nie ma się co bawić w super estetyczne rozwiązania bo i tak wszystko jest zasłonięte tapicerką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się zrobi przeźroczystym silikonem to nie wygląda tez najgorzej. Ale kto tam pod tapicerkę zagląda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kto pod to zagląda :D

Ja sam się dzięki temu dowiedziałem że miałem drzwi wymieniane, blacha pod tapicerką była czerwona :D

A autko mam bielusieńkie :) No ale jak ktoś jest maniakiem czystości i estetyki to niech się bawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak udroznic odplyw wody w Podszybiu Volkswagen Passat 1.9 tdi

 

[video=youtube;1e-dv5a-zTw]https://www.youtube.com/watch?v=1e-dv5a-zTw

 

1. Wyhaczamy uszczelke nr.1

2. maskownice nr.2

3. wyhaczamy gume nr.3

4. odrecamy klemy nr.4

5. trzymadło akumulatora nr.5

6. pułka akumulatora nr . 6

7. odpływ wody

8. przy odplywie jest gumowa uszczelka ( : ja ją wyjąłem przez to powiekszyl sie odplyw o 1/2

 

Uwaga drugi odpływ znajduje sie w okolicach servo,komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie po trosze do tego wątku po trosze jednak haczące o trochę inną kwestię. Mianowicie mam Passata CC, który jak wiadomo ma szyby bez ramek, problem polega na tym, że po deszczu czy wizycie na myjni po otwarciu tylnych drzwi wylewa się woda.

W tym miejscu chciałbym zapytać innych użytkowników CC czy mają podobny problem?

Od razu wyjaśnię, że woda nie wlewa się przez komorę silnika i nie dociera do wnętrza samochodu. Moim zdaniem woda zatrzymywana jest pomiędzy drzwiami a progiem auta i po otwarciu drzwi momentalnie się wylewa, dodatkowo wczoraj zauważyłem że pod uszczelkami, które wyglądają ok również nazbierała się woda. Boję się że takie trzymanie wody w zimie może spowodować niemałe spustoszenie w samochodzie lub co najmniej doprowadzić do korozji.

Czy może ktoś ma pomysł co może być przyczyną takiego stanu? Czy może nieszczelne są te uszczelki w które chowa się szyba?

Dodam tylko że problem związany jest z tylnymi drzwiami i to po obu stronach więc mało prawdopodobne żeby w jednej chwili puściły uszczelki w obu drzwiach.

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym miejscu chciałbym zapytać innych użytkowników CC czy mają podobny problem?
Zły dział Bartosz. Ta część Forum dotyczy problemów technicznych Passata B5 i B5FL.

Zapytaj w tym http://forum.vw-passat.pl/forums/20-Passat-B6-B7-(3C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji na calej szerokosci tej blachy tasma dwustronna przykleilem folie (pasek 15cm) i wpuscilem do srodka. Zobaczymy ile to da.
Uzupełnie info. Następnego dnia akurat popadał deszczyk. Okazało się, że wody tym razem w środku mam więcej :(. Winna nie była folia, która lekko podwinęła się do góry, gdyż taśma dwustronnie ładnie ją szczelnie trzymała, ale stary fragment uszczelki w innym miejscu. Przy zakładaniu dałem tam silikon, ale widocznie za mało. Wkurzony więc ściągnąłem ponownie blachę, folie wyrzuciłem, a zniszczony dolny fragment uszczelnienia (ok 25cm) wymieniłem na uszczelke okienną profilu P 6mm. Połączenie starego uszczelnienia z nowym uzupełniłem silikonem do prac hobbistycznych ;). Było już pare deszczy i na razie sucho - uff.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam przeciagnałem po zewnetrznym blachy silikonem i mam spokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja również mam problem z wodą w aucie, a właściwie to miałem.

Uszczelniłem łączenie blachy z drzwiami pod tapicerką w drzwiach prawych i lewych, póki co spokój nawet po dużym deszcze czy wizycie w myjni.

Ale mam teraz inny problem, otóż w aucie pojawił się nieprzyjemny zapach, na początku ewidentnie był to zapach silikonu, lecz z czasem zmienił się w zapach tak jakby zwierzęcej kupy.

Czy jak silikon wysycha to może mieć taki dziwny zapach czy to po prostu zbieg okoliczności i ktoś mi przytargał na butach jakąś niespodziankę? Chociaż tam gdzie się trzyma nogi za bardzo nic nie czuć a i dywaniki raczej świeże. Dodam że przy uszczelnianych drzwiach nie czuć tak tego zapachu w przeciwieństwie do dolnych okolic fotela pasażera przedniego.

Używałem silikonu dekarskiego przeźroczystego jak niżej:

-http://ogrzewanie.top100.net.pl/uszczelniacz-dekarski-kauczu310ml-bezbarwny-cat-244-id-5129.aspx

 

Czy miał ktoś podobny problem? Czy jak silikon dobrze wyschnie to zapach zniknie?

Jak wietrzyłem auto to przez noc miałem otwarte drzwi, może jakaś gadzina mi tam wlazła i nasmrodziła?

Koledzy ratujcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jak silikon dobrze wyschnie to zapach zniknie?
Znika.
może jakaś gadzina mi tam wlazła i nasmrodziła
To musisz teraz zlokalizowac zapach z nosem przy dywaniku centymetr za centymetrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musisz teraz zlokalizowac zapach z nosem przy dywaniku centymetr za centymetrem.

 

Niczym pies obwąchałem pół auta i odziwo nie czuć zapachu z konkretnego miejsca ale tylko z okolic prawej strony auta, mianowicie przy drzwiach zarówno przednich jak i tylnych, więc to chyba ten wysychający silikon tak piknie pachnie.

Nic tylko czekać aż wyschnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niczym pies obwąchałem pół auta i odziwo nie czuć zapachu z konkretnego miejsca ale tylko z okolic prawej strony auta, mianowicie przy drzwiach zarówno przednich jak i tylnych, więc to chyba ten wysychający silikon tak piknie pachnie.

Nic tylko czekać aż wyschnie.

Bialy silikon, który przeważnie stosuje wali mocno octem, a zapachu następnego dnia już nie czuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj odkryłem z tyłu za kierowcą mokry bok oparcia kanapy ten zaraz przy drzwiach oraz jak podniosłem samo siedzisko było tam też wilgotno i mokro.

Zeby tego było mało od strony pasażera z tyłu mam wilgotny dywanik.

Ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, po ostatnich deszczach które trwają już chyba z miesiąc zauważyłem, że mam wilgoć pod nogami pasażera z przodu. Odpływy pod akumulatorem nie były sapchane więc sprawdzam w okolicach filtra kabiny i zauważyłem szczelinę która raczej istnieć nie powinna.

IMAG0169.jpg

 

Jak myślicie, tędy woda dostaje się do środka? I co by tu zdziałać żeby tą nieszczelność zlikwidować? :sciana

IMAG0167.jpg

IMAG0168.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj pare stron wstecz.

 

możesz zdemontować obudowę filtra, i albo kupić nową uszczelkę, bądź założyć na masę uszczelniającą.

 

Woda może też lecieć drzwiami, spod blachy pod tapicerką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że blacha pod obudową tego filtra jest powyginana (auto po przejściach) i nowa uszczelka tam na nic się nie zda. A co z tą szczeliną. Może tego nie widać na fotach ale to nie jest między blachą a obudową filtra tylko jeszcze niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności