Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

No już wszystko działa! Czujnik sprzęgła był odłączony komp pokazywał cały czas wciśnięte sprzęgło. Ja nie miałem pinów aby wpiąć je w kostkę więc polutowałem do kabli. Instrukcje sprzedawca daje na papierze kolory swoich kabli do kolorów w aucie... jedynie co się nie zgadzało to w pin 10 kabel był Czarno biały. Podłączenie banał!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko mam mozliwe ze bede w przyszlosci myslal o kierownicy multi czy w takim przypadku musze patrzec za innym tempomatem? symeks bardzo dziekuje za informacje raczej bede chcial kupic taki przelaznik razem zespolonym z przelacznikiem od wycieraczek mam wersje sedana wiec nie potrzebne mi wycieraczki z tylu :P moglbym prosic tez o pomoc w doborze przewodow? 97 rok passata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam czy ktoś w okolicy Krosna Woj . Podkarpackie cos takiego mi ogarnie t.z samo opięcie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam czy ktoś w okolicy Krosna Woj . Podkarpackie cos takiego mi ogarnie t.z samo opięcie ??

W sanoku moge ci zrobić tylko za 3 tygodnie bede bo jestem w trasie... Masz części?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem w samochodzie tempomat fabrycznie, ale ze sterowaniem z kierownicy multifunkcyjnej. Zmienialem kierownice i zalozylem manetke kierunkowskazow z przyciskami do sterowania tempomatem. Po podpieciu wszystkiego tempomat pokazuje sie aktywny na desce rozdzielczej ale przyciski SET ani RESET nie dzialaja. Gdzie szukac, co sprawdzac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogos z WLKP,Kujawsko-pomorskiego do przypiecia tempomatu i o ile to mozliwe montazu kierownicy wielofunkcyjnej zaplace za to znacie kogos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukuję namiaru do kogoś kto podłaczy mi tempomat 1.9 tdi Kraków, oczywiście odpłatnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomoże ktoś, mam wiązkę:

 

 

http://allegro.pl/vw-passat-b5-audi-a2-tempomat-kable-wiazka-rybnik-i6013164125.html

 

 

 

z manetki -------> do kostki

PIN nr 6 czarno-niebieski -------> do czerwono - biały w kostce pomarańczowej (+12 po zapłonie)

resztę podłączamy do kostki białej

PIN nr 2 niebieski -------> do niebieski PIN nr 8

PIN nr 4 i 7 zółto czarny-------> do czarno- żółty PIN nr 10

PIN nr 3 czerwono żółty-------> do czerwono - żółty PIN nr 9

PIN nr 5 biały -------> do czerwono - szary PIN nr 7

 

 

czy dobre będzie to podłączenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomoże ktoś?

No przecież to wziąłeś z pierwszej strony. Tak?

 

To jest dobre podłączenie. Jedyne co to piny w wiązce masz do Skody, Seata i Audi. W Passacie są inne. Będziesz je musiał uciąć i polutować kabelki.

 

No i nie sugeruj się kolorami. Rozbierz wtyczkę do manetki i sprawdź który kolor do jakiego pinu jest podpięty.

Edytowane przez koleś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i nie sugeruj się kolorami. Rozbierz wtyczkę do manetki i sprawdź który kolor do jakiego pinu jest podpięty.

 

To juz zrobiłem i już uwzględniłem to w opisie w/w. Co do pinów to mają być wsówki ISO ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempomat zamontowany idealnie działa co do wiązki mała poprawka:

 

z manetki -------> do kostki

PIN nr 6 czarno-niebieski -------> do czerwono - biały w kostce pomarańczowej diesel (+12 po zapłonie) Benzyna - brązowa kostka

resztę podłączamy do kostki białej

PIN nr 2 niebieski -------> do niebieski PIN nr 8

PIN nr 4 i 7 zółto czarny-------> do czarno- żółty PIN nr 10 u mnie był czarno-biały

PIN nr 3 czerwono żółty-------> do czerwono - żółty PIN nr 9

PIN nr 5 biały -------> do czerwono - szary PIN nr 7

 

+ VAG

Engine ,login,wpisujesz 11463 do it i koniec powinno działać

 

+12 po zapłonie podłączyłem sobie pod kierownicą było prościej, szybciej i bez lutowania :), poniżej parę zdjęć wysyłam.

 

 

IMAG0084.jpgIMAG0084.jpg

 

IMAG0087.jpg

 

IMAG0092.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam u siebie (b5fl 2.0 automat) manetkę o numerze 8L0953513S czy ktoś może się orientuje czy można zastąpić ją inną manetką? Choćby 8L0953513S, bo są dostępne nowe zamienniki, mojej niestety nie produkują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy manetki z Aliexpress są dobre jakościowo czy odpuścić je sobie? Kupował je ktoś? Tam można dostać o numerze 1J0953513 z + i - w przycisku, bardziej mi się podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest jakaś różnica w tempomatach między 3b, a 3bg. Mam zwykły licznik bez Fisa. Jak podłączę wszystko wg schematu to będzie to u mnie działać?? Auto z pierwszej połowy 1999.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam taki problem że mianowicie po podłączeniu tempomatu jakiś rok wszystko działało a teraz od jakiegoś czasu gdy włączam tempomat to pojawia sie informacja na desce że tempomat jest włączony ale nie działa i nie wiem od czego zacząć>proszę o jakieś porady .Z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja mam taki problem że mianowicie po podłączeniu tempomatu jakiś rok wszystko działało a teraz od jakiegoś czasu gdy włączam tempomat to pojawia sie informacja na desce że tempomat jest włączony ale nie działa i nie wiem od czego zacząć>proszę o jakieś porady .Z góry dziekuje.

 

Zacząć należy od podpięcia pod komputer.

 

Przyjedź do mnie to sprawdzę co padło. Daleko nie masz z RŚL.

 

510 150 407

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie, pacjent passat b5 1.9 110 AFN 1997r chce dołożyć tempomat i nie wiem czy ta wiązka z tej aukcji https://www.olx.pl/oferta/wiazka-tempomatu-golf-iv-bora-leon-i-passat-b5-octavia-i-sharan-a3-a6-CID5-ID3Xhs5.html#bf9af18844 będzie mi pasować? I druga sprawa manetka czy wszystkie były takie same czy szukać tak samo jak wiązki z 1997r. Bo z tego co wyczytałem wiązki sie różnią ilościami pinów i kostkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności