Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

to troche za drogo i duzo roboty z tym bedzie, a co myslicie o tych co podałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy można np. VCDSem zmienić powiadamianie z czujników samemu? Chodzi mi o to żeby sygnał ciągły z parktronica był o jakieś 7cm później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna jedynie zakodować PDC na obecność haka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponuję czujniki CAMTECH które montuję już kilka ładnych latek w firmie. Najważniejsze że nie są to chińskie wynalazki więc i nie są wadliwe. Nie montuję innych bo te mi nie wracają do serwisowania.

Najważniejsze plusy których nie mają inne zestawy to w pełni programowalne zarówno centrala jak i wyświetlacz. Możemy więc w centrali przesunąć strefę i zapominamy o problemach przy orurowaniu czy przy haku. każdy z czujników może mieć określoną z osobna czułość i długość odczytu czyli np jeżeli skrajne czujniki wychodzą nam już na skosie zderzaka ustawiamy krótszą odległość np 0,9m a środkowe na najdłuższą 2,1 m.

Dodatkowo wyświetlacz (obraz) możemy sobie obracać w horizontal i vertical więc możemy montować w każdej płaszczyźnie najfajniejszy pomysł z montażem na tyle auta na odbicie w lusterku wstecznym, genialnie!.

Nie należą do najtańszych, bo około 350 zł, ale warte, dokładność odczytu co do centymetra.

Kupuję to hurtowo do firmy więc mogę jakąś dobrą cenę zrobić, jak by ktoś chciał śmiało pisać [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanko bo wcześniej zostało zlekceważone:)

 

Obecnie posiadam Skode Superb (2005). Z tyłu mam czujniki parkowania. Jeden z nich padł, zresztą nie pierwszy raz. Oznaczenie czujników, które na pewno pasują do mojego Superba to 3U0 919 275A lub 3U0 919 275B. Kłopot polega na tym że w serwisie jeden taki czujnik to koszt około 450-500pln a na alledrogo używki też do tanich nie należą i w dodatku mało kto daje na nie jakąś gwarancję. Ponieważ czujniki do Passata są bardziej powszechne i można kupić je znacznie taniej to moje pytanie jest takie: czy któryś z czujników do Passata pasowałby do mojej skodziany?

 

Czujniki są raczej takie same, przynajmniej z wyglądu. Jak kupowałem ostatnio do swojego paska sprzedawca zapewniał, że to nie robi różnicy, jedynie literka "N" na końcu numeru oznacza, że są inne tzn. 2x90st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę sie pod temat,

chce kupic czujnik o numerach 3C0 919 275 R, u mnie mam z końcówka "K", moze ktos wie czy takowy bedzie działał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez problemu bedą działać tylko pod warunkiem ze są sprawne !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po wrzuceniu wstecznego, nie włącza mi się automatycznie PDC, co sie mogło stać? dodam, że wczoraj montowali mi zabezpieczenia a więc było grzebane w okolicach lewarka? Gdy uruchamiam pdc z guzika, dziala prawidlowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepny paszcur wyjechał z ori czujnikami ze stajni romeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem na etapie instalacji PDC w oryginale tylko na tył. Kupiłem sterownik 1K0 919 283A wraz z wiązką założyłem. Zakodowałem sterownik jest widziany poprawnie co mnie bardzo cieszy :). Nie mam tylko głośniczka do niego :( i tu moje pytanie czy do tego sterownika będzie pasował 1K0 919 279 A ??? Czy jakiś inny ??? Nie chciałbym ciąć kabli wtyczkę do głośniczka mam razem z wiązką. Jedyny błąd po zakodowaniu to 01543 i z tego co widzę jest on związany właśnie z brakiem głośnika.

Może ktoś sprawdzi jaki nr głośniczka pasuje do tej wiązki i sterownika w oryginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem sterownik 1K0 919 283A wraz z wiązką założyłem.

 

Od Golfa

 

czy do tego sterownika będzie pasował 1K0 919 279 A ???

 

Tak, zresztą też od Golfa

 

Może ktoś sprawdzi jaki nr głośniczka pasuje do tej wiązki i sterownika w oryginale.

 

Właśnie taki jaki podałeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedz :). Tak myślałem ale chciałem się upewnić czy będzie pasował do ori kabla. To zamawiam.

Wiem że to od golfa ale w passacie z tego co się orientuję nie było pdc tylko na tył. Ktoś kiedyś pisał że na stany była robiona wersja tylko na tył. Więc kupiłem od golfika :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się tutaj :)

 

wie ktoś może jak dokładnie zamontować czujniki parkowania w B6 sedan? musze ściągać zderzak?jaki rozstaw miedzy czujnikami?na jakiej wysokości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz ściągać zderzak, po drugiej stronie są zaznaczone miejsca na czujniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo roboty z demontażem zderzaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche roboty jest ale zapamietajcie sobie że nie we wszystkich zderzakach od strony wewnetrznej są zaznaczone miejsca gdzie mają byc umieszczone czujniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A skąd wiesz ,że czujniki są sprawne na 100%? Czasami miedzy ta powłoka robi się nieszczelność i wtedy piszczy, Vag nie pokazuje błędu z wierzchu nic nie widać a czujniki piszczą. Ktos poisywał juz na forum taki przypadek, po podmianie czujnika na inny wszystko było ok.

 

Dokładnie ja tak mam Vag nie pokazuje błędów a po włączeniu wstecznego mam pisk i muszę szybko wyłączyć żeby nie piszczało nie wiem od którego czujnika zacząć szukanie czy od tego z chromu? podobno one padaja najczęściej i z tego też powodu nie wiem który czujnik zakupić żeby sprawdzić może padły 2 ?

Jak radzicie od czego zacząć sprawdzanie i jak sie do tego zabrać?

Czy kupic 1 czujnik i próbować zamieniac po kolei?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,...... "mam VAG-a i błedów nie ma"

Zrób sobię diagnostykę w blokach pomiarowych kazdego czujnika i bedziesz wiedział jaką odległość wykrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie ja tak mam Vag nie pokazuje błędów a po włączeniu wstecznego mam pisk i muszę szybko wyłączyć żeby nie piszczało nie wiem od którego czujnika zacząć szukanie czy od tego z chromu?

 

Nie wiem co to za VAG albo kto go obsługiwał,ale normalnie VAG pokaże dokładnie która czujka konkretnie padła.

Faktycznie głownie padają chromowane.Możesz zdemontować w parę minut grill,wypiąć chromy i wzrokowo sprawdzić czy powłoka nie uległa uszkodzeniu.Nawet minimalny pęcherzyk,pęknięcie itp itd powoduje że parktronic sygnalizuje błąd i piszczy.Przerabiałem to u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności