Skocz do zawartości
Charakterek

Co Was wpienia/śmieszy w innych kierowcach?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Inagaddadavidas

A mnie wkurza jedynie jazda lewym pasem, który zaraz się kończy i późniejsze przeciskanie się na prawy. W tym zjawisku najgorsze jest to, że zazwyczaj przepychający się samochód wbija się na prawy pas w połowie korka, a później chcąc spłacić dług wdzięczności wpuszcza następnego, a ten następnego i tym sposobem prawy pas stoi a lewy idzie płynnie. Jedyną obroną jest powolna jazda lewym pasem, równo z prawym, co co prawda sprawi, że auta przede mną szybciej opuszczą korek, ale za mną problem powróci. Całe szczęście w ostatnich czasach nie tylko TIRy blokują lewy pas, ale i osobówki do nich dołączyły (te z CB). Natomiast problemem, na który nie ma łatwego rozwiązania są ch***, którzy przy np. korku do skrętu w lewo jadą prosto a tuż przed skrzyżowaniem wbijają się na lewy pas. Czy to przypadek, że większość z nich ma numery na W? Gdy będę chciał się pozbyć Passata po prostu wjadę w wymuszającego pierszeństwo skur***, mam tylko nadzieję, że nie będzie to auto służbowe a prywatne.

 

Dziwne jest także to, że nikt nie chce wpuścić starego Passata, podczas, gdy jadąc nową Hondą Civic wystarczy włączyć migacz i od razu ktoś robi mi miejsce.

 

 

smieszy mnie jak jakis mlodzian (koles w moim wieku... ) jakims maluchem/cc ospojlerowanym, ze sportowym wydechem staje i gazuje na skrzyzowaniu, lubie patrzec na jego mine jak passatem spokojnie ruszam i wyprzedzam go nie przekraczajac 3,5 k obrotów.

Jesteś pewny, że masz 1,6 pod maską? Ja mam podobny silnik i na skrzyżowaniu nie mam szans z CC tudzież Tico.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do białej gorączki doprowadzają mnie Ci, którzy wyrzucają przez okno niedopałki papierosów. Tego chyba nawet nie trzeba komentować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jesteś pewny, że masz 1,6 pod maską? Ja mam podobny silnik i na skrzyżowaniu nie mam szans z CC tudzież Tico.

 

tico i cc 900 bezproblemu, cc sporting (1100) jest już problem, wtedy ratuje długa skrzynia :P naszczescie takie cos mało kiedy sie spotyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do białej gorączki doprowadzają mnie Ci, którzy wyrzucają przez okno niedopałki papierosów. Tego chyba nawet nie trzeba komentować...

 

Nie no jak sobie to przypomne i pare takich sytuacji to mnie krew zawlewa. :( ILe razy jechałem motorem i dostałem takim petem albo kierowcy mimo czystych szyb specjalnie włączja spryskiwacze:[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi
Nie no jak sobie to przypomne i pare takich sytuacji to mnie krew zawlewa. :( ILe razy jechałem motorem i dostałem takim petem albo kierowcy mimo czystych szyb specjalnie włączja spryskiwacze:[

no nie badz blondynka,na jakiej podstawie oceniasz, ze sa czyste,a jak dbam o czystosc ksenonow to tez zle?, no juz nie popadajmy w skrajnosci ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam ze zipek135 nie popada w skrajnosci tylko mowi o takich niestety doopkach ktorzy widzac jadacy za soba motocykl wlaczaja spryskiwacz bo wiedza ze temu za nim sie oberwie po szybie i nie ma jak tego zetrzec nastepnie kiedy go wyprzedzasz cieszy do Ciebie glupio miche i pokazuje srodkowy palec ze to niby taki dobry zart normalnie ubaw po pachy :krzeslem: tylko mu przy***** i to mnie tez do piany doprowadza a nie ma nic wspolnego z myciem szyb coz tacy tez sie trafiaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi
Przypuszczam ze zipek135 nie popada w skrajnosci tylko mowi o takich niestety doopkach ktorzy widzac jadacy za soba motocykl wlaczaja spryskiwacz bo wiedza ze temu za nim sie oberwie po szybie i nie ma jak tego zetrzec nastepnie kiedy go wyprzedzasz cieszy do Ciebie glupio miche i pokazuje srodkowy palec ze to niby taki dobry zart normalnie ubaw po pachy :krzeslem: tylko mu przy***** i to mnie tez do piany doprowadza a nie ma nic wspolnego z myciem szyb coz tacy tez sie trafiaja

 

no ja nie jezdze jednosladem, ale oczy mam wokolo glowy i sie z tym nie spotkalem, tak 3 siak polskie skurwysynstwo w najlepszym wydaniu dziala ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie wkurzają ''przedstawiciele handlowi''.Biała Panda albo biała Octavia i koles stojący obok na skrzyżowaniu piłujący swoje 60 koni.Albo tacy co wyprzedzają we wsi (jak jest ograniczenie) a za miastem się wloką a przy próbie wyprzedzania przyspieszają.Na szczęście mam dużo mocy w passacie więc oglądają tylne lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiem, że niektórzy dbaja ale niektórzy aż za nadto wyjeżdżają z myjni i specjalnie dają albo znam takich też , co specjalnie jada po 100 po mieście i myślą, że będę sie z nimi scigał ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mnie wkurza jedynie jazda lewym pasem, który zaraz się kończy i późniejsze przeciskanie się na prawy. W tym zjawisku najgorsze jest to, że zazwyczaj przepychający się samochód wbija się na prawy pas w połowie korka, a później chcąc spłacić dług wdzięczności wpuszcza następnego, a ten następnego i tym sposobem prawy pas stoi a lewy idzie płynnie. Jedyną obroną jest powolna jazda lewym pasem, równo z prawym, co co prawda sprawi, że auta przede mną szybciej opuszczą korek, ale za mną problem powróci. Całe szczęście w ostatnich czasach nie tylko TIRy blokują lewy pas, ale i osobówki do nich dołączyły (te z CB).

 

No widzisz - a ja dostaję białej gorączki jak widzę takich "strażników teksasu" jadących okrakiem albo równolegle - dam przykład: na "zakopiance" przy KAŻDYM zwężeniu jest tablica, która pokazuje jak powinno się prawidłowo jechać - OBA pasy do końca a tam zwykła "jodełka"! Ale widocznie odczytanie zwykłego piktogramu jest zbyt trudne dla większości kierowców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przez dwa tygodnie jeździłem Fiatem Uno. Włosi wpadli, a chyba bardziej ściągneli od Mercedesa pomysł jednej wycieraczki z przodu. Włączenie spryskiwacza przedniej szyby nie uruchamiało wycieraczki. Zawsze stojąc na światłach pryskałem sporo wody na szybe i uruchamiałem wycieraczke na najszybszym biegu. powodowało to błyskawiczne wyrzucenie płynu na inny samochód stojący z boku, wrażenia i mina kierowcy z boku - bezcenne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chelmi
Jakiś czas temu przez dwa tygodnie jeździłem Fiatem Uno. Włosi wpadli, a chyba bardziej ściągneli od Mercedesa pomysł jednej wycieraczki z przodu. Włączenie spryskiwacza przedniej szyby nie uruchamiało wycieraczki. Zawsze stojąc na światłach pryskałem sporo wody na szybe i uruchamiałem wycieraczke na najszybszym biegu. powodowało to błyskawiczne wyrzucenie płynu na inny samochód stojący z boku, wrażenia i mina kierowcy z boku - bezcenne :D

cham ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na drodze nr 80 Bydgoszcz - Toruń zap.... gościu slalomem między samochodami. Wyprzedzał TYLKO na ciągłej i obowiązkowo na 3 a nawet 4. Na pytanie innego kierowcy czy się dobrze czuje odpowiedział: "na pewno lepiej od Ciebie". Była godzina 16, więc duży ruch w obu kierunkach, a każdy chciał do domu dojechać. Oczywiście po kilku kilometrach okazało się, że delikwent jedzie dwa auta przede mną (warto się było spieszyć?). Najgorsze jest to, że na forum uważamy się (jako Passaciarze) za odpowiedzialnych i kulturalnych kierowców. Wspomniany delikwent jechał właśnie ładnym B5 kombi na warszawskich blachach. No chyba, że w Stolicy tak się jeździ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie najbardziej wkurzaja nasze polskie pseudoautostrady, kierowcy ktorzy wogole nie umieja jezdzic po takich "szybszych" drogach, i obsluga tych drog! Obsluga: jade po tej niby autostradzie A4 i co -zwerzenie bo cos tam robia, wszystko o.k. tylko ze na autostradach o takich zwerzeniach powinno sie informowac duuuuuzo wczesniej, a nie 300 metrow przed wylaczonym pasem znak 80km/h za 100 metrow znak 60km/h i nastepne 100 metrow znak 40km/h, no i kazdy probuje ze 120km/h czy wiecej wcisnac sie w jeden pas- to tylko w polsce takie oznaczenia, ludzie pracujacy na autostradach i zajmujacy sie nimi nie maja pojecia co to bezbpieczenstwo!!!!!! A druga rzecz: wjazdowki na autostrade, przeciez jest jakas rozpedowka przed wlaczeniem sie w ruch, mala i krotka, ale jest! I co? I wjezdzaja kierowcy na autostrade tak: zjezdza z jakiejsc wioski, jest na wjezdzie, dojezdza do autostrady i zamiast sie rozpiedzic na linii wjazdowej i wlaczyc kierunkowskaz w lewo, to stoi jeden gamon z drugim na wjezdzie i patrzy jak sie zrobi luz w ruchu, a potem startuje i wjezdza na prawy pas autostrady, a jak sie jedzie ponad 110km/h to trzeba hamowac jak nie ma okazji wjechac na lewy pas- co za matoly jezdza po krajowych drogach!!!!! O wjezdzie do Wroclawia jadac z Legnicy autostrada juz nie wspomne, polecam wszystkim, a potem polecam pojechac do niemiec i wjechac do pierwszego lepszego miasta z autostrady. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak powszechnie wiadomo, nasze "ałtobany" maja az dwa pasy. I jedziesz sobie te 130-140 i nagle musisz zwolnic, bo drajwer TIRa jadacy z predkoscia 91 km\h wyprzedza drugiego TIRa ktory jedzie z predkoscia 90 km/h co oznacza że manewr ten trwa tydzien i musisz wziac wolne w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
300 metrow przed wylaczonym pasem znak 80km/h za 100 metrow znak 60km/h i nastepne 100 metrow znak 40km/h,

 

pewnie panom pracownikom nie chciało sie nosic znaków :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie denerwują kierowcy zbliżający się pod górę - nie dość że nie przyspieszaja to jeszcze wjeżdżając pod opisywaną górkę zwalniają.I tak górkę zaczynam 70km/h a kończę 50 ehh... .Oczywiście drazni mnie również przyspieszaniu samochodu obok byś Ty nie mógł zmienić pasa na inny no bo jak możesz jechać przed nim... No i bezmyślność kierowców w niektórych sytuacjach np.nie wypuści cofającego busa, któremu jednak czasem ciężko coś zobaczyc bo jest nieoszklony no bo po co da se radę.A najbardziej drażni mnie brak kultury kierowców i przejeżdżanie rowerzystów po pasach na przejściach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia z wczorajszego dnia. Wracałem do Torunia od rodziców i przejeżdżałem przez wioskę, gdzie obowiązuje 50km/h i mają tam fotoradar (Szadłowice - nie wiadomo czy aktywny). Miałem 70 na liczniku, ale jakiemuś "panu" się bardzo spieszyło, więc wyprzedzając mnie puścił wiązankę: ty takiowaki %$#$@%#& (cała seria przekleństw)... Może i jestem zawalidrogą, bo nie jadę przez wioski z prędkością kosmiczną, ale tamten "ktoś" z pewnością powoduje większe zagrożenie niż ja. Żeby było ciekawiej, to jadąc dalej swoim "żółwim tempem" dogoniłem delikwenta przed Gniewkowem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak powszechnie wiadomo, nasze "ałtobany" maja az dwa pasy. I jedziesz sobie te 130-140 i nagle musisz zwolnic, bo drajwer TIRa jadacy z predkoscia 91 km\h wyprzedza drugiego TIRa ktory jedzie z predkoscia 90 km/h co oznacza że manewr ten trwa tydzien i musisz wziac wolne w pracy.

 

Dokładnie. I przez to wychodzi, że średnia prędkość wychodzi niewiele większa od zwykłej krajówki. W dodatku te chamskie bramki, na których też się traci czas.

 

Ogólnie nienawidzę brawury, ale szczególnie jak ktoś mi się wcina po wyprzedzaniu i trzeba hamować, bo temu komuś się spieszy, bardziej niż innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie w polonii nie umieja jezdzic! Prosba do wszystkich: pamietajcie, jak sie gdzies spieszycie to wyjedzcie wczesnie, i normalnym tempem dotrzecie na czas!!! Nie jestescie sami na fatalnych drogach! Szkoda przez glupote osierocic kogos, albo zrobic z kogos kaleke, a juz kogos swojego z boku ciebie siedzacego!!! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności