Skocz do zawartości
Gość patarek

elektryczne szyby.

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko ze znalezieniem tego na allegro.Ale co do rocznika,to jeżeli będzie inny to jaki problem??Nie zadziała??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Ale co do rocznika,to jeżeli będzie inny to jaki problem??Nie zadziała??

może tak być że nie zadziała.. mogą być inne piny itp..

Ciężko ze znalezieniem tego na allegro.

a opowiadasz głupoty..

http://moto.allegro.pl/listing.php/search?string=passat+b4&category=50776

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie wie od czego zacząć?!?

Od początku tak by było z Płanetą... trochę za długo i nikt nie będzie chciał czytać.

Tak, więc krótko i na temat:

 

Potrzebuję aby ktoś z kolegów pomógł mi rozszyfrować kabelki od zespolonego przycisku od tylnych szyb(tego pod radiem). Mam schemat ale jakoś nie mogę dojść do bo piny 1-8 nie zgadzają się z opisem na schemacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuję aby ktoś z kolegów pomógł mi rozszyfrować kabelki od zespolonego przycisku od tylnych szyb(tego pod radiem). Mam schemat ale jakoś nie mogę dojść do bo piny 1-8 nie zgadzają się z opisem na schemacie.

 

B3 czy B4??

a jaki jest w ogóle problem że zastanawiasz się nad znaczeniem kabli??

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no tak :)

Do B3, na schemacie są opisane piny ale wg niego:

1 i 2 to oświetlenie przycisku,

5 i 3 blokada tylnych przycisków, a pozostałe sterowanie szybami, z moich obserwacji wynika że:

4 i 5 oświetlenie,

3 i 6 blokada i potrzebuję rozpiski jak rozpoznać/podłączyć piny 1,2,7 i 8 do sterownika pod tylnym siedzeniem.

 

Kable były tak jakby odcięte od instalacji i trzeba je połączyć...

 

Dodam że musiałem podłączyć również przyciski z drzwi kierowcy i tam piny zgadzały się z pinami w schemacie...

Edytowane przez Alex360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to sprzedam Ci za symboliczną sumę taką wtyke jak w załączniku ;)

 

do rzeczy:

pin 1 szaro niebieski w skrzynkę bezpieczników - podświetlenie - wepnij się w przewód o takim samym kolorze

pin 2 masa kolor brązowy, wepnij się w jakiś brązowy przewód z wiązki szyb

pin 3 brązowo biały - blokada - też do masy się trzeba wpiąć

pin 4 niebiesko biały w sterownik pin C1

pin 5 brązowo żółty - blokada w sterownik pin C5

pin 6 zielono biały - w sterownik pin A3

pin 7 szaro czerwony - w sterownik pin A7 albo w kabel o takim samym kolorze z wiązki szyb

pin 8 szary - w sterownik pin A6 albo w kabel o takim samym kolorze z wiązki szyb

 

Dodam że musiałem podłączyć również przyciski z drzwi kierowcy i tam piny zgadzały się z pinami w schemacie...

w moim schemacie się piny zgadzają ;)

20110930010.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam taką wtykę z tym że kabelki są czarne i ponumerowane (1-8) zgodnie z pinami z przycisk, ale jak napisałem podświetlenie przypada na pin #4 i 5 a blokada 3 i 6 :(

Twoja rozpiska jest taka jak ze schematu.

Na zachętę przyznam ci pkt, może wymyślisz coś by mi pomóc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może wymyślisz coś by mi pomóc

 

to teraz całą noc nie będę spał żeby coś wymyślić.. zaskoczyłeś mnie.. przerobiłem instalację nowego typu na starego ale tego nie widziałem.. chyba jest sposób.. idę po miernik..

 

EDYTKA:

Wziąłem miernik i dałem na piszczenie ;)

Co zaobserwowałem:

wciskając zasuwanie prawej szyby lub odsuwanie to jest przejście pomiędzy biało niebieskim a szarym i pomiędzy biało niebieskim a szaro czerwonym niezależnie co bym wciskał, czy zasuwanie czy odsuwanie.

Analogicznie jest z zielono białym kablem a szarym i szaro czerwonym i odsuwaniem oraz zasuwaniem lewej strony.

 

Więc tak. Weź miernik i sprawdź pomiędzy którymi przewodami nie ma przejścia. uzyskasz dwie pary:

1 biało zielony & biało niebieski

2 szary & szaro czerwony

teraz bierzesz jeden z pary i sprawdzasz czy robi przejście z obydwoma kablami z drugiej pary. jak tak to masz już któryś biało... a czy niebieski czy zielony to zależy od strony przyciskania. a z pary szarych jak źle podłączysz to szyby będą na odwrót chodziły chyba i tyle...

nie wiem czy mam rację i czy mój przełącznik poprawnie działa ale próbuj, innego sposobu jak próbowanie nie ma...

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pkt się nie płaci a twoje zaangażowanie i chęć pomocy zasługuje na nie...

Wezmę miernik i posprawdzam jak się uda w niedzielę wkładam elektryczne szyby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem trochę roboty i dopiero teraz wziąłem się za rozszyfrowanie tego przyciski, po pierwszych minutach zacząłem podejrzewać że przycisk jest uszkodzony, ale na szczęście tak nie było. Po kolejnych paru minutach doszedłem i rozpracowałem tą plątaninę pinów:

 

 

w moim przypadku wygląda to tak:

1 -8 pin ze schematu

2 -4pin ze schematu

3 -blokada

4 - masa do oświetlenia

5 - +12V do oświetlenia

6 - blokada

7 - 6 pin ze schematu

8 -7pin ze schematu

...najważniejsze że już wiem jak to podłączyć. Jurto po kościele poskładam instalację i zacznę montaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozpracowałem tą plątaninę pinów:

czy mój sposób zadziałał??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tobie szyby są prawie zamontowane, prawie oprócz tylnej prawej bo mam padnięty silniczek i czekam aż przyjdzie drugi, wydaje mi się że przednie są takie same jak tylne a różnią się tylko mechanizmem.

Cała instalacja działa jak trzeba oprócz domykana szyb z kluczyka (kabelek podłączyłem). Muszę to rozpracować i spróbować podpiąć domykanie pod AA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy temat wygląda następująco: uszkodzony silniczek wymieniony (przednie są takie same jak tylne w 100%), szyby powkładane, boczki skręcone domykanie działa nie tylko z kluczyka ale i z pilota ale czas na domykanie jest za krótki i muszę dwa razy naciskać pilot :)

Powiedziałbym że jestem zadowolony ale bym skłamał. Martwi mnie działanie tylnych mechanizmów: chodzą bardzo ciężko, jest jakiś sposób by temu zaradzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Martwi mnie działanie tylnych mechanizmów: chodzą bardzo ciężko, jest jakiś sposób by temu zaradzić??

jak nie posmarujesz to nie pojedziesz ;) a tak na serio to ja zwykłym smarem smarowałem prowadnice, ząbki, ogólnie całe mechanizmy(bez silniczków) i pomogło. może ktoś ma lepszy patent...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz smarowania trzeba je wyrównać, tj luzujesz śruby podnośnika kiedy szyba jest na górze i dokręcasz ponownie, tak żeby mechanizm się ułożył względem ramy. Jeśli jest krzywo to żaden smar nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oprócz smarowania trzeba je wyrównać, tj luzujesz śruby podnośnika kiedy szyba jest na górze i dokręcasz ponownie, tak żeby mechanizm się ułożył względem ramy. Jeśli jest krzywo to żaden smar nie pomoże.

 

Trochę pomogło, ale rewelacji nie ma. Przypomniało mi się że jak miałem manualne to bardzo ciężko chodziły, ale otwierałem je dosłownie parę razy odkąd go mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę pomogło, ale rewelacji nie ma.

 

Odpal silnik, będzie dobrze ;)

Pewnie akumulator już padł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpal silnik, będzie dobrze ;)

Pewnie akumulator już padł :)

 

Nie wiem czy zgadywałeś, ale miałeś rację :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy zgadywałeś, ale miałeś rację

nie zgadywał, u mnie jest to samo... tylko mi do głowy nie przyszło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności