Skocz do zawartości
Charakterek

Co Was wpienia/śmieszy w innych kierowcach?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pominę już jazdę ciężarówek-tydzień temu rozwalił mi taki mistrz kiery lewą stronę.

Otóż nie było mnie w PL ok.3 lat i co widzę?i wytrzeszczam gały ze zdziwienia.Kierowcy w moim mieście mają ulubione skrzyżowania z sygnalizacją świetlną na których przelatują na czerwonym!Nie ma tam kamer więc robią sobie lotka zamiast w niego zagrać w kolekturze lotto-Może tam będą mieli więcej szczęścia,bo na krzyżwkach szybko im się skończy. Uważajcie w Suwałkach!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zażalenia do transportu dróg

Kolega to przepraszam-oderwany od rzeczywistości czy jak?

No właśnie to jest w nas najlepsze, wytykamy innym błędy a sami....

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie tam niesamowicie wpienia, jakjadę lewym pasem i ktoś nie patrzy na to ze auto jest obniżone (przeciez widać z tyłu ze jest mnały prześwit pod autem) i mruga jak kretyn zebym mu zjechał jak na prawym są takie koleiny, że seryjne auta prawie o nie chaczą. Przecież to tyle wisułku wrzucić kierunek i zjechać na drugo pas, że aż trzeba trąbić. Jade lewym, bo widocznie nie mogę prawym (zażalenia do transportu dróg), a jak mamy problemy z oczami i nie zauważamy takich rzeczy, to do okulisty a nie za kółko!

to Twój problem, a nie innych i omijając z prawej ja łamie przepisy, bo taki jeleń chce być super i walczy z biurokracją :]

Widzisz, zjeźdzasz, później powracasz i tyle i widać że chyba droga mało nauczyła Cie jeszcze "kultury", a to że jeździsz nisko . . uwierz, naprawdę mało osób to obchodzi.

 

Najbardziej wpienia mnie, jak jedziesz dość szybko lewym pasem na autostradzie, a trep w kratce wyjedzie Ci wprost przed maske, bo nie chce mu sie zwalniać, aby mnie przepuścić i nie ma tutaj mowy o tym, że nie zauważył, bo później jeszcze sie odgrażają i to niejednokrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie tam niesamowicie wpienia, jakjadę lewym pasem i ktoś nie patrzy na to ze auto jest obniżone (przeciez widać z tyłu ze jest mnały prześwit pod autem) i mruga jak kretyn zebym mu zjechał jak na prawym są takie koleiny, że seryjne auta prawie o nie chaczą. Przecież to tyle wisułku wrzucić kierunek i zjechać na drugo pas, że aż trzeba trąbić. Jade lewym, bo widocznie nie mogę prawym (zażalenia do transportu dróg), a jak mamy problemy z oczami i nie zauważamy takich rzeczy, to do okulisty a nie za kółko!

 

podobnie jak kolega wyżej uważam, że mało kogo interesuje jak niskie kto ma zawieszenie. W przepisach wyraźnie jest napisane, że należy jechać blisko prawej krawędzi jezdni, nic nie jest wspomniane, że auta o niskim zawieszeniu mogą jeździć tylko lewym pasem. Polskie drogi są jakie są, wiadomo, ja też, na gumkach 205 czuję wszystkie koleiny i mnie męczą, ale mimo to respektuję przepisy oraz szybszych kierowców i śmigam prawym pasem pomimo niewygody... taka kultura polskich kierowców-tak mi wygodnie to tak jadę, a reszcie ch... w dupe

 

a teraz poza ot... co mnie wnerwia, właśnie co raz mniejszy stopień kultury polskich kierowców!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak :

 

1. Zawsze blokuj lewy pas, mimo że prawy jest wolny

2. Przed wyjazdem w trasę zawsze sprawdz CB radio

3. Zrób to najlepiej w godzinach szczytu i najlepiej zapytaj gdzie i jak daleko Cię słychać

4. Korzystaj z CB radia kiedy się da. Zawsze na 2 km trasie mogą być niespodzianki

5. Wszystkie fotoradary nastawione są na 50 km/h dlatego zwolnij do tej prędkości dla pewności

6. Parkuj gdzie się da

7. Zawsze w mieście właczaj halogeny żeby lepiej być widocznym

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do lewego pasa ;)

 

Jadąc osobówką, jadę prawym (zawsze kiedy to możliwe). Natomiast jadąc ciężarowym, jadę... prawym pasem zawsze, kiedy mogę to czynić bez uszczerbku na zdrowiu ;)

Chodzi mi tutaj o odcinek DK 17 Piaski-Lublin, gdzie prawy pas jest bardzo wyeksploatowany. Tam jeśli tylko mogę, to korzystam z lewego (gł. w nocy, w dzień za duży ruch). Wtedy gdy ktoś do mnie dojeżdża z tyłu to mrugam lewym kierunkiem żeby mnie wyprzedzał z prawej, a następnie jeśli ma CB, to mu dziękuję :) Osobówce łatwiej zmienić pas (z koleinami) niż dużemu...

No dobra, czekam na joby :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jadąc osobówką, jadę prawym (zawsze kiedy to możliwe). Natomiast jadąc ciężarowym, jadę... prawym pasem zawsze, kiedy mogę to czynić bez uszczerbku na zdrowiu

Chodzi mi tutaj o odcinek DK 17 Piaski-Lublin, gdzie prawy pas jest bardzo wyeksploatowany. Tam jeśli tylko mogę, to korzystam z lewego (gł. w nocy, w dzień za duży ruch). Wtedy gdy ktoś do mnie dojeżdża z tyłu to mrugam lewym kierunkiem żeby mnie wyprzedzał z prawej, a następnie jeśli ma CB, to mu dziękuję Osobówce łatwiej zmienić pas (z koleinami) niż dużemu...

No dobra, czekam na joby

 

rozumiem Cie kolego.też tamtędy czasami śmigam i nawet na lewym pasie chlapacze ocierają mi co sekunde :D na prawy pas nie zjeżdżam wogle ale głownie to ja wyprzedzam :D ale tam jest strasznie dużo takich ludzi co sądzą chyba tak samo jak my, bo strasznie ciężko im się zjeżdża na ten prawy pas i trzeba to egzekwować mrugnieciem długimi (a xenonakimi to troche boli :D ) wiec obchodzi sie bez trąbienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

latanie lewym pasem.

skcrack ciekawi mnie czy jadac osobowka zjedziesz na mocno wyeksploatowany prawy pas, zeby pan(i) w duzym mogl leciec 'wygodnie' lewym. dlaczego ja mam lamac przepisy i ryzykowac uszkodzenie mojego samochodu, zeby Tobie bylo wygodnie? z calym poszanowaniem, ale w d...ie mam Twoje dziekuje na cb. chcesz jechac lewym? ok, ale to Ty musisz spadac na prawy jak ktos chce wyprzedzac.

co jeszcze mnie wqrza. pomrocznosc jasna!!

koles nie widzi, ze go wyprzedzasz i wyjezdza tuz przed maska twojego samochodu, ale juz po chwili zauwaza, ze siedzisz mu na zderzaku i zaczyna sie wymachiwanie lapka i rozne gesty pokoju. nigdy nie mam czasu zeby zatrzymac takiego imbecyla i recznie mu wytlumaczyc 'o co kaman'.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam szczescie ostatnio do idiotow, ze powiedzmy zaczynam wyprzedzanie goscia, ktory jedzie 60 a koncze go wyprzedzac majac jakies 140 i wjedzam prawie na wcisk, bo przychlast w momencie jak zaczynam wyprzedzanie daje pedal w podloge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej śmieszą takie fakty jak jedzie motocyklista grubo ponad setkę i (nie daj Boże) ma wypadek, oczywiście najlepiej zwalić ,że to kierowca auta mu "wyjechal" tudzież "zajechal" drogę tak jakby to tym motorem miał immunitet na ograniczenie prędkości i ŻADNE przepisy go nie obowiązywały... bo on ma przecież motor do ciężkiej cholery....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurzaja wiesniackie auta z tuningowymi wydechami i pierdza na cale miasto np: cinquecento czy civic a pod maska okazuje sie ze 1.0 lub 1.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uważajcie w Suwałkach!

W którym miejscu?

 

A co mnie jeszcze wpienia? Jadę sobie sam (bez rodziny) - V przelotowa na trasie średnio jak bozia przykazała, czyli 140 a tu jakiś cymbał mnie wyprzedza na przykład na podwójnej ciagłej, że mu się niby spieszy. I co? Ja jadę dalej równo i z reguły po około 10-20 km gościa doganiam, bo on już więcj jak 100 nie jedzie. i weź tu takiego zrozum :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dojezdzacie do swiatel,jest zielone.I co?Samochod przed wami ...zwalnia.Kierowca intensywnie zastanawia sie-zdaze,nie zdaze,,nie zdaze zdaze itd.Z natloku mysli dociera do niego wiadomosc:chyba zdaze.I cale 40 koni rży mu pod maska !Tylko ze jest juz zolte swiatlo.On przelatuje a wy zostajecie jak ta piiii....a z piskiem opon na czerwonym To na pewno przypadek ale jak na razie kierowaly tymi bolidami..........kobiety

 

W 100% się z tobą zgadzam. Jednak z tym warunkiem, że to tylko kobiety nie do końca się zgodzę. W większości przypadków spotykałem się z facetami. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zwalnia przez te piękne fotoradary, które radośnie stawiają na światłach np. przy drodze Warszawa-Katowice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wąska droga dwukierunkowa, pozastawiana wzdłuż z obu stron zaparkowanymi samochodami.... Jadę sobie spokojnie i z naprzeciwka jedzie sobie samochodzik, więc bedzie trzeba się przeciskać, więc dobijam ile moge do prawej i jadę a sierota jadąca z naprzeciwka zatrzymuje się pół metra obok auta zaparkowanego po jej stronie i ma w dupie bo jeździc nie umie i boi sie, ze porysuje sobie samochód, a Ty się męcz człowieku i objezdżaj jelenia bo on nie da rady bliżej podjechać... :[ Spoko dam radę, ale jakby on zjechał bardziej na bok( a ma sporo miejsca ) i jechał też powoli do przodu a nie stałby, to manewr trwałby zdecydowanie krócej... ehhhh....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, tez bardzo czeste niestety;/ sa jeszcze osobniki, ktore w takich wypadkach gdzie dwa auta powinny sie minac jada srodkiem jakby byli sami na drodze i ty musisz im zjechac na cm z autami obok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzyżowanie, czerwone światło, stoję na lewym pasie, chcę jecha prosto, zmiana świateł a tu ten idiota przedemną właśnie sobie przypomniał że on ma skręcic w lewo i włącza kierunkowskaz... Takiego debila to to tylko na odstrzał :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J/w jadę rano do pracy,skrzyżowanie i światełka.Stoję na prawym ,bo skręcam w prawo,ale pas ma również strzałkę do jazdy na wprost.Lewy pas do skrętu w lewo lub jazdy na wprost.Czekam na zielone lub strzałkę pozwalającą na jazdę w prawo,ale należy zachować szczególną ostrożność,ponieważ piesi w tym samym czasie wchodzą na przejście.Patrzę i słyszę wycie silnika,a z lewego pasa łysy pajac kręci w prawą stronę,a ja mam zieloną strzałkę.Dobrze,że nie ruszyłem.I wiecie co w tym najlepsze jest?Ten łysy k...s,to bałwan z pracy.W pracy dostał opierdol,ale mnie wyśmiał.Po tygodniu dostał wezwanie na policje.Okazało się ze jest tam kamera,która non stop rejestruje ruch na skrzyżowaniu.Co dalej nie wiadomo,bo biedak z nerwów wzioł urlop.Hehehe.Łysy bałwan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie najbardziej bawi jak stoje w korku i obok mnie ludzie w samochodach zachowują się tak jak gdyby nikt na nich nie patrzył tzn. stoje raz w korku i jakiś facet w samochodzie obok zaczyna dubać w nosie, dubie i dubie wkońcu udało mu sie wyskubać coś tam z nosa pooglądał sobie co tam w nosie miał wytarł w koszulke a później tym samym palcem zaczal wyciagac resztki jedzenia z zebow :) poprostu kosa heheh

 

a drugi przypadek ktorego bylem swiadkiem to poprostu zaluje ze nie nagralem tego plakalem ze smiechu, stoi babka na krzyzowce i maluje usta nagle zielone ona tego nie zauwazyla koles za nia zatrabil i widocznie miala bieg wrzucony i na sprzegle trzymala bo jak tylko zatrabil to ona ruszyla nie przestajac malowac ust a pech chcial ze jej samochodzik sie chyba zapowietrzyl (jakis stary model renault ) i jej szarpnal i na nastepnych swiatlach jak sie zatrzymala tez kolo mnie miala usmiech jak JOKER w filmie BATMAN - lałem ze śmiechu poprostu ryczalem lzy mi lecialy babka to zauwazyla ze sie smieje ale nie moglem przestac hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności