Skocz do zawartości
lazym

Jak zamontować tempomat.

Rekomendowane odpowiedzi

ktoś z poznania podjąłby się założenia tempomatu w b5 fl tdi? jak tak to za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakiś czas temu przerabiałem w passacie b5 1.8 ADR 98r. skrzynie automatyczną na manualną.

Jedyne, co po tej przekładce nie zrobiłem to montaż czujnika sprzęgła.

Postanowiłem wczoraj zamontować ten czujnik. Wpiąłem się w kabelek na wtyczce od kompa (tej mniejszej) pin 66, pociągnąłem przewód do czujnika oraz plus wziąłem z czujnika stopu.

Cos jednak jest nie tak, bo po tym zabiegu zdechła mi przepustnica – wyskakuje błąd 17966. Nie można zrobić adaptacji. Po kilku godzinach postoju całkowicie rozładował mi się akumulator.

Zastanawiałem się czy jak na czujniku zamiennie plus z sygnałem czy to coś zmieni.

 

Opis montażu czujnika znalazłem na forum, ale odnosił się on do diesla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś z poznania podjąłby się założenia tempomatu w b5 fl tdi? jak tak to za ile?

 

Kolego założysz sobie sam!

Manual jest na necie opisany! Do roboty!!:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale dodam ze jak lutowałem kable aku było rozłączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów.Może nie doczytałem,ale jest jakaś instrukcja do podłączenia tempomatu do WV Sharana 2006 rok, silnik BRT 2,0 TDI ze sterownikiem silnika Bosch EDC16U31?

Jakiej uzyc manetki i gdzie podłączyć przewody ?

Jest ktoś z kolegów co pomoże w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam takie pytanko odnośnie podłączenia tempomatu. Kupiłem passka 1.9 TDI B5 FL 2002 rok z oryginalnym tempomatem ale niestety tempomat nie działa ponieważ skrzynia została zmieniona z automatu na manualna i nic nie jest do niej podłączone nawet światła biegu wstecznego nie działają i super by było jak by mi ktoś pomógł się z tym uporać, jakiś schemat jat to podłaczyć.

 

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz ZUCHU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.

ja mam calkiem inny problem kupilem passata z 98 r 110 kuców i problem jest taki jechalem w wakacje nad nasze polskie jeziora i chcialem wlaczyc tempomat. i ku wielkiemu zdziwieniu tempomat nie dzialal wogole, dodam ze migaly mi tez swiece zarowe to pomyslalem ze to czyjnik stopu albo swiatla ale swiatla dobre czyli czujnik

czujnik zostal wymieniony tempomat nadal nie dziala, koles ktory wymienial mi ten czujnik to znajomy elektronik i mowi ze cos bylo kombinowane przy tych czujnikach lutowane w dziwny sposob i wogole. a tempomatu wogole w tym samochodzie nie powinno byc. dzisiaj rozebralem kolumne kierownicy i wiazka do tempomatu jest orginalnie wlozona w glowna wiazke i wchodzi w czarnego peszla tuz za oslona kierownicy. teraz pytanie, co ja moge zrobic zeby dalej mozna bylo ruszyc ten tempomat. zapomnialem zrobic zdjec, lecz jutro bede tez rozbieral podszybie to zrobie zdjecia bo jeszcze musze wyczyscic kanaly. chyba ze jest ktos z okolic kielc swietokrzyskie i cos sie na tym zna to moze bysmy sie zgadali. czekam na odowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są mniej więcej koszty założenia tempomatu w passacie b5 1.8 benzyniak 1998r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma problem wielki, vaga posiadam, ale nie mogę znaleźć informacji , gdzie to sprawdzić :

Witam, mam problem związany z tempo matem z Passata B5FL 2001r. 4motion 1.9 TDI.

Na początku tempomat działał normalnie, a po jakimś czasie po przełączeniu na „on” nie działał lecz jak ruszałem manetką w przód jak swiatła drogowe i przytrzymywałem w połowie to się włączał i tak samo było jak chciałem włączyć kierunkowskaz. Aktualnie tempomat w ogóle się nie włącza przy jakimkolwiek ruchu. Prosiłbym o pomoc co to może być za sytuacja i jak rozwiązać ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lecz jak ruszałem manetką w przód jak swiatła drogowe i przytrzymywałem w połowie to się włączał i tak samo było jak chciałem włączyć kierunkowskaz.

Przy takich objawach najpierw należy zdjąć plastikową obudowę za kierownicą i sprawdzić połączenie wiązki tempomatu z manetką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy takich objawach najpierw należy zdjąć plastikową obudowę za kierownicą i sprawdzić połączenie wiązki tempomatu z manetką.

Ewentualnie taśma manetki,potrafią puścić luty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś zamawiał może ten zestaw?

 

http://allegro.pl/tempomat-wiazka-audi-vw-a6-skoda-golf-passat-24gw-i2781357048.html ? Dobra jakość? No i jak z tą wiązką? Chciałem sprawdzić we wcześniejszych postach ale tamte aukcje już w archiwum tak że lipa;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, temat tempomatu przerobiłem już dogłębnie, mój niestety nie działał, więc sporo się naczytałem.

Mianowicie, mam tempomat, od początku nie działał, sprawdziłem vagiem, czujniki sprzęgła i hamulca sprawne, natomiast manetka nie reagowała. Obawiałem się, że jest uszkodzona, ale dzisiaj zdjąłem górną osłonę kierownicy i okazało się, że nie jest podłączona wiązką tempomatu. Po śrubach i plastikach widzę, że było tam coś grzebane. Teraz problem w tym, że nie wiem czy ktoś wyjął wiązkę tempomatu całkowicie, czy po prostu jest odłączona. Z tego co widzę przy kierownicy jest jakaś wiązka, dosyć luźna ale wchodzi gdzieś pod spód kierownicy. Na zdjęciu zaznaczyłem, o którą wiązkę mi chodzi. Czy to będzie wiązka od tempomatu?

http://images48.fotosik.pl/506/6715ebac52d01588.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiązka od tempomatu raczej po drugiej stronie powinna być, a skoro twierdzisz, że ta jest luźna to znajdź jej koniec i sprawdź czy ma jakąś kostkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie pozostaje mi nic innego jak zdjąć kierownicę i dolną osłonę kolumny kierownicy w celu znalezienia końcówki. W poniedziałek się za to zabiorę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak aktywować kontrolke tempomatu, kontrolka jest bo sprawdzałem vagiem i świeci, lecz gdy włączę tempomat nie ma kontrolki dodam ze przy kupnie juz miałem tempomat dołożony z góry dzieki za odpowiedz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jak aktywować kontrolke tempomatu, kontrolka jest bo sprawdzałem vagiem i świeci, lecz gdy włączę tempomat nie ma kontrolki dodam ze przy kupnie juz miałem tempomat dołożony z góry dzieki za odpowiedz ;)

http://forum.vw-passat.pl/threads/47289-Aktywacja-kontrolki-tempomatu-w-B5?highlight=kontrolka+tempomatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie

Zmieniłem dzis kierownicę z multifunkcyjnej na zwykła trojramienna

Wcześniej aktywowalem tempomat w manetce i ustawialem w kierownicy teraz tej funkcji juz nie mam

Co musze kupic zeby znów miec sprawny tempomat ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności