Skocz do zawartości
Gość rofor

Czujniki parkowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój problem wygląda tak że kiedy wrzucam wsteczny, słyszę ciągły sygnał dźwiękowy przez chwilę*po czym miga mi przycisk z prawej str. dźwigni zmiany biegów a czujniki nie działają ( kiedy ktoś podejdzie lub podjadę do przeszkody - cisza! ).

Jaka jest przyczyna i co sprawdzić, tudzież wymienić aby było OK.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mój problem wygląda tak że kiedy wrzucam wsteczny, słyszę ciągły sygnał dźwiękowy przez chwilę*po czym miga mi przycisk z prawej str. dźwigni zmiany biegów a czujniki nie działają ( kiedy ktoś podejdzie lub podjadę do przeszkody - cisza! ).

Jaka jest przyczyna i co sprawdzić, tudzież wymienić aby było OK.

Z góry dziękuję.

 

jak jest ciągły sygnał i mruga przycisk to albo padł Ci któryś czujnik - najbardziej prawdopodobny to chrom, albo zgniła Ci instalacja - tak było u mnie - przy przednich czujnikach. Podepnij pod komputer...

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja przerabialem czujniki z przodu jezeli chodzi o symbole nie zawracalem sobie tym glowy kupilem pierwszy lepszy od jetty za 40 zl ten kątowy chociaz prosty tez pasuje po minimalnym dopasowaniu i wszystko smiga bez problemu takze w/g mnie kup sprawny a bedzie dzialal pwodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, u mnie niedawno też miałem podobne objawy. Niestety kupiłem nowy czujnik /chromowany/ a okazało się, że problem tkwił w przetartej wiązce w okolicy łączenia wtyczek w przedziale silnika. Dlatego przed zakupem czujnika oprócz podpięcia pod komputer i sprawdzenia, który czujnik nawalił, proponuję dla pewności sprawdzić napięcia jakie dochodzą do wtyczki. Jeżeli są identyczne jak przy sprawnym czujniku to śmiało można zakupić nowy. W przeciwnym razie tak jak mi, pozostanie nowy czujnik w zapasie lub do sprzedania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ten czujnik jak pisze sprzedawca jest rzeczywiście orginał? jak sądzicie?

http://allegro.pl/nowy-czujnik-pdc-p...311146771.html

końcówke ma N

 

z tego co się orientuję, to podróbek nie było, trzeba tylko uważać, żeby nie kupić takiego, co pod warstwą chromu już puchnie i zbiera się biały nalot...

Edytowane przez przemyslawch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podepnę się pod temat. Nie działają mi czujniki parkowania (przód, tył). Po podłączeniu kompa wyskakuję błąd 02070 - komunikat błędu awaria czujników tylnych. Po wbiciu wstecznego lub przycisku przy drążku długi pisk później cisza... Czy ktoś coś takiego doznał ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie czy któryś konkretny? jeżeli wszystkie to pewnie zgniła wiązka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest wyrzucony konkretny czujnik i tu też było zdziwienie elektryka u którego byłem tylko ogólnie awaria czujników tylnych; jeżeli wiązka jak to sprawdzić i później jak się do tego dobrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie jest wyrzucony konkretny czujnik i tu też było zdziwienie elektryka u którego byłem tylko ogólnie awaria czujników tylnych; jeżeli wiązka jak to sprawdzić i później jak się do tego dobrać ?

 

Proszę, pierwsza podpowiedzieć u wujka google

 

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/02070

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak się do tego dobrać

 

Zapewne zderzak w dół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Kolegów - czy ktoś z Was wymieniał sobie chromowany czujnik parkowania na nowy w ASO w 2011 roku w końcówce czerwca, lub lipcu, sierpniu lub początek 2012r. (generalnie po czerwcu 2011) i ma fakturę lub paragon???? Pilna sprawa - jeżeli ktoś ma to proszę o informację - napiszę o co chodzi. Oznaczenie czujnika - 3C0 919 275 AD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy trzeba zdjąć cały tylni zderzak przy kombi żeby wymienić jeden uszkodzony czujnik ( środkowy prawy ) ?

 

Powiem szczerze nie chce mi się czytać 21 stron tematu więc pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Mam problem z przednim prawym czujnikiem, jak sie do niego dobrac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zderzaku czy gillu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zderzaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w zderzaku

 

odkręcić osłonę halogena - 1 śruba, odkręcić halogen- chyba 3 śruby, 1 wtyczka. A teraz trochę się pogimnastykować wypinając czujnik. Kabel powinien być na tyle długi, że czujnik po wypięciu z zatrzasków zderzaka powinien być widoczny. Czujnik w zderzaku trzyma się na 2 zatrzaskach z lewej i prawej strony czujnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem że do czujnika od strony zdjętego grilla, da się bez kłopotu. Dla ułatwienia wymontowałem też kierunkowskaz i halogen. Ustaliłem że to jednak nie czujnik, problem jest z instalacją. Czy ktoś wie gdzie biegnie wiązka która zawiera przewody do czujników, kierunków i halogenów? Może ktoś ma pomysł gdzie szukać uszkodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostałem że do czujnika od strony zdjętego grilla, da się bez kłopotu. Dla ułatwienia wymontowałem też kierunkowskaz i halogen. Ustaliłem że to jednak nie czujnik, problem jest z instalacją. Czy ktoś wie gdzie biegnie wiązka która zawiera przewody do czujników, kierunków i halogenów? Może ktoś ma pomysł gdzie szukać uszkodzenia?

 

Wie, do kabiny ;). Pod autem w okolicy aku, są kostki łączące wiązki zderzaka z autem, ale nie wiem czy bez kanału da się coś zobaczyć.

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę komplikuje sprawę, no ale ok, przynajmnij wiem gdzie szukać. Dziękuje za wskazówkę

 

Czy to jest złącze wielopinowe?

Edytowane przez pawel_vw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności