Skocz do zawartości
Gość marekbie

[B5] Problem z hamulcami

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj pierwszy raz doświadczyłem to samo. Po kilku wciśnięciach pedału staje się twardy, chwile odczekałem znowu miękki i po kilku wciśnięciach znowu twardy. Tak się złożyło, że dzisiaj byłem w ASO i przy okazji mechanik wyjaśnił mi problem. Najprawdopodobniej w serwie nazbierało się wody, a że temperatury jakie mamy takie mamy (-10C nocą) to przymarza. Rozwiązanie? Odessać wodę, postawić na dłuższy czas przy jakiejś grzałce by resztki wody odparowały. W przyszłym tygodniu dam znać czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj pierwszy raz doświadczyłem to samo. Po kilku wciśnięciach pedału staje się twardy, chwile odczekałem znowu miękki i po kilku wciśnięciach znowu twardy. Tak się złożyło, że dzisiaj byłem w ASO i przy okazji mechanik wyjaśnił mi problem. Najprawdopodobniej w serwie nazbierało się wody, a że temperatury jakie mamy takie mamy (-10C nocą) to przymarza. Rozwiązanie? Odessać wodę, postawić na dłuższy czas przy jakiejś grzałce by resztki wody odparowały. W przyszłym tygodniu dam znać czy pomogło.

 

To raczje nie jest woda. Tak szybko to nie zamarza. Najprawdopodobniej nieszczelność, łapie gdzieś lewę powietrze. Serwo zamarza raz a dobrze a nie "co chwile" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odessać wodę, postawić na dłuższy czas przy jakiejś grzałce by resztki wody odparowały. W przyszłym tygodniu dam znać czy pomogło.
By oddesac wode trzeba dobrac sie do serwa. A jak przy grzalce mamy postawic to serwo musi byc rozkrecone. Nie kazdy ma taka mozliowsc, ale zawsze mozna mechanikowi to zasugerowac ;)

 

Problem z woda w serwie wystepuje najczesciej u osob, ktore mialy problem z odplywami wlasnie w tej komorze gdzie jest serwo i akumulator. Aczkolwiek u mnie problem pojawil sie za nim odplywy mi sie przytkaly. Chyba ze poprzedniemiu wlascicielowi komora sie zalala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powtarzam słowa pracownika mechanika aso. Ale zastanawiam się czy samemu nie wykręcić serwa i go osuszyć. Czy ktoś już to robił? Jest to do zrobienia przez amatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko powtarzam słowa pracownika mechanika aso. Ale zastanawiam się czy samemu nie wykręcić serwa i go osuszyć. Czy ktoś już to robił? Jest to do zrobienia przez amatora?
W serwie sa jakies zaworki, ktore niby pod wplywem dzialania wody rdzewieja, syfia sie i one powoduja kiepskie dzialanie hamulcow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do tej pory było wszystko ok, dopiero teraz po kilku dniach intensywnego mrozu wyskoczyła ta usterka, więc tym bardziej śmiem twierdzić, że to woda przymarzająca w serwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc tym bardziej śmiem twierdzić, że to woda przymarzająca w serwie.
To juz wiesz co masz robic. Podziel sie pozniej spostrzezeniami po robocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dorzuć relację z przeprowadzanych czynności :D nigdy takich informacji za dużo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i dorzuć relację z przeprowadzanych czynności nigdy takich informacji za dużo

__________________

Fotki mile widziane z przebiegu operacji pacjenta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za wszystkie rady. Jutro od razu jadę wymontować serwo i osuszyć je. Powiedzcie tylko ile czasu zalecacie je suszyć i czy wysuszenie doszczętne rozwiąże problem ?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie dokonam osuszenia dopiero w poniedziałek także jakbyś adrians mógł zdaj relacje jak poszło może Ty pierwszy zaprezentujesz fotki. Z tego co mi mówił mechanik paska weźmie na dwa dni czyli suszenie pewnie wyjdzie jedną dobę. Uznałem, że sam nie będę działał, w razie niepowodzenia kosztowałoby mnie to zakup nowego serwa a tanie nie jest a mechanik weźmie za to max 50zł, więc moja decyzja myślę jest uzasadniona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy wysuszenie doszczętne rozwiąże problem ?
Patrz wyzej co moze byc przyczyna jego niesprawnosci. Jak zaworki zasyfione to suszenie niewiele pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już jestem po operacji, niestety na razie bez efektu. Wymontowaliśmy serwo, wylaliśmy około 0,6 litra wody i po osuszeniu wmontowaliśmy je z powrotem. Problem dalej nie jest rozwiązany, dlatego jestem teraz na etapie poszukiwania nowego serwa, gdyż moje mogło ulec zniszczeniu wewnętrznemu, podczas gdy mróz zamroził wodę będącą wewnątrz serwa. Pompa Vacum jest w porządku, tak więc myślę, że to jednak wina serwa, dlatego dalej idę w tym kierunku. Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalane serwo jest nieszczelne i pewnie dlatego są problemy z podciśnieniem u mnie podciśnienie w układzie było dopóki nie podłączyłem wężyka do serwa potem brak podciśnienia w układzie .. tu moja relacja z wymiany, ale polecam cały temat choć długi wiele wam wyjaśni

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1064644#post1064644

 

Jericho zadzwoń do ich i się dowiedz, kiedyś tam dzwoniłem i mają wszystkie uszczelki do tej pompy - z tym że były dwa rodzaje musisz sprawdzić który/jakiej firmy masz u siebie. Ta uszczelka pod dekielkiem nie występuje w oryginale ale diesel-pol zdaje sie ma ją w sprzedaży.

Poza tym uszkodzenie tej uszczelki spowoduje wyciek paliwa a nie usterkę związaną z podciśnieniem.

Edytowane przez rogerm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam problem otóz wróciłem własnie z trasy na której zauwazyłem dziwny objaw i mnie to strasznie niepokoi dlatego po przyjezdzie postanowiłem odrazu tu napisac i prosić o pomoc. Otóż po przejechaniu w deszczowo sniegowej drodze 100 km zaczeły sie problemu z hamulcami. kiedy stanąłem na poboczu i zacząłem szybko pulsacyjnie pedałować hamulec zrobił sie twardy to samo jak dojezdzam do skrzyzowania nacisne raz hamulec jest poprawie jest słabszy az w koncu 3 raz hamulec staje sie twardy i zachamowanie staje sie strasznie ciezkie co to moze byc .??? mam TDI 101 km b5 Fl 2002. prosze poradźcie chyba nie powinno tak byc ze jak na postoju pompuje hamulec pedał robi sie twardy a jak do przytrzymam to powoli opada w dół.. prosze podpowiedźcie co mam robic pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym uszkodzenie tej uszczelki spowoduje wyciek paliwa a nie usterkę związaną z podciśnieniem.
No i u mnie jest wlasnie wyciek ;)
prosze poradźcie
Poradzimy. Przeczytaj caly temat od paczatku i jemu pokrewne, a nie tylko ich naglowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dałem sobie spokój od ostatniego pojedynczego wybryku hamulców usterki nie zauważam. Widocznie tak się złożyło, że coś przymarzło ale na razie mimo minusowych temperatur objaw ustąpił. Mam nadzieję, że się nie powtórzy i jakoś przetrwam do wiosny a jak będzie ciepło sprawdzę serwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deebo, u mnie to samo było. Po pierwsze servo zalane wodą która zamarzała, po drugie ledwo trzymający się taki króciec na pompie vacuum który przez poprzedniego właściciela był poxiliną naprawiany. Mechaniory serwo ususzyli, ale moje serwo ma numery 8E0 612 105 J podobno były wadliwe i miały tendencję do zasysania wody na starość więc może się to powtórzyć, natomiast pompę kupiłem nową i się nie pieprzyłem z jakąś poxiliną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
natomiast pompę kupiłem nową i
Ile placiles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w Nowym Roku z nowym problemem,otóż wpada pedał hamulca w podłogę stopniowo powoli ale jednak,hamowanie w tym momencie jest kiepskie i wspomagam się ręcznym.Zauważyłem,że ubywa płynu w zbiorniczku,czy to może być spowodowane pęknięciem któregoś z przewodów?Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności