Skocz do zawartości
Fokus

[B5] Zamiana Turbo na BRD, lub BVA

Rekomendowane odpowiedzi

http://picasaweb.google.com/goskamisiak/Passat/photo#5239273979545848002 - nic już z tego nie rozumiem co hamownia to inaczej, na ostatniej 198hp i wykres wyglądał zupełnie jnaczej :confused: tutaj 172 ps. to miał być delikatny program bo sprzęgło standard :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

198KM w seryjny AWX...? Ta hamownia nadaje sie do czyszczenia opon z piachu poprzez sile odsrodkowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
198KM w seryjny AWX...? Ta hamownia nadaje sie do czyszczenia opon z piachu poprzez sile odsrodkowa

__________________

- to długa historia, a jak wykres bo mam mieszane uczucia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na moj gust to te wykresy chyba jakies takie DZIWNE...troszke !! czy oby nie przypadkiem jakis "KOWAL" klepal ten soft ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy oby nie przypadkiem jakis "KOWAL" klepal ten soft ??
... wyglądał na farmera :rotfl: właśnie ten wykres to do niczego nie podobny, auto tak naprawde zaczyna jechać od 3tys i ciągnie do końca ...... zaczynam rozglądać za sprzęgłem - jakieś pomysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem dziś BRD do Audi A4 B5 z silnikiem AJM przeswaapowowanym na AVF. Wydech i kanały olejowe pasują P&P. Dolot od filtra pasuje średnicą i montuje się go tylko na opaskę (dwoje uszu od śrub zostaje nie wykorzystane). Wylot sprężonego powietrza w BRD jest na opaskę i wystarczy ładnie obciąć sybkozłączkę, na rurze AWH/AVF, zaraz za uszczelką, ostrożnie zdjąć pozostałą część szybkozłączki z rury, tak by nie pokaleczyć weża i dać opaskę zaciskową i pasuje.

Co do tego jak pracuje turbina to się może dowiem w sobotę jak odpale parcha bo na razie robię FMIC od razu.

Edytowane przez jaro4444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie ,czekamy na wykresik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Wylot sprężonego powietrza w BRD jest na opaskę i wystarczy ładnie obciąć sybkozłączkę, na rurze AWH/AVF, zaraz za uszczelką, ostrożnie zdjąć pozostałą część szybkozłączki z rury, tak by nie pokaleczyć weża i dać opaskę zaciskową i pasuje."

- orginalny może pasuje ale jest delikatnie "zakręcony" u mnie wygląda to tak..http://picasaweb.google.com/goskamisiak/AlbumBezTytuU ps. pokaz ile tak naprawde da się z tego wycisnąć powodzenia

Edytowane przez misiek 528

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps. pokaz ile tak naprawde da się z tego wycisnąć powodzenia

 

 

Nie wycisnę za dużo bo paliwa prawdopodobnie zabraknie (pompki mam BA), ale tak 175-180 KM powinno pęknąć.

Edytowane przez jaro4444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może komuś sie przyda..AWX i BRD...

Image112.jpg

Image114.jpg

Image116.jpg

Image117.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek masz jakis wykresik moze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może komuś sie przyda..AWX i BRD...

jestem ciekawy jak cos ci sie stanie na drodze to gdzie zaczepisz linke cholownicza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert w Tune-Up ma juz dmuchawki...gotowe pod 1,9 TDI, conajmniej 2 rodzaje z czego jedna specjalnie dedykowana dla TIPTRONIKOW (lagodniejsza z dolu). Za chwilke bedzie testowana GRUUUBA sztuka, taka na 210-220KM :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doradzcie ... mam okazje kupic NOWA turbine BRD nr seryjny 03G145702H za 2500zl (bez montazu, bez strojenia) warto tyle dac to dobra cena?

czy lepiej kupic hybryde one duzo tansze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

w AWXie pada turbina. Znalazlem używkę BRD za 1,2 tysia i w dodatku jest na liście na chipa do Mr.Rogala w Wawie. Czy warto coś takiego kombinować? jak sprzegło z dwumasem da rade - fura ma 230 tysia przelatane. z góry dzięki za uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będzie miało paść to padnie bez chipa, ale tylko tydzień później :D

 

kto nie ryzykuje ten nie pije szampana :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,

w AWXie pada turbina. Znalazlem używkę BRD za 1,2 tysia i w dodatku jest na liście na chipa do Mr.Rogala w Wawie. Czy warto coś takiego kombinować? jak sprzegło z dwumasem da rade - fura ma 230 tysia przelatane. z góry dzięki za uwagi.

da rade,Rogal będzie wiedział jakie zrobić w nim parametry aby była lekko liźnięta i sprzęgło dało radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jakie lepiej kupić turbo używkę czy po regeneracji?, chodzi o turbo BRD lub BVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy po regeneracji?

poczytaj tematy o regenerowanych turbinach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie jakie lepiej kupić turbo używkę czy po regeneracji?, chodzi o turbo BRD lub BVA

Ja osobiście wolał bym używkę i taką znalazłem do swojego auta. Do regenerowanych nie mam przekonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności