Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś poprawić obrazki w pierwszym zdjęciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktoś z okolic Krakowa albo Katowic pomoże w montażu? Ewentualnie podeślę zdjęcia bo mi się nie wczytuje z pierwszej strony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jestem posiadaczem B5 fl 1.6 ALZ w benzynie z 2001 r. Czy u mnie jest przepustnica elektoniczna i można zamontować tempomat? 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim ;) potrzebuje pomocy gdyż kupiłem Passata z 97 roku, będzie służył jako mini kamper i muszę mieć tempomat, kupiłem manetkę z ucieta wiązką do ewentualnego przedłużenia, ale nikt nie chce mi tego zrobić.. Powiedzcie dokładnie gdzie ja mam się wpiąć tymi kabelkami bo pierwszy opis już bez zdjęć ? albo czy ktoś jest z okolicy Siedlec i mi to ogarnie?  Jeździłem po mechaniorach i elektronikach to każdy nosem kręcił... Więc o pomoc tu proszę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem, mam passata b5 2004r automat 1.9 130KM, dołożyłem Tempomat zakodwalem ale nie chce działać, problem jaki zauważyłem że jak włączę on na manetke to od razu w parametrach vcds pokazuje nie 1.0 włączony tempomat tylko 17 wyciśnięty padał, podnmienialrm manetki i czujniki przy pedale,  na postoju na liczniku na wyłączonym tempomacie mam ikonkę nogi do wcisniecia pedału hamulca włączam tempomat zapał się kontrolka tempomat, znika ikonka wcisniecia hamulca i odblokowuje się gałka zmiany biegów, 

Miał kiedyś ktoś tak?

Kodowanie can 0006

Kodowanie licznika 05115

Tempomat zakodowany vcds widzi wszystkie przyciski itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Aby nie zaśmiecać forum nowym tematem, odkopie ten stary gdyż dotyczy także tempomatu.

 

Pacjent to Passat B5 TDI 98r AFN

Sterownik 80pin 038 906 018P

Licznik 3B0 919 881N

Manetka z allegro 8L0953513J

 

Podłączona według schematu

MANETKA  ------------> WTYCZKI ECU ------------------------> PIN ECU

4 i 7            -------------> Wtyczka Żółta przewód Czarno-Żółty ------------> PIN 19

2                --------------> Wtyczka Żółta przewód Niebieski ------------> PIN 21

3                --------------> Wtyczka Czarna przewód Czerwono-Żółty ------------> PIN 10

5                --------------> Wtyczka Brązowa przewód Czerwono-Szary ------------> PIN 35

6                --------------> Wtyczka Żółta przewód Czerwono-Biały (+12V po zapłonie)

 

Tempomat aktywowany przez VCDS, W grupie pomiarowej 006 kolumna 4 jest 0.0 zamiast 255 (czyli tempomat aktywowany). W kolumnie drugiej sterownik widzi zmiany po naciśnięciu hamulca i sprzęgła. W kolumnie 3 pojawiają się jedynki przy przełączeniu manetki na ON oraz po naciśnięciu przycisków SET i RES.

Problem jaki mam nadal nie działający tempomat oraz błąd w sterowniku ECU:

00671 - Cruise control switch (Unknown Switch Condition)

 

Czy ktoś miał już podobny problem? Wszystko sprawdzone 3 razy.

foto1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2011 o 09:31, kubu21 napisał:

tak, tak, już wszystko działa, aktywacja też przebiegła bez problemów :)

 

z piciem to fakt, trzeba by dodać do instrukcji...

Witam. Kolego a jak się dostać do tego gniazda białego od spodu? Czy to się da wyciągnąć do góry czy trzeba się dostawać od strony kabiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności