Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

Wiązka pasuje, to jest po prostu zamiennik. Jak nie masz rozpiski do wiązki to miernik w dłoń i po sprawie, a montaz jak w 1 poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka jest umnie końcówka kabli 20150418_110309[1].jpg

 

połowa fotek z 1 postu tez mi się nie wyświetla :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W trzecim poscie masz wszystko jak na tacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszła mi wiązka od tempomatu. Sprawa jest taka, że jeden pin na niebieskim kablu jest o wiele większy niż pozostałe. Tak ma być, czy coś zepsuli :) ? Nie chcę zacząć montażu, żeby potem się okazało, że nie mogę dokończyć przez inny pin ;)

 

Druga sprawa: w manetce od tempomatu mam tylko 5 kabelków. Brakuje kabla na pinie nr 4. Gdzieś wyczytałem, że to tylko do przyczepki. Prawda to czy muszę dokładać kabelek :/ ?

Edytowane przez Me-how

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przyszła mi wiązka od tempomatu. Sprawa jest taka, że jeden pin na niebieskim kablu jest o wiele większy niż pozostałe. Tak ma być, czy coś zepsuli :) ? Nie chcę zacząć montażu, żeby potem się okazało, że nie mogę dokończyć przez inny pin

To nie jest wiązką do passata. Będziesz musiał lutować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) Rozebrałem wszystko właśnie i zobaczyłem, że te piny są mniejsze nawet od tych mniejszych w wiązce. Mam jakąś starą kostkę od grzania foteli to tylko przelutuję wtyczki od strony silnika i tempomat będzie całkiem na osobnej wtyczce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośni podłączenia biało-czerwonego kabelka z wiązki tempomatu do pomarańczowej kostki. Mam wiązkę na oryginalnej wtyczce do manetki ale nie mam tej drugiej czarnej kostki oraz zmostkowanego pinu na biało-czerwonym kabelku(u mnie to jest fioletowo-czerwony goły kabelek). Pytanie tekie: czy można dokupić tą kostkę razem z tym pinem, jeżeli nie to jak to połączyć bez tej kostki z tą pomarańczową kostką?

 

Jak bym mógł ktoś jeszcze wyjaśnić podłączenie kostki pomarańczowej bo nie wiem czy dobrze myślę:

 

z kostki pomarańczowej wyciągamy pin z biało-czerwonym kabelkiem i wkładamy go w miejsce biało-czerwonego w tej czarnej kostce z jednym biało-czerwonym kabelkiem czy podpinamy na drugim końcu tej czarnej koski z jednym biało-czerwonym kabelkiem??,a ten zmostkowany pin wkładamy do pomarańczowej kostki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też miałem wiązkę bez mostku, chciałem wyjąć ten pin z pomarańczowej kostki i je ze sobą połączyć, ale nie udało mi się go z kostki wyciągnąć. Więc przeciąłem biało-czerwony kabelek w rozsądnej odległości od kostki i zmostkowałem je manulanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie mam problem gdyz zalozylem manetke puscilem kable do kostek przy ecu i okazalo sie ze wszystkie piny w bialej kostce sa zajete (mowa o tych w ktore mam sie wpiac) kable ida z kostek do kabiny ale nie moge ich znalezc gdzie sa w kabinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy manetka z Passata B5 Fl po lifcie tz. "new style" podejdzie do Passata przedliftowego z 2000 roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy manetka z Passata B5 Fl po lifcie tz. "new style" podejdzie do Passata przedliftowego z 2000 roku?

 

Bez problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Sprawdź czy piny będą pasowały do twojej białej kostki. Z tego co widać na zdjęciu to są te duże i raczej do b5 fl nie podejdą. Upewnij się, zanim kupisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę za późno.... już kupiłem. No nic mam nadzieję, że oprócz tych pinów reszta będzie ok i jakoś się uda zamontować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak piny będą złe to je utniesz i wlutujesz się bezpośrednio w kable - efekt końcowy będzie taki sam ;) Ważniejsze w tym wszystkim jest to, że masz nowszą manetke, która jest zdecydowanie wygodniejsza w użytkowaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakłada może ktoś z forumowiczów tempomaty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej karierze zamontowałem już 3. Wszystkie chodzą z tego co wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich :)

Mam pytanko, mam u siebie założony tempomat, jak sądzę, ponieważ są oryginalnie czujniki przy pedałach, wiązka oryginalnie pociągnięta, teoretycznie wszystko gra ale... nie działa:) W Vagu go nie ma, w grupie 006 w silniku nie ma ani krzty słowa przy blokach odnośnie Cruise Control... Przy próbie aktywacji, co teoretycznie powinno być zbędne wywala jakiś błąd... Można liczyć na jakąkolwiek podpowiedź?

 

Z góry dzięki za cokolwiek

 

Pozdrawiam

 

W benzynce tempomat jest w grupie 066. U mnie przestał działać po wizycie u mechanika i wymianie sondy lambda i czyszczeniu przepustnicy... Powiedz, Ty masz przepustnicę elektroniczną czy na linkę ?

 

Pozdrawiam,

fiszu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tu piszę ale może ktoś pomoże zaczęło się od błędu czujnika tempomatu, czy hamulca... mianowicie świeciła się kontrolka świec żarowych i nie działał stop, przeczyściłem czujnik przy pedale wpiąłem ponownie jest ok ale przypadkowo pociągnąłem jeden kabel który wychodzi z wiązki szarych kabli lecących wzdłuż tunelu pisze na nim : zondungsplus sicherung 55 lub SS lub S5 nw bo śmiesznie jest wytłoczone jeden szary(z tej wiązki) idzie do skrzynki bezpieczników na bezp. 44, jeden na mase, jeden do reg. świateł a ten nw gdzie proszę o pomoc, na kablu pisze po tłumaczu, że bezpiecznik 55 s5? ale gdzie on jest? sorry że tak chaotycznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam że tu piszę ale może ktoś pomoże zaczęło się od błędu czujnika tempomatu, czy hamulca... mianowicie świeciła się kontrolka świec żarowych i nie działał stop, przeczyściłem czujnik przy pedale wpiąłem ponownie jest ok ale przypadkowo pociągnąłem jeden kabel który wychodzi z wiązki szarych kabli lecących wzdłuż tunelu pisze na nim : zondungsplus sicherung 55 lub SS lub S5 nw bo śmiesznie jest wytłoczone jeden szary(z tej wiązki) idzie do skrzynki bezpieczników na bezp. 44, jeden na mase, jeden do reg. świateł a ten nw gdzie proszę o pomoc, na kablu pisze po tłumaczu, że bezpiecznik 55 s5? ale gdzie on jest? sorry że tak chaotycznie :)

 

Poszukaj sobie w miejscu podłaczenia wiązki tempomatu mostka. Są dwie metody przy zakładaniu wiązki do tempomatu. Albo przecinasz i lutujesz ją przy kostce w komputerze pod podszybiem albo wpinasz się w nią z nowymi pinami. Na jednym kablu (z tego co pamiętam najgrubszy czerwony) robi się mostek. Jeśli tego mostka nie zrobisz (albo w Twoim wypadku połączenie się pogorszyło/ rozłączyło) wywali błąd tempomatu, błąd świec żarowych i stopu. Klasyczny przypadek. Jeśli tempomat nie był oryginalny tylko dokładany to sprawdź to miejsce. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem tam będzie przyczyna usterki.

Skoro wypinałeś czujnik stopu pod pedałem to pewnie naciągnąłeś kable i połączenie gdzieś zaskoczyło. Szukaj tego mostka pod komputerem.

Edytowane przez killer_84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności