Skocz do zawartości
Gość patarek

elektryczne szyby.

Rekomendowane odpowiedzi

Tak właśnie myślałem że bez tego przełącznika nie będą działać ale wolałem się upewnić. A co do tych kostek pod tylnym siedzeniem to czy ta kostka 3 pinowa do czegoś jest potrzebna? Chodzi mi o elektrykę w szybach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaz ta kostke. bo ja takiej nie kojarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja ostatnio wkladalem do swojego 4x elktryczne szyby bo tez mialem korbki , co do tej kostki napewno wejscia na nia nie masz w swoim aucie pod kanapa , ja problem rozwiazalem w nastepujacy sposob , przed kosteczka uciolem kabelki w przewodach od centralki znalazlem kabelki tego samego koloru polaczylem te z wiazki od szyb do tych samych kolorkow w centralce i bum wszystkie szyby zaczely dzialac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Podklejam się z swoim problemem tutaj. Poczytałem te 5 stron :) I ogólnie nie widzie odpowiedzi na mój problem. Otóż szyby el. w moim passacie b4 otwierają sie tylko po przez przycisk znajdujący sie od kierowcy a wiec szyba kierowcy i pasażera dzialaja. Natomiast przycisk od pasażera nie chce działać sam w sobie przycisk jest na 100% dobry ( sprawdzałem go podłączając do innego passata) silniczek w drzwiach pasażera tez musi byc dobry skoro od kierwocy moge szybe swobodnie zasuwać i odsuwać. Poproszę od was jakieś porady co moze byc nie tak... ewentualnie jakiś schemat elektryczny do el szyb ( ale nie po rusku ;p).

 

Mam taki sam problem, lecz sprawdziłem u siebie wszystko i niby jest wszystko dobrze.

Czy tam do silnika jest tylko jedna kostka i tyle? czy od silnika wychodzi jeszcze coś do sterownika?

Bo nie wyciągałem go i nie wiem dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do silnika nie idzie zadna kostka z el szyb w sumie masz tylko 6 kosci (przy układzie 4 szyb) jedna kostka na kazdą szybe PP LP PT LT plus wtyczki do silniczków. Do skrzynki bezpieczników idzie plus z bezpiecznikiem, do modułu idą dwie kosci szerokie, czarna i brązowa podajrze. Jedna malutka wtyczka na brązowo białym lub fioletowo białym( juz nie pamietam) kabelku idzie do lewego słupka miedzy drzwiami od str. kierowcy. Przy nowym typie przełączników w lewym progu idzie jeszcze wiązka do sterowania szybami umieszczonego pod radiem. To wszystkie kostki i złączki na wiązce. Aha jest jeszcze jedna mała przy module do podłączenia centralnego zamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Corvin, czy poradziłeś sobie z tym? Bo ja niestety nadal mam ten sam problem:( męczę się dzisiaj znowu, kolejny raz przeglądam instalację w drzwiach i niby ok.

Czy to mogą być te zimne luty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co do tego tematu.

Mam silniczek w LP drzwiach bez wtyku ( zaznaczone na zdj strzałkami ) na kostkę i chcę kupić na szrocie lub od kogoś używany ori silniczek z pinem na kostke co mi wisi w drzwiach. Pytanie: Czy nada się każdy silniczek z obojętnie jakiego modelu B4 czy to disel czy benzyna sedan czy kombi?

 

1702350440.jpg

Edytowane przez Tyber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy nada się każdy silniczek z obojętnie jakiego modelu B4 czy to disel czy benzyna sedan czy kombi?
b4 to b4 nie ma różnicy czy to kombi cyz sedan czy diesel czy benzyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo chodzą słychy, że nie każdy się nadaje bo są jakieś tam moduły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inne silniczki są w b3 ale w b4 jesli masz fabryczną insstalacje z b4 to podpasuje kazdy orginany silnik z b4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Corvin, czy poradziłeś sobie z tym? Bo ja niestety nadal mam ten sam problem męczę się dzisiaj znowu, kolejny raz przeglądam instalację w drzwiach i niby ok.

Czy to mogą być te zimne luty?

Narazie dałem sobie z tym spokój. W tej chwili to nie jest priorytet dla mnie,a i nie mam serca żeby się za to zabrać. Może jak coś mnie ruszy, to w którys weekend się tym zajmę. Oprócz tego musze jeszcze podłubać w tempomacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dwa problemy z moim passatem, otoż 1. problem polega na tym ze gdy chce z panelu otworzyc szyby to nie dzialaja, panel byl podmieniany od golfa 4 i tez nie dzialaja, z tylu przy drzwiach jak chce otworzyc przelacznikiem to otworzy sie troszke i blok musze klikac kilka razy a nawet kilkadziesiat by sie otworzyla i zeby się zamkła, tak mam z tylnymi szybami, 2 problem jest z centralnym zamkiem, bagaznik się zamyka z pilota ale zadne drzwi juz nie chca sie zamknać w czym problem ? Dodam ze czyscilem go niedawno bo byl zalany woda, kable ktore ida do modulu lutowalem i modul przenioslem na gore.

 

// Przepraszam bardzo, kozystalem z opcji szukaj na forum i nawet nie spojrzałem na dzial ;/

Edytowane przez marcinmaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dział Passata B3/B4. Twój problem pomogą ci rozwiązać Użytkownicy z działu Passata B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem na forum od kilku dni i szukam miejsca, gdzie mógłbym wystawić ogłoszenie na sterownik drzwi odpowiadający za otwieranie i zamykanie szyby u kierowcy. Szyba pasażera działa tylko z guzika pasażera. Kierowca nie jest w stanie ani regulować szybami, ani zamknąć się i otworzyć od środka. Wlew paliwa i klapa tylnia działa. Byłem u elektryka i po rozgrzebaniu drzwi i podłączeniu milionów kabli z laptopami po dwóch godzinach diagnoza brzmi nowy 3B4 837 751 PD co oznacza symbol silniczka z układem sterującym. W ASO krzyczą w setkach, na allegro są te części ale nie z końcówką PD. Prośba o pomoc gdzie i jak uderzyć aby tą część wyhaczyć i czy inna część niż z końcówką PD będzie pasować do mojego autka. Dziękuję

 

Moja bestia to: VW Passat Combi 3BG LF 1.9TDI 2004r.

Edytowane przez gswis
dodanie opisu samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za te linki qdlik ale od 2 godzin nie mogę z nich wygrzebać mojego przypadku. Mniejsza o to. Przedstawię kolejną wersję problemu z drzwiami kierowcy. W moim aucie pilotem otworzę tylko drzwi pasażera, oba tylnie i klapa. Kierowcy drzwi tylko z kluczyka. Stało się tak po powrocie z wczasów, kiedy pod 2 tygodniach akumulator padł. Po naładowaniu aku i ponownym rozłączeniu problem nie ustał. Wcześniej jeszcze miałem akcję z szybami. W drzwiach kierowcy są dwa przyciski. Jakiś czas temu mogłem otworzyć tylko pasażera z lewych drzwi. Teraz nie mogę już otworzyć obydwóch przednich szyb. Dodatkowo nie działa ryglowanie zamków z przycisków obok. Działa wlew, którego przyciski są poniżej. Dioda przy ryglu w ogóle się nie pali. Byłem u elektryka. Po godzinie szukania kabel po kablu diagnoza padła na 3B4837751PD czyli silnik szyb lub jego sterownik. Mam dwie wątpliwości.

 

1. Jeżeli to jest sterownik do wymiany czy mogę użyć 3B4837751 ale z końcówką A. Znalazłem taki ale nie wiem co te końcówki oznaczają?

2. Czy brak możliwości regulacją obu szyb z panelu kierowcy ma związek z brakiem reakcji zamka centralnego (rygiel kierowcy)? Mówiąc krótko czy wymiana sterownika regulacji szyb może załatwić problem zamka od kierowcy?

 

Zamykanie wygląda analogicznie. Centralny zamyka mi komplet drzwi oprócz kierowcy, którego zamykam kluczem.

 

HELP.

Edytowane przez gswis
precyzja pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za te linki qdlik

czy to że podałem Ci link do działu b5 nie dało Ci nic do myślenia?? dlaczego piszesz w dziale b3/b4 skoro posiadasz b5?? instalacja elektryczna w b3/b4 różni się od Twojej, można wręcz powiedzieć że jest całkiem inna więc dlaczego drążysz temat i zaśmiecasz ten dział?? podałem Ci link do b5, więc tam poczytaj o module komfortu, o sterownikach w drzwiach i będziesz wiedział co i jak.

HELP.

WTF??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat: Napisał wojtix099

Corvin, czy poradziłeś sobie z tym? Bo ja niestety nadal mam ten sam problem męczę się dzisiaj znowu, kolejny raz przeglądam instalację w drzwiach i niby ok.

Czy to mogą być te zimne luty?

 

Narazie dałem sobie z tym spokój. W tej chwili to nie jest priorytet dla mnie,a i nie mam serca żeby się za to zabrać. Może jak coś mnie ruszy, to w którys weekend się tym zajmę. Oprócz tego musze jeszcze podłubać w tempomacie.

Wymieniłem kompletną instalację w drzwiach pasażera. Okazało się, że to nie to. Sprawdziłem przełącznik w drzwiach pasażera. To też nie to. Pozostaje mi tylko najgorsze czyli wyjęcie silniczka i sprawdzenie połączeń elektrycznych. Podobny problem znajduje się pod tym linkiem: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=108682

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat.Z tyłu w lewych drzwiach mam silniczek,ale nie mam tego czarnego(nie wiem jak to nazwać) gdzie wpina się kostkę.I pytanie czy da sie to przerobić bez tego czegoś??:D Albo czy można to dokupić??

1817066713.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się pod temat.Z tyłu w lewych drzwiach mam silniczek,ale nie mam tego czarnego(nie wiem jak to nazwać) gdzie wpina się kostkę.I pytanie czy da sie to przerobić bez tego czegoś??:D Albo czy można to dokupić??

 

brakuje ci sterownika otwarcia/zamknięcia szyby ( często również nazywają to na alledrogo moduł ) . Bez tego sterownika szyba nie będzie się otwierała/zamykała . Sterownik możesz zakupić na alledrogo , jak nie bedzie to szukaj sterownika razem z silniczkiem i co najważniejsze jak już będziesz zdecydowany zakupem to żeby ta część była z rocznika Twojego paska :ok: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności