Skocz do zawartości
Gość patarek

elektryczne szyby.

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy bedzie pasował podnośnik elektrycznej szyby(tył) z Toledo do Passata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje schematu el. szyb do Passata 1995r. szukałem ale są tylko do 1994r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

95 to chyba to samo co 94 w końcu b4 :) jesli masz sterowanie w raćzakach i nad panelem nawiewu to, to jest to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to samo przynajmniej ze schematu.Do B4 dochodzi wiązka 10 lub 9 kabelków do silniczka mechanizmu natomiast w b3 tylko 2 kable.Wg. schematu sa tylko 2 kable więc nie pasi mi to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do B4 dochodzi wiązka 10 lub 9 kabelków do silniczka mechanizmu natomiast w b3 tylko 2 kable.Wg. schematu sa tylko 2 kable więc nie pasi mi to.
ja wiem ze w b3 jest inna wiązka ale Ty pytałes o b4
el. szyb do Passata 1995r. szukałem ale są tylko do 1994r
94 rok to juz b4 wiec nie ma roznicy czy to jest 94r czy 95r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam schemat do Passata 1994r. a to juz B4 a nie B3 mimo to na schemacie jest sterownik pod siedzeniem i do silniczków idą tylko 2 kable więc mi to nie pasuje i dlatego szukam schematu nowszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ormowiec jesteś wielki właśnie o to mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skippi i jak poradziłeś sobie z szybami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradzilem ale tylko narazie z przednimi nie działa mi podnoszenie od kierowcy i pasażera a tyłu nie podłączyłem bo siłownika jednego nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a kto wie jak idzie wiązka elektryki do szyb?.Gdzie to jest wszystko ułożone?.Gość mi przysłał instalacje środka ale nie wiem gdzie to powinno iść oryginalnie a kable są bardzo długie.Wydaje mi się że powinno to iść chyba do tyłu pod kanapą i do drzwi pasażera.I jeszcze jedno pytanie-w tej instalacji jest taka czarna kostka i dochodzi do niej czerwony gruby i czerwono żółty(czy tam nie wkłada się bezpiecznika a jeśli nie to gdzie to wpiąć) przewód a odchodzi czerwony gruby pojedynczy kabelek który się wpinana pod skrzynkę bezpieczników chyba tylko w które miejsce?.Gdzie jest to U2 wejście za skrzynką?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiązka idzie od tylnej kanapy z modułu w progach do drzwi gruby czerowny kabel to plus(w skrznke wpinasz tam gdzie jest przekaźnik 21 tylko ze do tyłu skrzynki) powinieneś miec czarną kostke na czerwonym kablu(bezpiecznik 20A)przy czerownym grubym powinien być taki cienki czarny to też plus podpinasz go pod stacyjke. Tak przynajmniej jest w b3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W B4 nie ma modułu komfortu pod kanapą ale po długości kabli tak chyba będzie szedł.A co do wtyczek to mam tak jak pisałem czarną wtyczke i dochodza do niej 2 kable-czerwony i czerwono żółty i od tego odchodzi czerwony z taką dość szeroką wtyczką to ten chyba pod przekaźnik się wpina a kostka czarna to oprawka bezpiecznika.Jest jeszcze jeden kabelek-szaro niebieski pojedynczy gdzie on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musialbyś sprawdzic który to plus na stacyjke może jeszcze jest masa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masa też jest ale to wiem to jest brązowy kabel oprócz tych co pisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj walczyłem z elektryką szyb.Zamontowałem wiązkę łączącą drzwi kierowcy i pasażera wpiąłem pod deskę się z kablami gruby czerwony wychodzący z oprawy bezpieczników pod przekaźnik 21 szaro niebieski z szarą wtyczką on jest od podświetlenia też wpiąłem tam gdzie są szare wtyczki.Jeszcze są dwa kable brązowe jeden wpiąłem tam gdzie masa jest pieta nieco wyżej pod deska a drugi jest wolny i nie wiem gdzie on powinien iść.Niestety po zamontowaniu szyby nie działają nie da się opuścić ani podnieść żadnej.Działa natomiast domykanie szyb z kluczyka.Jak przekręcę kluczyk w drzwiach na chwile to odprazu szyby same zjeżdżają w dół lub podnoszą się przy zamykaniu.Trochę to dziwne jest że tak gwałtownie reagują na to zamykanie bo mam nawet pilota do tego centralnego i jak nacisnę to moment i szyby na dole ale być może jest ustawiony za długi czas a sterowniku i dlatego.Panowie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?.We wtyczce od przycisku opuszczania od kierowcy jest tylko jedno 12v no i na wspomnianym szaro niebieskim kablu też jest 12v ale jak światła włączę i podświetlają przyciski.Miał ktoś takie coś.Przyciski podmieniłem i też nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugi brązowy to też masa prawdopodobnie. Jedno 12v to stałe a drugie to wzbudzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeden + 12v tylko we wtyczkach drugi + 12v to jest podświetlanie i jest tylko wtedy jak włączam światła.Ciekawostką jest to że działa domykanie szyb siłowniki pracują a normalnie z przycisków ni hu hu nawet jak odpolany samochód jest.Ciekawi mnie ten wolny kabel brązowy gdzie powinien iść bo jest na nim masa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij go pod ACC. Ewidentnie brakuje ci napiecia po stacyjce.

Kolor brazowy jak mowisz to jest kolor przewodu czy wtyczki?

Z tego co pamietam sekcja ACC jest obok sekcji podswietlenia nad skrzynka z bezpiecznikami, a najlepiej sprawdz miernikiem:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolor kabla jest brązowy a wtyczka jest czarna z dwoma wystepami do zabezpieczania przed wypięciem.ACC powiadasz? hm ale ten kabel jest za krótki żeby go wpiąć w bezpieczniki wyglada to tak jak by miał być w słupku tam gdzie ta wtyczka 10 pinowa do łaczenia lewych i prawych drzwi.Ale fatycznie nie ma żadnego zasilania po stacyjce jak piszecie.Podłaczyłem tylko czerwony kabel gruby idący od bezpiecznika pod 21 przekaźnik i napięcie jest na bezpieczniku.Cienki szaro niebieski kabelek z szarą wtyczką to jest od podśiwtlenia bo jak go wypinam to nie podświetlają się przyciski.Do słupka dochodziły po jednej i po drugiej wyczki 2 rzędowe lewa strona 9 pinów prawa 10 pinów.Wiązka jest dobra sprawdzałem miernikiem.Został tylko osamotniony kabel o którym pisze gruby brązowy z czarna wtyczką.Wtyczki są po obu stronach przy lewym i prawym słupku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności