Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć potrzebuje wymienić wachacze bo już nie mogę słuchać tych stuków. Chcę kupić MS bo nie mam dużych zasobów gotówki, a i opinie nie są złe. Trafiłem na aukcję: http://allegro.pl/master-sport-wahacze-audi-a4-a6-vw-passat-b5-tv-1w-i5384488945.html

Czy bez obaw mogę zakupić zestaw tzn. czy ktoś u tego sprzedawcy kupował? Albo proszę polecić mi pewnego sprzedawcę który sprzedaje zestawy MS w dobrej cenie ( podobno poszły w górę ).

 

Dziękuję z góry za wszelką pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć potrzebuje wymienić wachacze bo już nie mogę słuchać tych stuków. Chcę kupić MS bo nie mam dużych zasobów gotówki, a i opinie nie są złe. Trafiłem na aukcję: http://allegro.pl/master-sport-wahacze-audi-a4-a6-vw-passat-b5-tv-1w-i5384488945.html

Czy bez obaw mogę zakupić zestaw tzn. czy ktoś u tego sprzedawcy kupował? Albo proszę polecić mi pewnego sprzedawcę który sprzedaje zestawy MS w dobrej cenie ( podobno poszły w górę ).

 

Dziękuję z góry za wszelką pomoc !

Weso ma po 520 http://forum.vw-passat.pl/threads/140926-Części-do-VW-i-Innych-Promocja-Motul-Specfic50501-129zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja dodam coś od siebie.

 

W tym tygodniu montowałem cały zestaw wahaczy MS (oprócz łączników stabilizatorów i końcówek drążków, bo tam poszły LMO). Zestaw zamówiony na jednym z popularnych portalów aukcyjnych u sprawdzonego sprzedawcy. Paczka przyszła bardzo szybko i na pierwszy rzut oka wszystko ok.

 

20150714_170123.jpg

 

Po zajrzeniu do środka okazało się, że otrzymane wahacze dość mocno różnią się od tych, które już wcześniej miałem w samochodzie. Do tej pory wymieniałem pojedyncze, które były uszkodzone aż w końcu kupiłem cały zestaw. Wracając do tematu - rozpakowuję pierwszy jakiś taki inny, matowy jakby wypiaskowany zupełnie jak nie MS. Dla porównania na górze jest stary na dole nowy:

 

20150714_165741.jpg

 

20150714_165943.jpg

 

Niby oznaczenia producenta są, ale też inne i po innej stronie niż ten stary.

Kolejna rzecz brak czerwonych opasek (drutów, zabezpieczeń???) na gumach sworzni:

 

20150714_165910.jpg

 

No i najlepsze tuleja wahacza dolnego tylnego (banana) wygląda tak:

 

20150714_165820.jpg

 

20150714_165839.jpg

 

Pierwsza myśl podróbka :( Dzwonie do sprzedawcy ten w zaparte idzie, że to świeżynka od producenta. Z racji, iż było już późno w polskim oddziale Master Sport nikt nie odbiera. Dzwonie następnego dnia rano. Co się okazuję. Nowe wahacze przeszły facelifting stąd owe zmiany. Podobno wzorują się teraz na nowszych rozwiązaniach AUDI stąd np. brak tej gumy i plastiku w tulei banana (podobno jest zatopiona w tej gumie). No fajnie niby oryginał niby MS, więc może rok czy dwa wytrzyma, ale w moim odczuciu organoleptycznym wahacze bardzo spadły, na jakości. Wcale nie wyglądają lepiej jak to zapewniał pan na infolinii, wręcz przeciwnie przypominają najtańszy chiński zamiennik. Nawet tuleje są aluminiowe a nie jak do tej pory metalowe.

 

Tak, więc zamontowałem i teraz będę bacznie się im przyglądał czy faktycznie te nowe rozwiązania są takie super.

Edytowane przez pgrzebyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załączniki nie działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
załączniki nie działają

 

 

Dzięki poprawiłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastąpienie hydrotulejki w bananie zwykłą tuleją gumową trudno nazwać poprawą jakości - raczej chodziło o zmniejszenie kosztów. Co do reszty - trudno oceniać po wyglądzie zewnętrznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a mam pytanie, zakładał ktoś z was piastę z MS-a? Jeśli tak to jakieś komentarze mile widziane.

 

A jeszcze jedno słyszał ktoś coś o firmie Flennor? Niby robią części na I montaż do Japończyków i niby w nazwie GmbH, obawiam się jednak że jak otworzysz pudełko to ryz się wysypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to także pakowacz, np w rozrządach flennora znajdziesz paski gatesa, co do rolek nie przypominam sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zalozylem MS w 09.2012 przy przebiegu 259 tys dzis mam 330tys i bylem na diagnostyce bo mi zaczelo sos stukac mam do wymiany jeden banan od pasrzera i2 laczniki stabilizatora i dodam jeszcze ze w 2013 roku zalozyłem 225/45/17 koncówek drozków w komplecie nie zakladalem bo bodajze 2 miesiace wczesniej wymienialem i ustawialem zbierznosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również miałem MS chodziły u mnie przez 2 lata. Końcówki drążka padły po około 5 tys. km. Banan po 10 tys. zaczął strzelać przy hamowaniu. Ogólnie po 30 tys. km wahacze nadawały się na złom bo stukały strasznie. Teraz założyłem Meyle HD i bede obserwował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci, czyżby obalenie mitu o oryginalnym zawieszeniu?

:D Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przejechałem jakieś 50 tyś na MS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po około 20k nie jest źle, same tuleje gumowe wyglądają bardzo ładnie, sworznie nie mają luzów i poruszają się nadal z dużym oporem. Końcówek drążków nie montowałem, uznałem, że nie ma sensu skoro i tak wszyscy piszą, że są marnej jakości. Jedyne co widać, to guma osłaniający sworzeń przy przednim dolnym wahaczu po prawej stronie strasznie już sparciała - jakby miała 20 lat. Tylko tam, ale pewnie jak popęka do reszty sworzeń posypie się raz dwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechane na MS ok. 55 tysięcy tylko po dziurach w mieście - póki co zero stuków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie po około 20k nie jest źle, same tuleje gumowe wyglądają bardzo ładnie, sworznie nie mają luzów i poruszają się nadal z dużym oporem. Końcówek drążków nie montowałem, uznałem, że nie ma sensu skoro i tak wszyscy piszą, że są marnej jakości. Jedyne co widać, to guma osłaniający sworzeń przy przednim dolnym wahaczu po prawej stronie strasznie już sparciała - jakby miała 20 lat. Tylko tam, ale pewnie jak popęka do reszty sworzeń posypie się raz dwa...

 

To samo u mnie tylko przebieg trochę większy.

Posypią się gumki to moment padną sworznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.założyłem całe zawieszenie MS i po 1000 km (tak słownie tysiac)padły banany dolne,tuleje wyszły poprostu z aluminium. Sprzedawca twierdzi że to musiała być wadą fabryczna bo nie otrzymuje reklamacji na MS.po majowce wysylam na reklamacje.nie wiem co o tym sądzić.aha u żony założyłem to samo od tego samego sprzedawcy więc przekonam się czy to wada czy towar szajs .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam montowałeś wahacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie z kolegą mechanikiem u żony ze szwagrem też mechanikiem wszystko wg procedury skręć na opuszczonym aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem przedwczoraj u siebie MS, przebieg zapisany, zobaczymy ile to warte ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w poprzednim passacie na MS zrobiłem 50 tys. I nie było luzow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności