Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, temat przeczytałem ale nie znalazłem dokładnej odpowiedzi.

Mianowicie planuje założenie tempomatu wraz z kierownica multifunkcyjną i licznikiem Full Fis 849A

Czy do montażu manetki tempomatu do multifunkcji potrzebne są te same wiązki co do montażu zwykłego tempomatu??

Czy taki zestaw wystarczy:

wiązka 3B0 971 425 A

wiązka lub kostka 8L0 972 980???

manetka 8L0 953 513 S

 

czy brać z allegro najtańszą?? np: http://allegro.pl/przelacznik-manetki-audi-a3-golf-leon-8l0953513s-i5793046259.html

czy może droższą: http://allegro.pl/przelacznik-zespolony-8l0953513s-vw-passat-b5-lift-i5587587559.html

 

z tej ostatniej wystaje jeszcze jakaś wiązka, kostka...??

A może byłby ktoś chętny z okolic płocka do pomocy w montażu po skompletowaniu przeze mnie wszytskich części?? mogę oczywiście dojechać do kogoś te jakieś na oko 100 km lub więcej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomocy!

Mianowicie chodzi o to żeby uruchomić tempomat...auto to passat W8 kupiłem manetkę,wiązkę w ASO i oddałem auto do elektryka zaufany gość,zamontował wszystko zgodnie z instrukcją z pierwszych postów i tempomat nie ożył :( po pierwsze nie pali się kontrolka na desce no i podczas jazdy tempomat nie włącza się czyli nie zapamiętuje prędkości ale co ciekawe jak podłączamy kompa to komp widzi manetke np jak włączamy ON na tempomacie to komp odczytuje aktywny ,jeżeli przerzucamy na OFF to komp czyta nieaktywny tak samo jest z SET czyli manetka sprawna i komunikacja jest...wpisywaliśmy ten ten kod z pierwszego postu ale komputer odrzuca no i mamy zagadkę.....może ktoś coś??????????bede wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy pomocy!

Mianowicie chodzi o to żeby uruchomić tempomat...auto to passat W8 kupiłem manetkę,wiązkę w ASO i oddałem auto do elektryka zaufany gość,zamontował wszystko zgodnie z instrukcją z pierwszych postów i tempomat nie ożył po pierwsze nie pali się kontrolka na desce no i podczas jazdy tempomat nie włącza się czyli nie zapamiętuje prędkości ale co ciekawe jak podłączamy kompa to komp widzi manetke np jak włączamy ON na tempomacie to komp odczytuje aktywny ,jeżeli przerzucamy na OFF to komp czyta nieaktywny tak samo jest z SET czyli manetka sprawna i komunikacja jest...wpisywaliśmy ten ten kod z pierwszego postu ale komputer odrzuca no i mamy zagadkę.....może ktoś coś??????????bede wdzięczny

 

A w kompie aktywowałeś ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub pomylił kostki inna jest w tdi a inny w benzynie.

Diesel pomarańczowa

Benzyna brązowa

Edytowane przez hubcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam tempomat i kierownicę z multifunkcja. Chciałbym zmienić na trojramienna. Jak przeprogramowac komputer, żeby tempomat działał z manetki?

Ps. Nie mam manetki takiej jak w 1 poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna wystarczyć sama zamiana manetki na taką z obsługą tempomatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie. Podczas postoju jak włączę tempomat na ON powinno być słyszalne cykanie przekaźnika spod schowka dla benzyny? ( 1.8T AEB). Czy w przypadku awarii ( tempomat u mnie nie chodzi) nie będzie nic słychać. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ożywiłem w końcu ten tempomat :) okazało się,że dla magika z dobrym kompem to 30 sekund roboty, a ja przez 2 miesiące się cykałem,że ten mój elektryk coś namieszał .Sumując zrobił wszystko zgodnie z opisem podłączenia tempomatu z postów wyżej tylko kompa miał za słabego i nie potrafił aktywować.A więc ja od dzisiaj latam już z tempomatem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam passata b5 97 rok nie bedzie problemu zeby zamontowac tempomat? interesuje mnie tez montaz kierownicy wielofunkcyjnej czy obie sprawy sa mozliwe do zrobienia? prosze kogos o pomoc (moge zaplacic jesli ktos mi to wszystko wytulumaczy krok po kroku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oszywiście, że można. Wszystko jest opisane na forum bardzo łopatologicznie. Nie musisz nikomu płacić, wystarczy że treochę poczytasz i będziesz wszystko wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super :) czyli powiedzcie mi passat b5 ale 97 rok tez obsluguje i tempomat i kierownice wielo... tak? i czy do nich musze szukac innych przewodow i tych wszystkich bajerow czy to jeden pies? i czy musze potem to zaprogramowac kablem jakos czy wystarczy ze podlacze? i jesli musze to zaprogramowac to wystarczy ze kupie sam kabel do auta na allegro (chyba milionow to nie kosztuje ) i dam rade sam laptopem wgrac to za pomoca kabla czy powinienem udac sie do specjalisty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze obsługuje tempomat. Kierownica to inny wątek. Dasz radę sam. Kabel kosztuje około 50 zł (żeby to chińczyk nie był). Potrzebujesz też programu VAG COM. Po podłączeniu wiązki należy tempomat aktywować odpowiednim kodem. Wszystko jest dokładnie opisane w pierwszych postach wątku.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

A ktoś montował takie zestaw : http://allegro.pl/manetka-tempomat-w...8.html#thumb/1

Manetka wydaje się OK ale wiązka to chyba kabel ethernet.

 

Kup sobie używaną manetkę - o wiele lepsza niż jakikolwiek zamiennik. Ta wiązka to kijowa jest totalnie - wtyczka powiedzmy, że pasuje a kabel to cieniutki jest.

 

Za takie pieniądze to kupisz sobie używaną manetkę i wtyczkę oryginalną w ASO do manetki a kable to będzie już groszowa sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

A ktoś montował takie zestaw : http://allegro.pl/manetka-tempomat-wiazka-vw-golf-iv-passat-b5-bora-i6006116128.html#thumb/1

Manetka wydaje się OK ale wiązka to chyba kabel ethernet.

Ja właśnie zamówiłem... Przyjdzie i bede zakładał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie zamówiłem... Przyjdzie i bede zakładał.

 

Jak założysz daj znać, jaki jakościowo jest ten zestaw i czy spełnił oczekiwania.

Na aukcji sprzedawca pisze o instrukcji możesz przesłać mi ja na maila ( [email protected] ) ?

Edytowane przez bigthomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak założysz daj znać, jaki jakościowo jest ten zestaw i czy spełnił oczekiwania.

Na aukcji sprzedawca pisze o instrukcji możesz przesłać mi ja na maila ( [email protected] ) ?

Przyszło i zamontowałem... Jakościowo jest dobrze kabel też jest ok. Kontrolka od tempomatu sie zaświeciła ale nie działa tempomat. W vagu zobaczyłem że nie mam reakcji na wciskanie sprzęgła. Jutro sprawdze czy czujnik odłączony i czy wogle jest. Jesli go nie będzie kupie czujnik ale koledzy dajcie namiar gdzie podłączyć czujnik sprzęgła. Tempomat 100% podłączony dobrze bez żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy szukac na allegro samego tempomatu czy przelazniczka zespolonego takiego jak tutaj : http://allegro.pl/passat-b5-1-9-tdi-przelacznik-zespolny-tempomat-i5089552037.html ?? z kablem musze isc do sklepu i mi pomoga dobrac tak?

 

Hej.

 

Mozesz szukac samego lewego ramienia z tempomatem, caly zestaw rozklada sie w polowie. ja bym bral na Twoim miejscu juz ramię z FL-a, ladniej wg mnie wyglada a pasuje bez problemu.

tutaj przykladowy link, tylko zwroc uwagę jesli nie chcesz rozbierac pozniej pajaka na prawa manetke, ta z linku jest do sedana (bez tylnej wycieraczki)

http://allegro.pl/pajak-przelacznik-z-tempomatem-vw-passat-b5-fl-i6058876124.html

 

 

wiazka dorabiana np taka

 

http://allegro.pl/wiazka-kabel-tempomatu-vw-bora-golf-iv-passat-b5-i6143802819.html

 

chociaz ja bym bral taka

 

http://allegro.pl/vw-passat-b5-audi-a2-tempomat-kable-wiazka-rybnik-i6013164125.html

 

w opisie jest ze od 97 do 2005 ale nie za bardzo sie tym sugeruj bo w 99 chyba roku byla zminana pinow i te pewnie trzeb bedzie odciac i lutowac do istniejacych kabli.

 

mysle ze rozjasnilem troche sytuacje.

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności