Skocz do zawartości
Gość patarek

elektryczne szyby.

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie wiem że 2 napewno lipne są... ale ta od kierowcy co jest podłączone do niej to wiem ze działała...

 

Dobra podświetlenie sie znalazło :) Zamówię sobie też 4 nowe krancówki z alledrogo i je wymienie może pomoże coś na te magiczne działanie szyb..

 

A ma ktoś może numer części , tzn. tych krańcówek ? może niebyłby drogie w ASO skoro ten topran na rok wystarcza ;/

Edytowane przez grzybek141

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na początku przepraszam, że w tym temacie ale to pierwszy jaki znalazłem o szybach, a nowego nie chciałem zakładać. Posiadam Passata B4 rocznik 95' i problemem jest niedomykająca i nieopuszczająca się szyba od kierowcy. Początkowo problem był z opuszczaniem tzn w pewnym momencie szyba się blokowała i zaczynała ,,stukać". Mechanik powiedział, że koszt naprawy to około 400zł i jak chcę to może ją zablokować żeby się nie opuszczała do momentu ,,stukania". Zgodziłem się bo samochód był mi wtedy bardzo potrzebny, gość wstawił kawałek styropianu, przykleił i wziął za to 20zł. Ostatnio jednak problem jest z domknięciem tzn jest to samo ,,stukanie" i szyba się nie domyka. Domykam ją na siłę ale to nic nie daje bo centralny i tak nie dostaje sygnału i nie mogę zamknąć auta z kluczyka. W czym problem, nie znam się na tym za bardzo. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany mechanizm podnoszenia/opuszczania szyby (starte ząbki) ...

Koszt nowego 70-110zł używka bardzo podobnie (bez silniczków) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest to samo ,,stukanie" i szyba się nie domyka

Tak jak kolega wyzej napisał, żębatka sie wytarła, nie wiem czy czasem sama zębatka nie podejdzie z manuala.

Nie rozumiem tylko tego...

 

Domykam ją na siłę ale to nic nie daje bo centralny i tak nie dostaje sygnału i nie mogę zamknąć auta z kluczyk

Centralny ma w nosie czy szyba jest do góry czy na dole....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Centralny ma w nosie czy szyba jest do góry czy na dole....

 

No nie wiem, w tym przypadku nie ma opcji żeby zamknąć auto ponieważ jest to wersja z domykaniem szyb spod kluczyka więc chyba w tym rzecz?

 

Koszt nowego 70-110zł używka bardzo podobnie (bez silniczków

 

Ale silniczki nie są chyba potrzebne nowe? Sam mechanizm wystarczy?

Edytowane przez killemall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu służy do domykania szyb przy zamykaniu zamka a nie odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalnie tak na pewno jest ale obawiam się, że Pasek przeszedł drobny lifting po przekroczeniu Odry i zamek może nie do końca działać poprawnie, przynajmniej tak mi się wydaje. Jak za pierwszym razem rozbierałem tą szybę to widać było, że nie byłem tam pierwszy- rozerwana pianka, kable ewidentnie nie fabrycznie ułożone(bity nie był na pewno).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to jednak faktu, że to zamek steruje szybami a nie odwrotnie - musisz szukać przyczyny w zamku - może masz uszkodzone przewody od klamki, lub mikrowyłączniki? U mnie było tak, że musiałem "pomiąchać" kluczem w zamku, by zamknąć samochód (otwieranie też nawalało) - "rozwiązałem" ten problem, zakładając sterownik na pilota :P a wina była ewidentnie klamki, bo podmianka na inną była skuteczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pytanie, a z drugiej strony, w drugim zamku też jest problem z zamknięciem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie. mam w Passacie sterownik szyb który odsuwa ja do końca jak dłużej przytrzymam. ale nie zasuwa. trzeba trzymać ciągle. czy były takie sterowniki które po dłuższym naciśnięciu zasuwały szybę? bo widziałem na filmiku promującym z lat 90 właśnie ze przytrzymał chwile i się sama zasunęła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie zasuwa

Włączony zapłon i od kierowcy szyba jedzie do góry sama po dłuższym przytrzymaniu włacznika....ale tylko kierowcy...reszta szyb trzeba trzymać cały czas włącznik......bez zapłonu trzeba trzymać...a po dłuższym wyłaczeniu zapłonu trzeba drzwi otworzyć aby zamknąć szybę.....tak więc szyba kierowcy ma ten bajer o który pytasz i nie jest to uzależnione sterownikiem a prawidłowo działającą elektryką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wszystko działa ale szyby mi nie zasuwa na pewno. mam nowy typ instalacji. nie mam tylko podpiętej krańcówki.

domykanie działa prawidłowo po zamknięciu auta itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam nowy typ instalacj

Co rozumiesz przez nowy?....ori w B3 to sterownik pod tylną kanapa w B4 przekaźniki-sterowniki są w drzwiach.

Ja mam sterownik pod tylną kanapa i działa u mnie tak jak napisałem wcześniej czyli na zapłonie szyba kierowcy jeździ sama góra-dół po dłuższym przytrzymaniu włącznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowszy czyli ten co sa tylne szyby w konsoli. a nie ten stary wielki przełacznik. i oczywiscie sterownik mam pod kanapa. a podałbys mi numer swojego sterownika? jak bys miał tam kiedys czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam układ z tym wyjątkiem że nie mam tylnych szyb elektrycznych.

Co do numeru to zaraz znajdę.

Już mam, mam taki.

attachment.php?attachmentid=14861&d=1248802099

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze Włodek, szyba kierowcy jest w automacie po dłuższym przytrzymaniu przycisku i w górę i w dół. pozostałe szyby zjeżdżają automatycznie tylko. oczywiście automat działa tylko po zapłonie.

a co do sterowników ich numery różnią się tylko literką na końcu numeru. te bez literki to sterownik na 4 szyby, z literką A - na 2 szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem co u mnie nie tak. założę może sterownik jakiś inny od kumpla i wtedy zobaczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja MAM NATOMIAST PROBLEM Z BLOKADA OTWIERANIA SZYB.. WCISKAM PRZYCISK I NIC.. SZYBY NADAL MOZNA OTWIERAC OD PASAZEROW

 

---------- Dodano o 11:25 ---------- Poprzednia wiadomość o 11:08 ----------

 

w czym tkwi problem.??. przycisk jest podswietlony wioec podlaczenei jest.. ale po wcisnieciu pasazerowie nadal moga otwierac szyby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego zapytaj w dziale b5, tam powinni Ci pomóc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze ktos tutaj wypowie sie na temat tego problemu>>??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności