Skocz do zawartości
Fokus

[B5] Zamiana Turbo na BRD, lub BVA

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście wolał bym używkę i taką znalazłem do swojego auta. Do regenerowanych nie mam przekonania.

tez początkowo myślałem o używce, ale nikt nie chce wystawić gwarancji jednie co to gwarancja rozruchowa na miesiąc czasu, jeżeli używka musiała by być w b.dobrym stanie a o taki stan ciężko. Znowu na regenerowana turbinę dają 12miesiecy gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mialem dzis powazniejsza rozmowe z chlopakiem co robi tu u mnie remapy i tuninguje auta.

Wspomnialem mu o wstavce turbiny brd pod mojego avf.Mowi ze dostepny moment bedzie ok 3-3,5tys lub wiecej,nie jak teraz standardowo, wiec normalna jazda na miasto odpadnie.Podobno ciezko zestroic wogole gwizdawe..jakby tak szlo to gaz nonstop trzebaby bylo miec w podlodze...nonsens imo.

 

Niby gosc umny i ma znajmosci z chlopakami vtecha,czy nawet go rekomenduja.

Edytowane przez brthzDublin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdury gada, poszukaj na forum wykresy aut z turbinami brd, trochę faktycznie później wstaje ale moment np u mnie przy ok 2000obr już jest w okolicach 350Nm, który normalny AVF/AWX ma tyle przy tych obrotach??

spójrz sobie:

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=701209&postcount=130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

 

Mialem dzis powazniejsza rozmowe z chlopakiem co robi tu u mnie remapy i tuninguje auta.

Wspomnialem mu o wstavce turbiny brd pod mojego avf.Mowi ze dostepny moment bedzie ok 3-3,5tys lub wiecej,nie jak teraz standardowo, wiec normalna jazda na miasto odpadnie.Podobno ciezko zestroic wogole gwizdawe..jakby tak szlo to gaz nonstop trzebaby bylo miec w podlodze...nonsens imo.

 

Niby gosc umny i ma znajmosci z chlopakami vtecha,czy nawet go rekomenduja.

juz więcej z nim nie rozmawiaj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na ten wykres z linka mniemam ze normalne sprzeglo niedaloby rasy chyba przy takim momencie obrotowym?

Z tego co slysze dokoloa ludzie goscia chwala.Widac ze projekty avf + brd gwizdawki mu nie poszedl,bo mowil ze lagi sa..Szkoda ze nie ma programu co ktos by mi napisal i gosc by wgral..jechac do polski na strojenie tez mi nie w usmiech...

 

Wogole ja tez nie wiem czy u mnie cos nie wali sie kolo sprzegla.Jak nie podrygiwanie na 1biegu to czasem skrzynia klika przy zmianie biegu badz tez 3 albo 5 nie wchodzi do konca i nadpala bieg,pomimo ze wciskam sprzeglo do konca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło siedzi seria i daje radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moment bedzie ok 3-3,5tys lub wiecej,nie jak teraz standardowo, wiec normalna jazda na miasto odpadnie

u mnie wstaje przy 3,5 a 400Nm dopiero od 4kRPM jest, a tylko po mieście jeżdżę :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tygodniu zabieram się za wymianę turbo na BRD i mam dwa pytania związane z wymiana

1. jak sie ma sprawa z podciśnieniem, w BRD jest elektroniczne sterowanie, jak to ogarnąć ?

2. sondę zaślepiamy śruba M14?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. jak sie ma sprawa z podciśnieniem, w BRD jest elektroniczne sterowanie, jak to ogarnąć ?

normalnie się ma :D wpinasz wężyk w gruchę i po problemie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:respect wielkie dzieki, postaram się nic nie spieprzyć :wstyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, jak masz turbinę w łapie to śmigaj do sklepu metalowego i dobierz śrubę :)

ja tak zrobiłem

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śruba już dobrana w tygodniu turbo ląduje w aucie i 12 czerwca dolot :marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge wlasnie nic znalesc o dolocie do paska,masz jakies linki-info?

 

btw.powyzej 200km bov nie przydaje sie rowniez w tdi zeby odprezyc turbo?-nurtuje mnie to kosmicznie.

 

jesli mozesz wrzuc wiecej info o wymianie turbo (czy sruba byla potrzebna etc.jesli tak to jaka)mam ten sam motor;ew.jak mozesz daj fotostory dla potomnych:) bo sam sie zbieram ku temu by wymienic a nie chce nikomu dawac tego,bo pozniej wiem co mam.lubie byc samoukiem:)

Edytowane przez brthzDublin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brthzDublin już trochę gadki na temat BRD było, także sobie doczytasz ;) a co do BOV-a to zapomnij, albo kup sobie głosnik z ebaya.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak turbo zostało wczoraj wsadzone pod maskę i okazało się ze jest problem, a mianowicie turbo wstaje kiedy chce niekiedy w ogóle nie dmucha a dzieje się tak na pierwszych dwóch biegach a reszta jest ok co może być powodem?

postaram się dzisiaj porobić logi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpinany był N75?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zeby odprezyc turbo?-nurtuje mnie to kosmicznie

 

a co do BOV-a to zapomnij, albo kup sobie głosnik z ebaya.

 

wycięcie katalizatora powoduje podobny świst w wielu przypadkach (u mnie też) wystarczy przeczytać ten wątek o wycieciu KATa :)

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=16686&highlight=katalizator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po wycięciu KATa - do Blow'a mu daleko - to jak kropla w morzu :P

Robi się OT :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpinany był N75?

N75 nie był odpinany, wczoraj dzwoniłem do Majcina i jest to wina programu po korekcie będzie wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo troche odgrzewam temat ale jak tam sprawa potyczyla sie dalej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności