Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zakupił bym manetkę tą "podwójną" to jak wygląda sprawa podłączenie wycieraczek i MFA. Pasuje ona do każdego MFA, dużego lub małego??

Czy przy zakupie pojedynczej manetki jak wygląda montaż, zmieści sie ona razem z manetką wycieraczek??

 

Wiązka rozumiem że jest oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zakupił bym manetkę tą "podwójną" to jak wygląda sprawa podłączenie wycieraczek i MFA. Pasuje ona do każdego MFA, dużego lub małego??

 

 

Wiązka rozumiem że jest oki.

 

Pasuje do każdego.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy przy zakupie pojedynczej manetki jak wygląda montaż, zmieści sie ona razem z manetką wycieraczek??

Z oryginalnej manetki demontujesz lewą stronę i montujesz tą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje numer kostki tej do zrobienia mostka jeśli ktoś posiada prosze o pomoc.Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę otwierać nowego wątku o tempomacie więc piszę tutaj. Przymierzam się od dłuższego czasu do instalacji tempomatu, kupiłem nawet manetkę, (szkoda bo do wielofunkcyjnej kiery, której nie mam :) ) i pomyślałem że fajnie by było gdyby rozpisać co jest potrzebne do instalki tempomatu, uwzględniając typ silnika (podobno jest różne sterowanie gazem), kierownicy (prosta-wielofunkcyjna), licznik (jeśli jest taka potrzeba). Jednym zdaniem: Silnik ..., kierownica...... , manetka: nr kat....., kabelek: nr kat..... , VAG ....

Ja mam silniczek AZM, jak ktoś mógłby mi pomóc w doborze klamotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupiłem nawet manetkę, (szkoda bo do wielofunkcyjnej kiery, której nie mam :) )

 

Chetnie odkupie od Ciebie ta manetke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie sprzedam. Podaj adres do wysyłki na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasna mać, zakupiłem manetkę i wiązkę w maju, a jakoś czasu nie było aby się tym bawić, więc sobie leżało - dopiero przy padniętej taśmie airbaga przy okazji chciałem walnąć tempomat, i okazało się że..........koncówki pinów z wiązki nie pasują - powinny być płaskie a nie okrągłe mimo ze ja mam passata 3B a nie 3BG! - spotkaliście się z czymś takim??mam paska przed liftem a kostki po lifcie :/

jakie piny powinienem kupić aby pasowały i czy samemu da się je pozmieniać? - wiązki w aso nie chcieli mi wymienić a nowa kosztuje 295 zł ;/ - masakra jakas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jasna mać, zakupiłem manetkę i wiązkę w maju, a jakoś czasu nie było aby się tym bawić, więc sobie leżało - dopiero przy padniętej taśmie airbaga przy okazji chciałem walnąć tempomat, i okazało się że..........koncówki pinów z wiązki nie pasują - powinny być płaskie a nie okrągłe mimo ze ja mam passata 3B a nie 3BG! - spotkaliście się z czymś takim??mam paska przed liftem a kostki po lifcie :/

jakie piny powinienem kupić aby pasowały i czy samemu da się je pozmieniać? - wiązki w aso nie chcieli mi wymienić a nowa kosztuje 295 zł ;/ - masakra jakas :)

 

Pojedz na jakiekolwiek zlomowisko, wytnij dwie kostki, białą i pomarańczową, z kabelkami, ok 10cm dlugości i przelutuj piny. i będziesz miał wiązkę pod 3B.

 

Aha tam z kostki pomarańczowej trzeba wziąć zasilanie.

Ja zamiast wyjmować pin zrobiłem mostek do innego wolnego pinu w tej właśnie pomarańczowej kostce i pin z wiązki od tempomatu wpiąłem bezpośrednio do pomarańczowej kostki.

Bo ten motyw z oddzielnym złączem wygląda dla mnie jak psu z d... .

Edytowane przez robert1508

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomasz vw

Witam jestem tu nowy na forum. mianowicie mam problem ponieważ po przelaczeniu na tempomat kontrolka sie zapala a kiedy chce właczyć "+" zeby ustawic predkosc to nic nie reaguje ale zaden blad nie pokazuje sie na tablicy niby wszystko ok ale nie trzyma predkosci. z góry dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. A ja mam takie pytanie.... otuż szukam w okolicy passata na częsci i zastanawiam sie czy ta dodatkowa wiązka która odpowiada za tempomat bardzo jest "schowana" w fabrycznej instalacji ? Czy poprostu lezy sobie luzem poprzypinana tylko spinkami ?

 

Pytam bo może uda mi się wygrzebać te wiazkę za "flaszkę wódki" niż kupować w ASO czy robić samoróbke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć. A ja mam takie pytanie.... otuż szukam w okolicy passata na częsci i zastanawiam sie czy ta dodatkowa wiązka która odpowiada za tempomat bardzo jest "schowana" w fabrycznej instalacji ? Czy poprostu lezy sobie luzem poprzypinana tylko spinkami ?

 

Pytam bo może uda mi się wygrzebać te wiazkę za "flaszkę wódki" niż kupować w ASO czy robić samoróbke.

 

Jak znajdziesz Paska z tempomatem to wykręcisz manetkę, możliwie jak najdalej utniesz wiązkę z wtyczką do niej idącą, i dwie kostki pod ECU ( białą i pomarańczową) i tylko dosztukujesz (polutujesz) te sześć przewodów i już masz wiązkę gotową.

 

Bo jeśli fabrycznie był tempomat założony to nie oddzielisz przewodów tak jak ci się wydaje, chyba że całą instalacje wyszarpiesz.

 

Możesz też znaleźć passata, który nie miał fabrycznie tempomatu i zrobić sobie wiązkę: wystarczy wyciąć wtyczkę od przełącznika regulacji lusterek, bo TYLKO ta wtyczka jest taka sama jak wtyczka tempomatu, są w niej tylko trzy piny, pozostałe trzy piny można dołożyć z białej wtyczki pod komputerem (ECU) i tak samo polutować sobie wiązkę do tempomatu.

 

Po co płacić za oryginalną wiązkę w serwisie jak można tanim kosztem zrobić ją sobie samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytam bo może uda mi się wygrzebać te wiazkę za "flaszkę wódki" niż kupować w ASO czy robić samoróbke.
ja wyprułem taką wiązkę z alhambry i zamontowałem do pasiora, kolory przewodów były inne, ale "dla chcącego nic trudnego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra... Póki co passatów całych na częsci strasznie mało. Dodzwoniłem się do ASO Auto-Special (Kraków- Modlniczka) i wiązkę mają na stanie ale kwota porażająca - 309 zł. Na tyle głupi nie jestem :P

 

Szukając dalej... znalazłem na allegro Pana który robi coś takiego http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=524013 . Pisałem do niego i odpisał do mnie że wiazkę może wykonać do passata b5 w cenie 80 zł. Ale tez patrząc po innych jego wiazkach to bedzie tylko goły kabel z koncówkami. Muszę jeszcze go dopytac... może akurat z kostką bedzie.

 

Chyba że znajdę taniej oryginał... ale gdzie ? :) Bo narazie jestem za opcją "zrób sam i nie zdziwiaj" :lol

 

pozdrawiam wojtek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodzwoniłem się do ASO Auto-Special (Kraków- Modlniczka) i wiązkę mają na stanie ale kwota porażająca - 309 zł.

Sama wiązka w ASO to ok 120zł (sam kupowałem). 309zł. to zapewne z manetką. Pytałeś po numerze części??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podałem nr :D o ten - 3B0 971 425A . Niewiem skad to ASO się urwało :lol jeszcze jutro obdzwonię całe małopolskie plus świętokrzyskie (bo mieszkam na granicy tych woj). Poszukam w Aso Vw, Skody, Seata no i Audi. Jutro zdam relacje.

 

Kolego Karol.. Jak nie kupie to zrobię ;D a jak nie zrobię to będę miał szaleńczą prośbę do Ciebie :zdrowko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro zdam relacje.

Dzwoń i pytaj ;) A może faktycznie poszła tak w górę? Jak ja kupowałem za 120zł. to ten cwaniaczek z alledrogo miał za ok 150zł. http://allegro.pl/audi-vw-passat-skoda-bora-wiazka-tempomat-oryginal-i2099779098.html , a teraz i u niego ponad 300zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra... Póki co passatów całych na częsci strasznie mało. Dodzwoniłem się do ASO Auto-Special (Kraków- Modlniczka) i wiązkę mają na stanie ale kwota porażająca - 309 zł. Na tyle głupi nie jestem

 

Szukając dalej... znalazłem na allegro Pana który robi coś takiego http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=524013 . Pisałem do niego i odpisał do mnie że wiazkę może wykonać do passata b5 w cenie 80 zł. Ale tez patrząc po innych jego wiazkach to bedzie tylko goły kabel z koncówkami. Muszę jeszcze go dopytac... może akurat z kostką bedzie.

 

Chyba że znajdę taniej oryginał... ale gdzie ? Bo narazie jestem za opcją "zrób sam i nie zdziwiaj"

 

pozdrawiam wojtek.

Ja mam wiązkę od tego gościa http://allegro.pl/wiazka-tempomatu-audi-vw-seat-skoda-golf-passat-a6-i2170863578.html i nie narzekam. Morze oryginał to to nie jest ale za tą cenę moim zdaniem jest o.k. A i jeszcze do wiązki dostajesz instrukcję co i jak podłączyć. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby zrobić samemu wiązkę potrzebne jest:

-chęci

-piny od dysku twardego do kupienia w sklepie elektronicznym takie ok.2 cm można sobie poźniej skrócić (modele po 99 roku z kwadratowymi pinami)

-wtyczka do dysku twardego (to bedzie kostka do wpinania w manetkę)

-80cm kabelka 5 żyłek (jak dobrze pamietam)

-lutownica i ciut cyny

-koszulka termokurczliwa

-taśma parciana(żeby wygladało "prawie" jak orginał)

-10zł

 

 

wykonanie z montażem zajmuje jakieś 2,5 godz. zależy od zdolności manualnych, u mnie działa już poł roku i samochód sie nie spalił. nie trzeba być elektronikiem bo tutaj jest wszystko ładnie opisane i każdy poradzi wystarczy chcieć. Powodzenia.

Edytowane przez Zorin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzwoniłem..... i du** blada. Ceny od 290 zł do 320 - czyli drogi kraj :lol

 

Dziś przyszły do mnie manetki. Przyszykowałem się również do wymiany licznika na pół fis ale to już może w lato :)

01032012395.th.jpg

 

 

No to robimy wiązkę. Za radą kolegi Zorin zacząłem szukać kabla od HDD ale znalazłem coś lepszego (tak mi się wydaje) a mianowicie kabel/dodatkowe złącze USB :

01032012396.th.jpg

 

Wtyczka wygląda tak:

01032012398.th.jpg

01032012399.th.jpg

 

 

I pasuje do manetek idealnie :lol

01032012400.th.jpg

01032012401.th.jpg

 

To już wiem skąd mają te wtyczki w kablach po 40 zł :lol

 

Mam tylko pytanie... czy te przekroje tych kabelków wystarczą ? Rzecz jasna ze pare centymetrów za kostką dolutuję grubszy przekrój. Jestem prawie pewny że będzie ok. Ale wolę się upewnić bo bladego pojęcia nie mam jakie tam występują natężenia prądu. Korzystając ze schematów dalej sobie już poradzę :) Wlutuję się do wiazki oryginalnej i pozawijam plastrem :lol

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności