Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

kolego z chromu czujniki mają inny wygląd bo są kontowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ale przod i tyl to dwa osobne systemy ktore wspolpracuja z soba ale nie sa zalezne od siebie tz sa wersje tylko z tylnimi czujnikami wiec jesli kolega chce miec tylko tyl na razie to wystarczy naprawic tyl i odlaczyc przod ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się w B6 z fabrycznymi tylko tylnymi czujnikami parkowania, więc nie wiem czy się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie spotkałem się w B6 z fabrycznymi tylko tylnymi czujnikami parkowania, więc nie wiem czy się da.

 

Dokładdnie, nie ma takich wersji w oryginale, albo jest parktronik albo go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie spotkałem się w B6 z fabrycznymi tylko tylnymi czujnikami parkowania, więc nie wiem czy się da.

 

W wersjach USA można spotkać takie rozwiązanie- czyli czujniki tylko na tył.

Jeśli chcemy odłączyc przedni obwód czujników z fabrycznego systemu na 8 czujników to wystarczy:

1) wyjąć jedną z trzech wtyczek w module parktronika

2) wymienić moduł parktronika na taki, który fabrycznie jest przystosowany na obsługę 4 czujników na tył.

Znajdziemy tekie moduły np. od Skody. Są i z OPS'em.

 

Patrząc na to wszystko zasadnym jest wymiana zepsutego czujnika zamiast kombinowanie z odłączaniem obwodów i wymianą modułu.

 

Moduł na 8 czujników po odłączeniu przodu - przestanie działać. Jeśli jest OPS, to na ekranie radia/navi mignie obraz OPS i system się wyłączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podłącze się pod temat, być może znajdzie się jakiś znawca, który będzie znał odpowiedź na moje pytanie.

Obecnie posiadam Skode Superb (2005). Z tyłu mam czujniki parkowania. Jeden z nich padł, zresztą nie pierwszy raz. Oznaczenie czujników, które na pewno pasują do mojego Superba to 3U0 919 275A lub 3U0 919 275B. Kłopot polega na tym że w serwisie jeden taki czujnik to koszt około 450-500pln a na alledrogo używki też do tanich nie należą i w dodatku mało kto daje na nie jakąś gwarancję. Ponieważ czujniki do Passata są bardziej powszechne i można kupić je znacznie taniej to moje pytanie jest takie: czy któryś z czujników do Passata pasowałby do mojej skodziany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie zepsutych czujników muszę "wyzerować" błędy pod kompem czy będą one działały od razu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego z chromu czujniki mają inny wygląd bo są kontowe

 

 

Tak, to wiem, ale chodzi o to czy w miejsce kątowych- chromowanych da się wpasować te np. z tyłu, bo myślę że z działaniem nie powinno być problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiny pasowac jedynie kolor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wymianie zepsutych czujników muszę "wyzerować" błędy pod kompem czy będą one działały od razu?

beda dzialaly odrazu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś? Parktronik nie działa mam jeden błąd:

Address 10: Park/Steer Assist Labels: 3C8-919-475.clb

Control Module Part Number: 3C8 919 475 HW: 3C8 919 475

Component and/or Version: PARKHILFE 8K H07 0007

Software Coding: 100001

Work Shop Code: WSC 05314 000 00000

VCID: F1E24940D7F38C94

1 Fault Found:

 

16347 - Control Module - EEPROM Error

014 -- Defective

Freeze Frame:

Fault Status: 01101110

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 0

 

Freeze Frame:

Temperature: 0.0°C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym forumowiczem i mam pytanko do was. Mój pasacik ma parctronic przód i tył i jak jest włączony to ciągle mi piszczy i nie wiem o co chodzi bo te piszczenie jest straszne i musze je wyłączać tym przyciskim koło lewarka zmiany biegów czy ktoś wytłumaczy mi co mam zrobić i co się zepsuło bo raczej chyba tak nie powinno byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jestem nowym forumowiczem i mam pytanko do was. Mój pasacik ma parctronic przód i tył i jak jest włączony to ciągle mi piszczy i nie wiem o co chodzi bo te piszczenie jest straszne i musze je wyłączać tym przyciskim koło lewarka zmiany biegów czy ktoś wytłumaczy mi co mam zrobić i co się zepsuło bo raczej chyba tak nie powinno byc.

 

podłącz pod kompa, zobacz jakie są błędy, bo teraz to możemy tylko domniemywać co jest powodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok rozumię podepne pod kompa i napisze co mi mądrego powiedział. ale może masz jakieś przypuszczenia co mogło się stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok rozumię podepne pod kompa i napisze co mi mądrego powiedział. ale może masz jakieś przypuszczenia co mogło się stać?

 

Prawdopodobnie któryś czujnik padł na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanko bo wcześniej zostało zlekceważone:)

 

Obecnie posiadam Skode Superb (2005). Z tyłu mam czujniki parkowania. Jeden z nich padł, zresztą nie pierwszy raz. Oznaczenie czujników, które na pewno pasują do mojego Superba to 3U0 919 275A lub 3U0 919 275B. Kłopot polega na tym że w serwisie jeden taki czujnik to koszt około 450-500pln a na alledrogo używki też do tanich nie należą i w dodatku mało kto daje na nie jakąś gwarancję. Ponieważ czujniki do Passata są bardziej powszechne i można kupić je znacznie taniej to moje pytanie jest takie: czy któryś z czujników do Passata pasowałby do mojej skodziany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomoże ktoś? Parktronik nie działa mam jeden błąd:

Address 10: Park/Steer Assist Labels: 3C8-919-475.clb

Control Module Part Number: 3C8 919 475 HW: 3C8 919 475

Component and/or Version: PARKHILFE 8K H07 0007

Software Coding: 100001

Work Shop Code: WSC 05314 000 00000

VCID: F1E24940D7F38C94

1 Fault Found:

 

16347 - Control Module - EEPROM Error

014 -- Defective

Freeze Frame:

Fault Status: 01101110

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 1

Reset counter: 0

 

Freeze Frame:

Temperature: 0.0°C

 

uwalony jest moduł z pdc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzam zamontowac w swoim passacie b6 kombi czujniki parkowania jakie polecacie do 160 zł. Czy ktorys z tych warty jest kupna, interesuja mnie te bez wyswietlacza:

 

http://allegro.pl/czujniki-parkowania-cofania-buzzer-2-kolory-i2204851549.html

http://allegro.pl/czujnik-parkowania-6-cio-stopniowa-sygnalizacja-i2200348397.html

http://allegro.pl/czujnik-cofania-parkowania-4-x-czujnik-buzzer-i2212550633.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności