Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

Wymienić manetkę i podpiąć do niej dodatkowo te przewody, które są od tempomatu i były podłączone w kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody ??

Co gdzie i jak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega ma problem wielki, vaga posiadam, ale nie mogę znaleźć informacji , gdzie to sprawdzić :

Witam, mam problem związany z tempo matem z Passata B5FL 2001r. 4motion 1.9 TDI.

Na początku tempomat działał normalnie, a po jakimś czasie po przełączeniu na „on” nie działał lecz jak ruszałem manetką w przód jak swiatła drogowe i przytrzymywałem w połowie to się włączał i tak samo było jak chciałem włączyć kierunkowskaz. Aktualnie tempomat w ogóle się nie włącza przy jakimkolwiek ruchu. Prosiłbym o pomoc co to może być za sytuacja i jak rozwiązać ten problem.

 

Więc problem dalej jest, ale dzisiaj było trochę zabawy z vagiem, więc:

Czujniki sprzęgła hamulca działają. Kontrolka się nie pali.

Tylko u mnie (mam dwa vagi) pokazuje w bloku 006 tak:[ 3a1c2a677b3338bbm.jpg

 

I w 3 okienku, nie pokazuję tak jak w instrukcji, pdfach itp tylko % jakies. na przyciski na manetce nie reaguje, na żadnym kanale. Jakieś pomysły ? raczej manetka ?

tempomat wojtek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujniki masz dobre, manetka nie reaguje. Skoro działał po ruszaniu manetką będzie to wina manetki. Innej opcji na te chwile nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro działał po ruszaniu manetką będzie to wina manetki. Innej opcji na te chwile nie widzę.

Dokładnie,tam jest taka taśma miedziowana i albo puściły zgrzewy na podłączeniach tej taśmy do kostki,albo któraś ścieżka samej taśmy przerwana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujniki masz dobre, manetka nie reaguje. Skoro działał po ruszaniu manetką będzie to wina manetki. Innej opcji na te chwile nie widzę.

 

Powiedzcie mi jeszcze, czy jest różnica manetki między wersjami z kierownicą wielofunkcyjną ( gdzie tempomat się obsługuje + i - ) od wersji gdzie gazu dodaje się manetką ? Bo nie wiem jaką zamówić. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi jeszcze, czy jest różnica manetki między wersjami z kierownicą wielofunkcyjną ( gdzie tempomat się obsługuje + i - ) od wersji gdzie gazu dodaje się manetką ? Bo nie wiem jaką zamówić. Pozdro

Jest różnica,jeśli nie masz kierownicy multi funkcyjnej to manetka od multifunkcyjnej nie będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym odróżniają się te manetki ? Potrzebuję taką do kiery multifunkcyjnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz multikierę to zmianą prędkości sterujesz na kierownicy, na manetce jest wtedy przełącznik on-off.

link do przykładowej aukcji gdzie jest manetka pod multikierę: http://allegro.pl/audi-a4-a6-passat-b5-manetka-tempomatu-i2847797909.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie nie mam tempomatu a chcę :P, a więc proszę napiszcie co dokładnie muszę skompletować aby zamontować to ustrojstwo w moim pasku, aha i jeszcze czy cała operacja to tylko manetka i elektronika czy też trzeba gruszkę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aha i jeszcze czy cała operacja to tylko manetka i elektronika czy też trzeba gruszkę??

Gaz masz sterowany elektronicznie czy na linkę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gaz masz sterowany elektronicznie czy na linkę??

powiedz mi jak to sprawdzić, głupia sprawa ale nie interesowałem się tym małym faktem :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie nie mam tempomatu a chcę , a więc proszę napiszcie co dokładnie muszę skompletować aby zamontować to ustrojstwo w moim pasku, aha i jeszcze czy cała operacja to tylko manetka i elektronika czy też trzeba gruszkę??

 

Ja montowałem przedwczoraj manetkę i podłączałem okablowanie, teraz tylko czekam na odblokowanie kompem.

Dam znać czy zadziała :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty masz TDI a kolega ma benzynkę, więc szansa 50/50 że u niego podejdzie bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja montowałem przedwczoraj manetkę i podłączałem okablowanie, teraz tylko czekam na odblokowanie kompem.

Dam znać czy zadziała

spoko a ciężki temat z kabelkologią? jak sprawdzić czy pedał gazu jest na lince czy elektroniczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ktoś mi podłączył tak tempomat jak na zdjęciu

 

tempo.jpg

 

Czy to jest jakiś inny pinout mechanika czy co?

Edytowane przez Gracek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tempomat zamontowany i odblokowany, własnie zrobiłem jazdę próbną i wszystko funkcjonuje jak należy :D

 

 

niżej link z fotkami z montażu:

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/106555-1-9-TDI-by-PILICZ-!?p=1805068&viewfull=1#post1805068

Edytowane przez Pilicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie poszukuje wiązki do tempomatu, jako że oryginał za drogi, to znalazłem kilka tańszych na allegro, który będzie dobry?

Może i nie orginał ale ja polecam Ci wiązkę z tego linku http://allegro.pl/wiazka-tempomatu-audi-vw-seat-skoda-golf-passat-a6-i2931766011.html

Ja u niego kupiłem rok temu i jest ok. Gościu jest naprawdę warty polecenia, i chętnie służy pomocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i nie orginał ale ja polecam Ci wiązkę z tego linku http://allegro.pl/wiazka-tempomatu-audi-vw-seat-skoda-golf-passat-a6-i2931766011.html

Ja u niego kupiłem rok temu i jest ok. Gościu jest naprawdę warty polecenia, i chętnie służy pomocą.

 

I mówisz że ta wązka pasuje bez problemu do b5 fl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności