Skocz do zawartości
Fokus

[B5] Zamiana Turbo na BRD, lub BVA

Rekomendowane odpowiedzi

A ty Maćku co masz na pokładzie i ile ustawione? U mnie 1.7 ustawił tuner, cisnąłem go nawet by na moje ryzyko ustawi 1,75, ale twierdził że 1,65-1,7 to jest jeszcze bezpieczne dla turbiny ciśnienie na dłuższa metę użytkowania, a powyżej życie dmuchawki się skraca znacząco. Twierdził że jak założysz nowa oryginalną turbinę to 1,7 nie stanowi problemu a jak używkę co już ma nalatane sporo i problemy z zacinającymi się kierowniczkami to i 1,65 może jej żywot skrócić więc reguły na to nie ma.

 

mam brd i fmic ile to to dmucha nie mam pojęcia

miałem program robiony na orginalnej turbinie ale zmieniłem na brd + fmic

na nowy program chwilowo brak dukatów a do polski na korekte nie chce mi sie gnać bo i tak sie nie opłaca może w czerwcu lub lipcu będzie nowy program to bedzie 1.6-1.65 max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie naprzykład rozwala jak ktoś chce mieć 160ps w afenie i cisnie tam specjalnie BRD

 

Co dziesiąty nalatany AFN jest w stanie zrobić 160km na mniejszej turbinie np. awx na doładowaniu ok 1.45bara i to w połączeniu z 216tkami + kolektor awx i fmic;)

Poza tym moment i jego rozłożenie w zakresie obrotów to niebo a ziemia w porównaniu awx z brd ;)

Pomijam korzyści idące z większej ilości powietrza którą jest w stanie podać brd np takich jak obniżenie egt i zadymienia :P

Fakt, że brd jest droższa ale nie wiem czy lepiej mieć turbo z dużym zapasem wydajności, brakiem problemów z zapiekaniem geometrii i bezawaryjnością przy ustawieniach ok 1.5bara czy tańszego, a wysilonego awx'a dla którego taka sama wartość jest już dość ryzykowna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tego samego zdania co Olek! :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fakt, że brd jest droższa

 

Jest droga tylko dlatego,że jak dotychczas popyt na te turbiny jest duży.

Ale niestety ze wszystkim,co chodliwe,tak bywa.

Cena jak dla mnie,jest wygórowana,ale w myśl powiedzenia,jak się daje,to się kraje.

 

Przy zwrocie swojej( w miarę dobrym stanie) i dopłacie max. 500 zeta mam sobie taką z brd po regeneracji u Turbo Bogdana na ori częściach i pisemnej gwarancji,nie 14to dniowej,tylko 6cio miesięcznej.

Bez zwrotu starej,tak turbinka kosztuje u niego 1000 zeta.

Brat ma taką w swoim avf'ie i jest bardzo zadowolony.

Pięknie dmucha,ładnie wstaje,cudeńko.

 

Z ceną tych z brd jest tak samo,jak z ceną pomp wtryskowych z ahh.

Pomimo,że to już wiekowe pompy z kosmicznymi przebiegami,to nadal trzymają cenę.

Choć nijak ma się ona do stanu technicznego takiej 107j,to w dalszym ciągu koszt zakupu 1wszej lepszej,to minimum 1000 zeta.

Jak dla mnie,to taka pompa nie jest warta więcej,jak 500-600 zeta,ale to już totalny max.

I nigdy bym więcej za taką nie zapłacił.

To,że sprzedawane są po 1000,to tylko i wyłącznie zasługa tych,którzy upatrują w nich "cudeńka",które mają otworzyć im drogę do wymarzonych 200tu koni.

Tak naprawdę jednak,weryfikacja stanu i wartości pompy przychodzi na rolkach.

Zdziwienie i rozczarowanie jest większe,niż kwota jaką delikwent wybulił za,co tu dużo mówić-złom!.

Niemożliwym wręcz,jest obecnie trafić pompę,która ma nabite mniej,jak 300kkm.

A taki przebieg,to już emerytura dla tej pompy.

Dlatego warto iść w przerobienie swojej pompy na 11tkę.

Za 500 zeta kupimy już zdrową 11tkę z reni,przy odrobinie pojęcia sami zmienimy sobie sekcję i za połowę ceny jaką musimy zapłacić za nie wiadomo co,mamy sobie 11tkę,jak się patrzy.

 

To samo tyczy się turbin,można mieć taką samą,ale już za mniejsze pieniądze.

Osobiście wolałbym kupić taką po regeneracji z gwarancją od takiego Bogdana za 1000,jak używkę za jeszcze większe pieniądze.

 

Teraz sami zobaczcie,jak tanie muszą być te turbiny w zakupie,skoro gość wkłada do nich nowe oryginalne części i sprzedaje to za 1000 zeta.

 

Z wszystko,co chodliwe,zarówno pompy,jak i turbinki,trzeba niestety słono przepłacać.

Na szczęście nie wszyscy są tacy naiwni.

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście wolałbym kupić taką po regeneracji z gwarancją od takiego Bogdana za 1000,jak używkę za jeszcze większe pieniądze.
to kup sobie taka turbine u pana henia i jezdzij na niej obkup cala rodzine i bedzie dobrze.

wielu z nas probowalo juz turbiny regenerowane. miom skromnym zdaniem nie dorownuja tym wyciaganym z aut rozbitkow.Pamietaj taki pan heniu trafia sie jeden na 1000 wiekszosc turbin regenerowanych to chlam nie warty zachodu robiony po to aby zarobic przy jak najmnijszym wkladzie.Sam mam wzciagana BRD z audiczki swiezo rozbitej i jestem bardzo zadowolony. moim zdaniem to turbo wyciagane nie jest drozsze bo ktos tam ma takie widzimisie tylko dlatego ze poprostu to lepszy towar niz turbo od pana henia.

 

tu masz przyklad roboty pana henia wlasnie

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=102842

Edytowane przez traksio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to kup sobie taka turbine u pana henia i jezdzij na niej

 

Już dawno tak zrobiłem,i nie jedno 10kkm już przejechałem.

Druga sprawa,jak trochę posiedzisz w świecie turbin,to już nigdy więcej nie pomylisz jakiegoś Henia z Bogdanem.

To tak na marginesie.

Są fachowcy i pseudo fachowcy,tak samo,jak dobre i zabite pompy,czy turbiny.

Trzeba tylko wiedzieć,u kogo kupować.

 

miom skromnym zdaniem nie dorownuja tym wyciaganym z aut rozbitkow.

 

Mało jeszcze wiesz.

Turbosprężarka regenerowana w wyspecjalizowanym zakładzie,na ori częściach niczym,powtórzę raz jeszcze,niczym nie odbiega od tej wyjętej z rozbitka.

Musi być to jednak robota fachowca,a nie firmy,która ładuje chińskie zamienniki i uczy się roboty na mojej,czy Twojej suszarce.

Brat przejechał na swojej brd już ponad 40kkm i o dziwo turbina ta się jeszcze nie wysrała.

Ciekawe nie,przecież już dawno powinna odlecieć,a jednak śmiga,cud!

A dmucha 1.7 bara.

Zero problemów,wycieków,szmerów,pisków itd.

 

Ja tez śmigam na hybrydzie awx/arl zrobionej przez Bogdana,muszę przyznać,że jak na hybrydę,to wstaje lepiej,jak ori GT1749VB,dmucha też książkowo.

Wiesz,ja w przeciwieństwie do Ciebie,nie słucham tych,którzy słuchają pozostałych.

Może zgrzeszyłem i popadłem w waszą niełaskę,bo nie kupiłem używki z rozbitka,ale z racji tego,że potrafię samodzielnie myśleć,nie kieruję się zdaniem innych napaleńców,to nie przepłacam.

Pompę wtryskową też przerobiłem,nie przepłacałem za coś,co jest 11tką już tylko z nazwy.Sekcja łącznie z falą de 143 z pompy 107j wyniosła mnie niecałe 600 zeta.

Przełożyłem ją sobie sam.

Mam zdrową 11tkę,niczym,kompletnie niczym nie ustępującą zdrowej pompie z ahh za połowę tego,co musiałbym dać za złom,który najczęściej nie wart jest już dzisiaj pięciu stów.

Prosty przykład zaradności i oszczędności.

 

A Ty jeżeli tylko chcesz,to wsadzaj używkę,przepłacaj i ciesz się,bo masz pod machą brd z rozbitka za ponad tysiaka,pewnie po minimalnym przebiegu.

Nie wiem,czy wiesz,ale te silniki mają już często ponad 200kkm najeżdżone,bywa,żed więcej.

Nie są to autka użytkowane w Polsce,tylko w krajach,w których przeciętny kierowca robi średnio 40kkm rocznie.

Ale to pikuś,grunt,że suszarka jest używką,w kapitalnym stanie.

Regenerowane przy niej,choćby taka jak u brata,to nic niewarte badziewie.

 

obkup cala rodzine i bedzie dobrze.

 

Będzie i jest,bo musi być.

Nie tylko rodzina śmiga na turbinach od Bogdana,kilku znajomych też.

Trzeba tylko wiedzieć,gdzie kupować.

 

moim zdaniem to turbo wyciagane nie jest drozsze bo ktos tam ma takie widzimisie tylko dlatego ze poprostu to lepszy towar niz turbo od pana henia.

 

A moim zdaniem jest i będzie droższe,bo płacisz za towar,na który jest duży popyt.

Cena zawsze w takim przypadku będzie wygórowana,takie są prawa rynku,niestety.

No chyba,że kupujesz od kogoś,kto nie wie,co sprzedaje,ale to okazja jedna na sto.

Co do jakości towaru,to bądź pewny,że jest ona najwyższa.

 

Masa ludzi śmiga na regenerowanych turbinach,jedni są zadowoleni,inni nie.

Wszystko zależy od tego u kogo i za ile kupuje się dany towar.

Jak gość kupił regenerowaną za 600 zeta,na chińskich podzespołach,to nic dziwnego,że się wysrała po 10kkm.

Moja i inne spod ręki Bogdana mają się świetnie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem wyzej preciez:

Pamietaj taki pan bogdan trafia sie jeden na 1000 wiekszosc turbin regenerowanych to chlam nie warty zachodu robiony po to aby zarobic przy jak najmnijszym wkladzie.

takze ciesz sie ze masz takiego speca pod reka reklamuj go a moze zostanie potentatem w dziedzinie regeneracji turbin. kazdy ma prawo do swojego zdania i szanuje to ze wolisz turbiny od pana bogdana ja jednak mam inne zdanie na temat turbin regenerowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty traksio idziesz w zaparte, że regenerowane jest beee, a od kolegi z forum jest cacy mimo iż z rozbitka. Sam osobiście kupiłem CAHE z używki, ale nie z rozbitka. Ot takich kilka prostych przykładów od kolegi, który "przewalił" więcej tdików niż Ty widziałeś na oczy, że sprężarki w autach z silnikami wzdłużnymi, w chwili wypadku często potrafią uderzyć wirnikami o obudowe i po niewielkim przebiegu padają... potwierdzone kilkakrotnie. Co do samego Pana Bogdana, otóż znam ten zakład, naprawiałem tam kilka turbin, montowanych następnie w moim warsztacie, moim znajomi także korzystali z jego usług i spore grono osób z forum golfa i nikt jakoś nie narzekał. Właściciel bardzo profesjonalnie podchodzi do sprawy i uwierz, że jakość jest na bardzo wysokim poziomie. Są inne firmy do których mam bliżej, nawet cena pomimo iż 150zł mniejsza mnie nie przekonuje, a pewnie wiesza "cena = jakość"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie zapytam czy ktoś słyszał o tym by kkk wypuściła na rynek oryginalne zestawy naprawcze? Otóż sprawdziłem ta informację zadzwoniłem do głównego dystrybutora tejże firmy na Polskę i popytałem pare rzeczy... Odpowiedź co do zestawów naprawczych była taka że firma po to patentuje rozwiązania techniczne by nie doprowadzać do tego aby zakłady naprawiały ich turbiny lecz by były wymieniane na nowe. W szczególności tyczy sie to składu metalu z którego są wykonane tulejki pod łożyska ślizgowe, Handlowiec z kkk powiedział również że ta sama zasada tyczy sie garetta wiec zestawów naprawczych oryginalnych nie ma. Więc jak jakiś zakład chwali sie że robi turbiny na oryginalnych zestawach naprawczych to znaczy że ściemnia. Ja sie osobiście zdecydowałem na nową BRD i nie żałuję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty traksio idziesz w zaparte, że regenerowane jest beee, a od kolegi z forum jest cacy mimo iż z rozbitka. Sam osobiście kupiłem CAHE z używki, ale nie z rozbitka. Ot takich kilka prostych przykładów od kolegi, który "przewalił" więcej tdików niż Ty widziałeś na oczy, że sprężarki w autach z silnikami wzdłużnymi, w chwili wypadku często potrafią uderzyć wirnikami o obudowe i po niewielkim przebiegu padają... potwierdzone kilkakrotnie. Co do samego Pana Bogdana, otóż znam ten zakład, naprawiałem tam kilka turbin, montowanych następnie w moim warsztacie, moim znajomi także korzystali z jego usług i spore grono osób z forum golfa i nikt jakoś nie narzekał. Właściciel bardzo profesjonalnie podchodzi do sprawy i uwierz, że jakość jest na bardzo wysokim poziomie. Są inne firmy do których mam bliżej, nawet cena pomimo iż 150zł mniejsza mnie nie przekonuje, a pewnie wiesza "cena = jakość"
po pierwsze ze jak ktos kupil BRD z rozbitkka to odrazu musial kupic od kolegi na forum(bzdura),otoz nie wcale tak nie bylo po drugie jak z rozbitka to nie znaczy ze auto zostalo rozbite czolowo(mocno)! tylko np obdarte z boku lub walniete z tylu !! po trzecie jak juz marcin napisal ze KKK nie robi i nie robilo ori czesci do regeneracji tak jaki i GArret ktory zaprzestal produkcji czesci zamiennych na sprzedaz dla firm regenerujacych . to po co klamac na forum i zachwalac ze na ori czesciach robione sa regeneracje skoro producent takich nie produkuje na rynek. niech napisze ze robi na meletowskich czesciach od niemcow skoro od chinczykow nie bierze a nie klamie ze na ori bo takich czesci nie ma. chyba ze kupuje ori sprezarki i rozbiera na czesci :Da dla mnie skoro ktos klamie to jest nieuczciwy i nalezy takie osoby omijac szerokim lukiem

i tak wogle kolego ceglarz jak mozesz negowacz czyjes doswiadczenie i wiedze nie znajac go ??

Edytowane przez traksio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin Tomasz luzujcie bo moderator Majcin wkroczy i wyrzuci wasze wątki tak jak się to stało z moimi. Byłem u Rogala i na pytanie odnośnie turbiny czy regenerowaną czy używaną lepiej założyć uzyskałem odpowiedź krótką - nową. Trochę to zabolało, bo trzeba się wypruć z kasy, na moje obiekcje co do ceny za nowa dostałem odpowiedź że kupię używkę w nieznanym stanie, lub regenerowaną nie wiadomo na czym zregenerowaną i po zapodaniu ciśnienia po tuningu jak mi się wysra to zapłacę dwa razy, a przy tym nerwów napsuję. Więc ile fachowców tyle opinii. Niech każdy robi na czym chce i na ile mu finanse pozwalają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lub regenerowaną nie wiadomo na czym zregenerowaną i po zapodaniu ciśnienia po tuningu jak mi się wysra to zapłacę dwa razy, a przy tym nerwów napsuję. Więc ile fachowców tyle opinii. Niech każdy robi na czym chce i na ile mu finanse pozwalają.

 

I piękne podsumowanie całości:)

 

Co do wcześniejszych wypowiedzi to mianem oryginałów określa się zestawy naprawcze wiodących producentów np. Mellett.

I uwierzcie, że ciężko jest zrobić regeneracje turbiny z utrąconym wałkiem na kompletnym zestawie naprawczym mellett'a w cenie zbliżonej do 1000zł netto, a już całkowicie nie możliwa jest taka cena brutto z wliczonym podatkiem więc podając taką cenę fajnie byłoby podać, że dostajesz turbinę bez jakiegokolwiek dowodu zakupu w postaci paragonu czy faktury.

Pomijam fakt tego że sam sprawny elektrozawór z brd to koszt ok 200-300zl.

 

Dlatego u mnie zregenerowana brd na kpl. zestawie mellett'a kosztuje więcej ale cena jest podana brutto i z 12 miesięczną gwarancją bez limitu kilometrów i nie obchodzi mnie czy jeździ ona w seryjnym aucie czy na podkręconym sofcie.

 

A kto, jaką i od kogo wybierze to już indywidualna sprawa każdego z nas.

 

Najważniejsze jest to, że brd jest najrozsądniejszą opcją na okolice 200km w 1.9tdi na vp czy pd, a jej cenę rekompensuje prostota montażu i duża bezawaryjność:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sagon przepraszam bardzo ale widocznie ty tu czegos nie rozumiesz...owszem zgodze sie mozesz byc zadowolony z roboty pana Bogdana ale nie wciskaj bajeru o czesciach oryginalnych bo tak nie jest z doswiadczenia tego co robie wlasnymi rekami od dlugiego czasu wiem ze czesci meleta to cos co nie jest realne pokaz mi chodz jeden zaklad ktory robi to na takich czesciach wszystko to chinszczyzna walki i kolo zestaw naprawczy czyli tuleje odrzutniki lozysko oporowe pierscienie zgodze sie moze sa melleta ale napewno nie wirnik i kolo kompresji...taki pan Bogdan bieze rozwalona turbine np z wypalonym walkiem mysle ze wiesz ze przyczyna wypalonego walka jest lanie wtryskow po czym tulejka obudowy nie dostaje po tylku idzie do odzysku lopatki w geometri (jesli jest w danej turbinie) sa pocharatane ale co to za klopot dla pana Bogdana odpala dremela i szlifuje od wewnetrznej strony i jest git jesli jest zgieta to tez nie problem od czego mamt kombinerki druga sprawa wzdluzny luz w turbo pewnie tez wiesz ''przeciez jestes tak rozgadany w temacie'' ze jest to wina cisnienia oleju...i tu znowu kolo przewaznie zacharata o dekiel ale wal da rade,poprostu dajesz go tokarzowi a ten spokojnie w 7 minut nacina kanalek na pierscien nadwymiarowy i sprawa zalatwiona!! to tylko pare przykladow regeneracji turbin wiec nie pierdziel glupot ze pan Bogdan robi na ori czesciach...Wcale nie twierdze ze robi to zle moze jest staranny i przyklada sie do pracy dlatego na jego dmuchawkach mozna przejechac 40 tys km. Tym postem chce dac ci do zrozumienia ze regeneracja nie jest wcale taka jak wiele osob mysli a co do turbinek wyciagnietych z rozbitkow jestem za ze wzgledu np na fabryczne wywazenie walka i dowazenie oczywiscie powinienes wiedziec co mam na mysli pamietaj tez ze geometria ma na sobie specjalna powloke ktora przy regeneracji zostaje zniszczona poprzez piaskowanie...Osobiscie gdyby moje turbo sie posypalo wolalbym kupic uzywke z rozbitka jedyne cobym w niej zrobil to sprawdzil czy nie puszcza oleju.

Edytowane przez dawid_O-ca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

traksio, dlaczego do Ciebie tak trudno docierają jakiekolwiek fakty.

Ja tego pana reklamować nie muszę.

Już od dawna jest jednym z najlepszych prawdziwych,a nie pseudo,fachowców od turbosprężarek.

Już Ci pisałem,poszperaj trochę w necie,to i Ty się o nim czegoś dowiesz.

 

Tajemnicą tego pana jest to,skąd bierze oryginalne części do garretta.

To,że obecnie nie ma ich na rynku,nie oznacza,że ich nie było.

Mercedes też zaprzestał produkcji części do beczki wieki temu,a pomimo tego nadal można jeszcze kupić oryginalne.

Jak ktoś ma dojścia i chce,to kupi oryginalne graty.Albo kupił dużo wcześniej,albo ma jeszcze możliwość zakupu.

Nie w tym jednak rzecz.Liczy się fakt,że turbiny się sprawdzają,nie srając olejem po kilku tysiącach km.

Jak kiedyś będziesz mógł,to sprawdź sobie,jak wygląda wałek melletta,a jak oryginalny.

Można to sprawdzić patrząc na wirnik części gorącej.

Oryginalne wałki garretta mają łeb w kształcie trójkąta,zamienniki sześciokątne.

 

Nie pytałem go skąd bierze części,bo nie musiałem.

Renoma tego gościa nie wymaga takich weryfikacji.

Faktem jest,że moja zrobiona jest na ori częściach,bo był łaskaw wyjaśnić mi,po czym takie poznać.

Jeżeli w garrecie po regeneracji łeb wirnika ma kształt sześciokąta,to od razu wiadomo,że siedzą w nim zamienniki.

Często chińskie,bo nie wszyscy ładują części melletta.

Co do kkk,to całkiem możliwe,że to graty melletta,ale jakie to ma znaczenie.

Są nowe i na bank pogonisz na nich dłużej,jak na używce wyjętej z rozbitka.

 

Dlatego u mnie zregenerowana brd na kpl. zestawie mellett'a kosztuje więcej ale cena jest podana brutto

 

Bogdan sprzedawał takie po 1000 zeta,też brutto i także daje na nie pisemną gwarancję.

Choć teraz być może cena trochę wzrosła,bo i vat podskoczył.

Tyle tylko,że on robi je sam,a Ty pewnie oddajesz do regeneracji i siłą rzeczy musisz coś na tym zarobić.

 

I uwierzcie, że ciężko jest zrobić regeneracje turbiny z utrąconym wałkiem na kompletnym zestawie naprawczym mellett'a w cenie zbliżonej do 1000zł

 

Olek podam Ci numer do Bogdana,to się dowiesz,czy można było- 609 478 033/17 583 12 27

Wkładał nowy kompletny układ napędowy i kasował za nią tysiaka.

 

więc podając taką cenę fajnie byłoby podać, że dostajesz turbinę bez jakiegokolwiek dowodu zakupu w postaci paragonu czy faktury.

 

Na życzenie dostajesz fakturę,bądź paragon.

 

dawid,podałem numer tel.to zadzwoń.

Być może dowiesz się jak to robi i skąd bierze części.

Mnie procesu technologicznego regeneracji turbin tłumaczyć nie musisz,bo mało mnie on interesuje.

Dla mnie liczy się tylko to,że turbiny które sprzedaje są niezawodne i tak jak moja posiada jeszcze ori wałek.

 

Jeżeli wg.Ciebie Bogdan robi to za pomocą kombinerek,to muszę obowiązkowo nastepną suszarkę zamówić u Ciebie,bo widzę,że Ty robisz to tak,jak należy.Aż się boję teraz depnąć,bo być może wirnik mam prostowany.

 

Że ja wcześniej nie wiedziałem,mamy takiego fachowca od turbin na forum.

Przy tobie Bogdan to amator.

 

Obiecuję,że następną turbinę biorę od Ciebie.

BTW,jesteś przykładem kolejnego zazdrosnego "fachowca",który nie może przeżyć faktu,że ktos robi robotę dobrze i tanio.

 

 

Jeżeli chcesz udowodnić swoją fachowość,to nie mnie tylko swoim ewentualnym przyszłym klientom.

Może pochwalisz się gronem zadowolonych,zawsze to mile widziane.

A we wciskaniu kitu,że tylko używki są naj,jesteś prawie tak dobry,jak Ci,którzy wierzą w ich niezawodność.

Wszystko,co używane jest najlepsze,czyż nie?

Turbiny,pompy,skrzynie,itp.

Regenerowane przez fachowców,na odpowiednich częściach,to chłam.

 

Wywód ładny,tylko zastanawiam się,co chciałeś osiągnąć.

Ośmieszyć Bogdana?

 

Pewnie Ci się udało.

Biorąc pod uwagę jego i Twoja renomę,to powiem tak, błysnąłeś wiedzą,zdolnościami,fachowością,jak nikt dotychczas.

Czyli twierdzisz,że za klika dni suszarka od Bogdana się wysypie,bo ma nalatane już 40kkm.

Jeżeli do tego dojdzie,to zgodzisz się podjąć jej regeneracji?

Jestem przekonany,że jak mu ja naprawisz,to zrobi na niej kilkaset tysięcy.

Czekamy z utęsknieniem dnia,w którym odleci,oby się tylko wcześniej nie zestarzeć.

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Sagonie do mnie docieraja fakty i teraz inaczej wyjasniles sprawe "ori" czesci

napisalem tez juz wczesniej ze powinienes cieszyc sie z tego ze nasz takiego fachowca bo trafia sie jeden na tysiac. ja dlatego ze tak jest(1 na 1000) w dalszym ciagniu nie mam zaufania do regeneracji turbosprezarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sagon moglbys podac jakas stronke www z firma pana Bogdana?? jak wiesz jest wiele firm,prywaciazy itp i takze wielu z nich ma na imie Bogdan takze ciezko bedzie go znalesc w googlach lub chociaz daj miasto z ktorego jest... Jedyne co mnie ciekawi to cene jesli na ori kosztuje 1000zl to co pan Bogdan z tego ma??bo raczej nie przyjemnosc i milosc do pracy.Policzmy tak +/- bez drobnicy

-stare rozwalone turbo ok 150zl-

-z tego co sie orientuje zatulejowanie talerzyka i obudowy tzw kores 2x30zl=60zl

-wypiaskowanie kolektorow (zeliwo,aluminium) min 100zl

-chinszczyzna 150zl walek

-chinszczyzna kolo kompresji 80zl

-chinszczyzna zestaw naprawszy 130zl

 

wychodzi nam 670zl zaokraglimy 700zl oczywiscie liczylem po cenach bardzo bardzo tanich i nawet nie wiem czy za takieki pieniazki da rade kupic te fanty,a teraz spojrz na to z tej strony pan Bogdan wklada tylko i wylacznie ori czesci to juz jest jakies 300zl wiecej niz na chinczyku wiec mamy rowny 1000zl za turbine do tego doliczmy cenny czas pracy oplaty za warsztat za prad itp itd wychodzi przeszlo 1000 polskich zlotych wiec ciezko mi uwierzyc ze pan Bogdam ma tak dobre serce i doklada do interesu :)

Oczywiscie nie pomysl ze chce tu kogokolwiek urazic poprostu mam doswiadczenie w regeneracji i wyrazam swoje szczere zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi się widzi że ten pan Bogdan to mieszka sobie w Mielcu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi ciezko powiedziec bo nigdy nawet nie slyszalem o jakims panu w swiecie turbin ktory ladowal by mellety i sprzedawal za 1000pln dlatego pytam poniewaz jestem ciekawy,jutro w pracy jeszcze zapytam szefa czy slyszal moze o panu Bogdanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawid_O-ca, Podałem numer telefonu do gościa,firmę ma w Mielcu,mówią na niego turbo Bogdan.

Ale skoro pytasz,to proszę:

 

TRANS-TURBO

Barbara Pląder,Bogdan Pląder

ul.Traugutta 9b

39-300 Mielec

tel.609 47 80 33/17 583 12 27

www.tran-turbo.pl

 

Mnóstwo firm z nim współpracuje i wszystkie są bardzo zadowolone.

Ma bardzo konkurencyjne ceny,co już wiesz.

Nie wnikałem i nie wnikam,dlaczego tak tanio,wiem od pewnych osób,że gość naprawdę jest godny polecenia i fuszerki nie odwala,a to jest najważniejsze.

Bratu dał turbinę z brd bez grosza zapłaty,na słowo,tyle tylko,że ja wcześniej robiłem u niego swoją hybrydkę,więc wiedział,że ma do czynienia z wiarygodnym klientem.

Zostawił tylko rozwaloną suszarkę z afn-a w rozliczeniu,wartą moooże 150 zeta(bez gruchy) i odebrał brd która wtedy kosztowała 1000 zeta.

Powiedz mi,jaki inny fachowiec odda 1wszemu lepszemu suszarkę wartą 1000 pln'ów bez zaliczki,na słowo,bez spisywania danych personalnych,po prostu na słowo.

Gość ma naprawdę świetne podejście do klienta,fachowe i życzliwe.

Za to go cenią.

 

jutro w pracy jeszcze zapytam szefa czy slyszal moze o panu Bogdanie...

 

I jak,pytałeś?

Edytowane przez sagon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnóstwo firm z nim współpracuje i wszystkie są bardzo zadowolone.

Ja kiedyś też brałem od niego turbinkę do LIAZA pamietacie takie auto?

I naprawde nie było z nim problemu załozyłem świerzutką turbinkę i odrazu żygła olejem

no i nie było problemu odrazu mi wymienił ta następna chodziła do momentu sprzedania auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności