Skocz do zawartości
Gość patarek

elektryczne szyby.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanko co będe potrzebował żeby skompletować wszystko co potrzebuje do założenia szybek el. w pasku B3 (teraz mam korbki oczywiście)

Wypatrzyłem u jednego sprzedającego takie coś i chciałbym wiedzieć żeby czegoś nie pominąć przed wysyłką.

Na fotkach tylko uchwyty z wiązkami

Zdjecie367 male.jpg

Zdjecie372 male.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko co będe potrzebował żeby skompletować wszystko co potrzebuje do założenia szybek el. w pasku B3 (teraz mam korbki oczywiście)

- podnośniki szyb z silniczkami

- rączki z przyciskami

- wiązkę przewodów z wtyczkami i modułem konfortu

 

Jeśli chcesz jeszcze jeszcze włożyć elektryczne szyby w tylnych drzwiach to:

- przycisk na konsolę środkową do sterowania tylnymi szybami

- przyciski w boczki tylnych drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli nie ma tego modułu komfortu to czy będzie to działać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jesli nie ma tego modułu komfortu to czy będzie to działać ?

działać nie będzie bez modułu bo on steruje szybami.

Można by się pobawić w kowalstwo artystyczne ;) i zrobić na przekaźnikach ale nie polecam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, jestem leniem i nie chce mi się czytać tych 5-ciu stron.

 

A moje pytanie brzmi. Czy elektryczne szyby z kombi pasują do sedana? Mówimy tutaj o B3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, pasują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak, pasują

Pioterk po co mu odpisales?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pioterk po co mu odpisales??

Dlatego że Ty byś pewnie nie odpisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego że Ty byś pewnie nie odpisał.

Młody, młody ;)

To był sarkazm, zarówno w kombi jak i sedanie wszystko z elektrycznych szyb było to samo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Młody, młody

To był sarkazm, zarówno w kombi jak i sedanie wszystko z elektrycznych szyb było to samo

 

tak samo jak i z b4 tylko jedyna roznica miedzy modelami jest to, ze przelaczniki z tylu trzeba zrobic w raczkach i moduly domykania szyb sa juz w podnosnikach ;) po za tym zadnej roznicy, bo ja u siebie mam 4x z passata b4 vr6 us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podklejam się z swoim problemem tutaj. Poczytałem te 5 stron :) I ogólnie nie widzie odpowiedzi na mój problem. Otóż szyby el. w moim passacie b4 otwierają sie tylko po przez przycisk znajdujący sie od kierowcy a wiec szyba kierowcy i pasażera dzialaja. Natomiast przycisk od pasażera nie chce działać sam w sobie przycisk jest na 100% dobry ( sprawdzałem go podłączając do innego passata) silniczek w drzwiach pasażera tez musi byc dobry skoro od kierwocy moge szybe swobodnie zasuwać i odsuwać. Poproszę od was jakieś porady co moze byc nie tak... ewentualnie jakiś schemat elektryczny do el szyb ( ale nie po rusku ;p).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz wypięty lub urwany któryś z kabelków od przycisku do modułu/silniczka, może zimne luty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Nuttie - rozbieraj boczek z drzwi i tam szukaj. To będzie wina kabelków, trochę już mają latek na sobie. Często pada coś na przejściu ze słupka do drzwi, tam poszukaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Podklejam się z swoim problemem tutaj. Poczytałem te 5 stron I ogólnie nie widzie odpowiedzi na mój problem. Otóż szyby el. w moim passacie b4 otwierają sie tylko po przez przycisk znajdujący sie od kierowcy a wiec szyba kierowcy i pasażera dzialaja. Natomiast przycisk od pasażera nie chce działać sam w sobie przycisk jest na 100% dobry ( sprawdzałem go podłączając do innego passata) silniczek w drzwiach pasażera tez musi byc dobry skoro od kierwocy moge szybe swobodnie zasuwać i odsuwać. Poproszę od was jakieś porady co moze byc nie tak... ewentualnie jakiś schemat elektryczny do el szyb ( ale nie po rusku ;p).

 

ja bym na Twoim miejscu spojrzal tez na mase, ale tak jak chlopaki pisza moga to tez byc zimne luty lub przewody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Dzieki za pomoc. Przyczyną było po prostu nie do konca wcisnięta wtyczka do modułu znajdującego sie w drzwiach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co mortens. Przełączniki od strony kierowcy działają i można za ich pomocą regulować szybami od strony kierowcy oraz pasażera. Przełącznik od strony pasażera już jest martwy - tzn. po jego przyciśnięciu szyba nie opada ani nie podnosi sie. Coż... pomyślałem, że pewnie to przełącznik. Dla pewności rozebrałem cały bok drzwi. Sprawdziłem wtyk w silniczku. Był ok siedział mocno. W momencie kiedy poruszałem wtykiem i nacisnąłem na przełącznik od strony pasażera, to szyba opadła. Ucieszyłem się ale na krótko. Nie mogłem już zamknąć tej szyby. Poruszałem znowu wtyczką przy silniku naciskając jednocześnie na zamknięcie szyby po stronie pasażera. Coś tam drgnęło. Znowu poruszałem i znowu drgnęło. Ostatecznie szlag mnie już trafił i pomyślałem, że poczekam z tym na cieplejsze dni. Ale ciągle nie daje mi to spokoju. Z tego co tu piszecie, to może być wina chyba zimnych lutów bądź ewentualnie brak styku w samym gnieździe. Zanim zabiorę się za to na poważnie powiedcie mi czy ten wtyk oraz samo gniazdo da sie rozebrać aby porawić luty? Czy muszę wykręcać cały silniczek z drzwi aby poprawić połączenie elektryczne? Dojście bowiem do tego gniazda nie jest łatwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez rozbierania drzwi to wyjmujesz włącznik i stykasz w nim na krótko jak szyba działa to wiesz ze włącznik (wążne czy dostaje napięcie) jak nie to zwalasz tapicerkę....Nie wiem dokładnie czy moduł-przekaźnik przy silniku jest wyjmowalny czy zintegrowany bo w nim też bym szukał przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Odkopię temat, otóż zakupiłem komplet 4 szybek w prądzie razem z wiązkami. Położyłem wiązkę, odpowiednio ją wpiąłem w skrzynkę i przednie szyby chodzą elegancko ale tylne ani drgną, nie ma też podświetlenia w przyciskach. Po tylnym siedzeniem jest luźna wtyczka na 3 przewody(czarno-żółty, czarno-zielony i brązowo-biały) podciągnąłem te przewody do skrzynki i tam je podpiąłem ale dalej nic się nie dzieje. Po siedzeniem jest jeszcze druga wtyczka na chyba 4 przewody ale to jak się nie mylę od pompki centralnego. Brakuje mi wiązki z drzwi pasażera do przełącznika pod radiem. Musze ją sam zrobić.

Co może być przyczyną niedziałania tylnych szyb? Czy może to być brak tej wiązki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działają zapewne dlatego że nie masz przełącznika w desce. W kostce przełącznika zewrzyj biało-czarny do masy (brązowy), powinny ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to napewno to. wiazke u siebie tez dorabiałem. uzyłem tkz mamusiek. tylko takich cienszych do głowników. zacisłem na przewodzie i na to termokurczliwa zeby nie było zwarcia bo w kostce mało miejsca. i łaczyłem. 1 z 1 2 z 2 3 z 3................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności