Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam pytanko odnośnie tylnego głośniczka parktronika gdzie on się znajduje i jak go zdemontować bo chyba mi padł w b6 kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanko odnośnie tylnego głośniczka parktronika gdzie on się znajduje i jak go zdemontować bo chyba mi padł w b6 kombi

 

Brzęczyk ostrzegawczy sygnalizacji przy parkowaniu z tyłu znajduje się za tylną prawą osłoną boczną, w pobliżu mocowania pasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam pytanko odnośnie tylnego głośniczka parktronika gdzie on się znajduje i jak go zdemontować bo chyba mi padł w b6 kombi

 

Sprawdź vagiem jaką masz ustawioną głośność.

Ostatnio u mnie sam przestawił się z 8 na 4 i był słabo słyszalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam awarię parktronika bo mruga kontrolka P a wcześniej słyszałem że ten brzęczek miał już dziwny dzwięk tylko nie wiem jak go wymontować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam awarię parktronika bo mruga kontrolka P a wcześniej słyszałem że ten brzęczek miał już dziwny dzwięk tylko nie wiem jak go wymontować

 

całą prawą tylną ćwiartkę tapicerki musisz zdemontować aby się dobrać do brzęczyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zdemontować tylny prawy boczek [nadkole} w kombi aby dostać się do tego brzęczka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdjąć:

1. wszystkie 3 mocowania do bagażu,

2. wąski boczek oparcia tylnej kanapy,

 

i jak dobrze pamiętam wewnętrzną osłonę progu (plastikowa lub aluminiowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jak dobrze pamiętam wewnętrzną osłonę progu (plastikowa lub aluminiowa)

 

dobrze :)

 

a na koniec jeszcze osłonę słupka D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobrze :)

 

a na koniec jeszcze osłonę słupka D

 

A na początku jeszcze listwę, która biegnie w poprzek na końcu podsufitki. Inacze nie zdejmnie się słupka D:mlask

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, oglądałem świeżo co B6 Highline, i trochę jestem zaniepokojony. Niby wszystko jest ok i super, szybki się zgadzają, plastiki nie połamane, miernikiem zbadany, wyszła lekka obcierka na tylnym nadkolu i lekko podmalowane jedno nadkole przednie. Z tym, że ma w przednim zderzaku i atrapie założone czujniki parktronica. Z tyłu ich nie ma, we wnętrzu bez wyłącznika. Jak sądzicie, ktoś chciał dokładać i się poddał, czy przy okazji obcierki przedniego nadkola, pękł zderzak i wymieniony? Z 2 strony różnicy w odcieniu i w spasowaniu nie ma, halogen i kierunek też dobrze leży. Warto? ;) No i teraz, czy szukać jak mocno jest pociągnięta instalacja jest łatwo? Bym obadał przedni zderzak, czy tylko czujniki, czy jeszcze kable. No i wreszcie, czy do polecanych czujników valeo, podpasowałyby przednie czujki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy do polecanych czujników valeo, podpasowałyby przednie czujki?

 

Moim zdaniem na 100% nie będą pasować czujniki Valeo do oryginalnej instalacji VW.

 

Co do instalacji - aby sprawdzić czy jest to warto zajrzeć pod tylną, prawą tapicerkę w bagażniku aby zweryfikować czy jest moduł lub wtyczki instalacji. Powienien byc tam otwierany a'la schowek (klapka) pod którym będzie moduł.

Jeśli to młodszy rocznik (ok. 2009 w górę) to moduł już jest zamontowany w innym miejscu (za skrzynką bezpieczników przy lewym słupku A).

 

Prawdopodobne jest, że ktoś wymienił cały, kompletny zderzak (z grilem). Jeśli auto i zderzak mają pierwszy lakier, to kolor będzie się zgadzał.

Brak przycisku parktronica wewnątrz... No chyba, że ktoś go zdemontował, a tylni zderzak wymienił na taki bez czujników.

A xenon jest? Jeśli tak to i spryskiwacze lamp powinny być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
halogen i kierunek też dobrze leży

 

Elementy te montowane są do zderzaka nie da się ich źle/krzywo założyć...

Jak dla mnie przedni zderzak nie od kompletu.

Możesz sprawdzić po vinie co miał fabrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, zerknę za boczek i odezwe się w temacie z VIN'em ;)

A xenon jest? Jeśli tak to i spryskiwacze lamp powinny być.

Xenon i spryski są. Doświetlanie itd. działa.

 

Elementy te montowane są do zderzaka nie da się ich źle/krzywo założyć...

Uwierz mi da się ;) Widziałem już 2 egzemplarze w których nie były zbyt dobrze założone :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciapciak

 

mysle ze ktos wymienił grila i to w 100% jesli z tyłu nie masz czujników i nie masz włacznika koło lewarka biegów to mysle ze nie ma instalki

jest to kawał roboty aby zrobic w oryginale ale zapewniam ze warto !!!!!! bo sam zakładałem nie zmieniając zderzaków !!! po prostu trzeba miec knif na to wojtek sam moze ci to potwierdzic fedwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciapciak

jest to kawał roboty aby zrobic w oryginale ale zapewniam ze warto !!!!!! bo sam zakładałem nie zmieniając zderzaków !!! po prostu trzeba miec knif na to wojtek sam moze ci to potwierdzic fedwo

 

To prawda, można zrobić na oryginał bez zmiany zderzaków. Podstawa to odpowiednie, niestandardowe wiertło, które użyczył mi Romeo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już wiem co i jak było, wyszło to po trasie. Grill był wsadzony pod PDC z oryginalnie zaślepionymi otworami, jak ktoś miał pdc sobie wyłamywał i wsadzał czujnik, u mnie było zaślepione. Z tym, że po drodze jedną z zaślepek mi wdmuchało do środka i poszła się.. :/ Może ma ktoś popsuty czujnik chromowany na sprzedaż? Byle chrom na nim dobry był ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Odświeżę troszke temat. Mam problem z dwoma czujnikami, jeden skrajny lewy przód , drugi środek prawy tył.

Tu mam kilka pytań.

Jezeli wymienie tylko tyl to czy bedzie dzialal przy cofaniu czy musze wymienic takze przód?

Czy musze kupic konkretny zepsuty ( drugi srodek prawy tyl )?

Czy moze lepiej kupic zestaw cz. cofania przez allegro?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Odświeżę troszke temat. Mam problem z dwoma czujnikami, jeden skrajny lewy przód , drugi środek prawy tył.

Tu mam kilka pytań.

Jezeli wymienie tylko tyl to czy bedzie dzialal przy cofaniu czy musze wymienic takze przód?

Czy musze kupic konkretny zepsuty ( drugi srodek prawy tyl )?

Czy moze lepiej kupic zestaw cz. cofania przez allegro?

Pozdrawiam.

kup tylko tylni wymien i powinno hulac a jesli nie to odlaczysz zasilanie od przedniego i powinno byc ok na 100 procent nigdy nie mialem doczynienia z orginalami vw ale bardzo duzo z innymi i raczej jestem pewny ze

jak wymienisz ten jeden tylni to bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kup tylko tylni wymien i powinno hulac a jesli nie to odlaczysz zasilanie od przedniego i powinno byc ok na 100 procent nigdy nie mialem doczynienia z orginalami vw ale bardzo duzo z innymi i raczej jestem pewny ze

jak wymienisz ten jeden tylni to bedzie ok

 

 

Nie masz racji kolego, żeby system działał to wszystkie czujniki muszą być dobre.

 

A czy ktoś z was próbował założyć zamiast chromowanego czujnika jakiś inny np. tylny. O ile wiem w B6 są dwa rodzaje czyjników: środkowy przód 2 szt. (chrom) i pozostałe. Problem w tym, że te chromowane są ponad dwa razy droższe i zastanawiam się nad założeniem tego tańszego i np. pomalowaniem go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności