Skocz do zawartości
Konrados

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Był by tu ktoś dobry i powiedzial mi gdzie znajduje sie czujnik temperatury g62? Autko to Passat b5 1.9 tdi 110km afn. Jakies foto jakby ktoś podrzucił to było by fajnie. Z góry dzięki ;)

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/33395-Położenie-czujnika-temperatury-cieczy-chłodzacej-AFN

 

https://www.google.pl/search?q=passat+b5+AFN+czujnik+G62&client=opera&hs=KQ3&biw=1600&bih=762&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiZ2rDR8crOAhVCG5oKHTsvC_IQ_AUICCgB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie dalo, patrzyłem z tyłu, tam gdzie sa swiece ktore podgrzewana płyn chlodniczy, nie ma. oblecialem na około głowicy i nie widzę żadnej wtyczki ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic to nie dalo, patrzyłem z tyłu, tam gdzie sa swiece ktore podgrzewana płyn chlodniczy, nie ma. oblecialem na około głowicy i nie widzę żadnej wtyczki ;/
Jest.

U siebie w AWT 3 lata temu wymienialem tez czujnik temp. i operacja poszla w miare latwo. Ostatnio znowu chcialem sprawdzic czujnik, i sam teraz mam problem z jego wymacaniem i wyciagnieciem ;), a polozenia przeciez nie zmienil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest.

U siebie w AWT 3 lata temu wymienialem tez czujnik temp. i operacja poszla w miare latwo. Ostatnio znowu chcialem sprawdzic czujnik, i sam teraz mam problem z jego wymacaniem i wyciagnieciem ;), a polozenia przeciez nie zmienil ;)

 

Znalazlem gnoja xD u góry jest, zaraz pod puszka odmy, o dziwo wyciekal z niego plyn chlodniczy, wymienilem uszczelke, zmontowalem i przedmuchalem wtyczke. Jak narazie sucho, dzisiaj po pracy sprawdze na vagu czy dalej blad jest. Ale znowu problem mam z bledem 01314 w grupie 17(instruments). Ale to poszukam temaciku zwiazanego z nim, nie bede tu zasmiecal ;) Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli w awt mam szukać bliżej grodzi tego czujnika , czyli tutaj?

jeden przy chłodnicy wymieniłem ale nie pomogło, jak bym mogł prosic o podanie symbolu tego czujnika, to było by super, bo jak patrze na zdjecia to różnicy nie ma dla nie zadnej miedzy czujnikiem na chłodnicy a tym drugim wyglądają tak samo...

 

d2ce301c9868.jpg

Edytowane przez andrewx85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name=andrewx85;2393657

jeden przy chłodnicy wymieniłem ale nie pomogło' date='

 

 

Na wężu przy chłodnicy jest czujnik lewego wentylatora. Rożni się dziubkiem-jest krótki płaski szeroki dziubek.

 

Czujnik temp cieczy silnika jest na bloku z tyłu - przy grodzi kabiny. Osadzony pionowo i z góry widać tylko kostkę elektr.

Bardziej w lewo niż Ty pokazałeś.

 

czujnik temp.1.8T.jpg

 

LSw_mPZe_Hy2lwZD3phn-tJRD1fWclP0AzQCQtKwTdvgHO1plSh1BCgHCtX-trF-251D1l375JzXVOnrpeobgiYDZnzKtojUwAASs_MI-mXVOevbCjwsIpQTBbucnkeS7FfptCBV0h_a1hW4UrVkw1DsUb-JLStjnI--1zhNYXg_DVOcKx0dcln6SYkbD4FlkA249dBaLyc4Vz3KtzncZP6Tls3NzeNZHuvAoA_6ROF0MX2MZjQ9wi8IhIfqx1RRB-DnEdvz9iOqEiqgqUCKyDeRFtps9Sf1x-eUPKH7iivo1AhVD1SxVLjjPEXwawwCOjHqMFkGIlMJauGl9wyZIyHQNcOStOEJ4Tq3m2ydQOqPDfOhTdYjnVUnYgPa34seg2hU1nJpLa5lSNKxoPxFq-_fTfYKouXX4JVxJS2hL_a4AVsVktSvQxTEunh5YsoQPSrY-hPyHQW-26Y-L-8Em5c0mXBy8_3QIjTlWp5MbXqapcuvzB-E5LGOEo2KM_cjXUkYwAKpjEHBEUvsIQZ2RB0YsT6UjmlWMQlLSZCXeQjBd5lGfPMQeNT20Q69wVy80NSnnVgtUfOJ80_Mc3oX6QuPB6ubykWs5Xiepv7nHLPawsSF=w557-h328-no

 

Żeby wymontować czujnik z góry należy:

Zdjąć osłonę silnika.

Zdjąć widoczną obejmę węża. Jest jdnorazowa, przygotować nową.

Odkręcić lewą rurkę i odchylić

Pod widoczną obejmą zdjąć cienki węźyk bez zdejmowania obejmy

Następnie:

Zdjąć kostkę el. z czujnika naciskając wcześniej blokadę

Edyt: lub wyjąć czujnik razem z kostką elektr. [łatwiej], a potem rozłączyć

Do zawleczki czujnika zamocować cienki długi drucik aby nie wpadła w zakamarki silnika

Zawleczkę wypchnąć wkrętakiem i wyjąć ją na górę

Wyjąć czujnik z oringiem [ płynu nie ubędzie] cienkimi palcami lub szczypcami

Miejsca mało.

Montaż nowego w odwrotnej kolejności i nie zapomnieć o oringu

 

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Widok zielonego czujnika temp. silnika po wymontowaniu silnika z karoserii

 

NK7FU5NFcDLJu3fKjHF0GlRgMpMjZYuUSOc2V8EI7Axl0IBZH6t5mEgy2khlPYoHbtw1yQtkqWGh95LCuuO7lPuHFjgI7e3IXSf8vOP68ya3aPGZDwBZRXHhn_P-ozUfUZjD4zAaDB_9pImleaQCPVYCC3ylBvR9mPu5GdmCxOhZAE2qe4KhpVnPOkmkPJlSFLU4524QrPnn_osNYVoKp0SkTVpFYQGHdhpkhjSARbTUIVVSe0MjoVy3Of8V-JBF2o3bI2PASLSVmbQMjhntCHNU5SksXJylT94gU5Mpx6TIXWxTjPvTl-EY01BAQJKdzjanoKg9gkRhuPDcnEQyBnLdmEthErnUis_UOmPidCcIfhIUFHK9RB-u8jwvbM5jqoZzwL5gmp4y3SlC0Ed647b_yPYVV_Si_lWGK4_BaoHrV56TFk3hcc9i9dRyCAOlhQIHD65oQNVE7KI6RxAoKZBsFpmkz42bipGto6G3RTEpkq1fjks3NmVukGArsLiLLgsCq1v5Yp3MQWd0ffJaFBAuFmNQ9A91h-QwaujiKMnHFP1UeAQQNR5l3j2vLggpIzzkNOTF_atreJRR9Ru98B23RawzAc5nqxtf4dEdIFHsel71=w338-h450-no

Edytowane przez mirek-pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie w W8 jest czujnik temperatury plynu? Jeden przy chlodnicy, a drugi?

Vas pokazuje, że między głowicami, ale odkręcilem kolektor i tylko termostat widac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. Moje przeoczenie a vas jednak prawdę mówił.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też mam pytanie odnośnie temperatury na zegarach, wymieniłem czujnik temperatury na nowy i nie mogę go rozgrzać do temperatury 90 stopni, wskazówka staje na 70 stopniach, chwile po zgaszeniu silnika jak przekrece na zapłon to wskazowka wzrasta do prawie 90 stopni po czym opada znowu na 70 gdy go odpale, czy może być winny termostat? Passat 1.8 T 150 KM

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Z tego co poczytałem na forum to wychodzi niby na to że będzie termostat do wymiany , tylko chce mieć pewność żeby kupić ten termostat i wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

./... podejrzewam, że wymieniłeś czujnik temp. wentylatora na wężu gumowym przy chłodnicy.

Czujnik temp. silnika [wskazówka na liczniku] jest na bloku z tyłu silnika przy grodzi karoserii.

Kilka postow wczesniej pokazalem zdjęcia.

Edytowane przez mirek-pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie się, zmieniłem czujnik temp ten przy grodzi g2/g62 zielony, obiawy jak u kolegi Daras1-88.

Jaki termostat polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie rowniez, panowie mam pytanie wydaje mi sie ze u mnie ten czujnik jest odpięty (niebieski, z tylu bloku silnika pod scianka). Czy to ma jakiś wpływ poprawną prace turbiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 2007 r zamontowałem termostat [podróbkę] i do dzisiaj OK. Zależy jak trafisz. Przykład: W 2007r [VW2003] zaczęła przeciekać chłodnica. Wymieniłem na podróbkę nn za 230zł [w ASO 1100] i do dzisiaj OK.

Użytkuję ten samochód od nowości z polskiego salonu-160.000km

 

Dzisiaj na wyświetlaczu pojawiły się: kółko z okładzinami i napis ABS oraz druga ikona znak drogowy trójkąt inne niebezpieczenstwa.

 

I tu mam pytanie? wymienić klocki?

Edytowane przez mirek-pas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj na wyświetlaczu pojawiły się: kółko z okładzinami i napis ABS oraz druga ikona znak drogowy trójkąt inne niebezpieczenstwa.
Po zapaleniu sie czujnika okladzin jeszcze mialem gruba warstwe klocka. Zrobilem na kontrolce jakies 3kkm, a przy wyamienie wyszlo ze jeszcze spokojnie kolejne 5kkm moglem zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę mi powiedzieć jedną rzecz czy te czujniki G62iG2 szczegulnie G2 powinien pokazywać temperaturę ujemną .

Bo ja mam już drugi czujnik i pokazuje mi na jednym i na drugim tylko 5.

Dodam ze jeden kupiony w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie wzrosło bardzo mocno jak miałem uwalony czujnik.

Zawsze robiłem około 900 KM, a z uwalonym zrobiłem 600km i pusto w baku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wydaje sie byc dobry bo na vagu wszystko ok bylo, wskazania pokrywały sie z temp otoczenia na zimnym silniku. Jedynie wskzania na zegarach pokazuje 30*c na zimnym, na cieplym jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to normalne i zupełnie prawidłowe ze zegary pokazują najmniej 30 stopni na vagu. Czy co roku musi być o tym dyskusja na każdym polskim forum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Engine temp paliwa powietrza i cieczy jest do siebie bardzo zblizona cos kolo 5*C,gdy na zewnatrz jest podobna temp. A w instruments pokazuje 30*C nie dziwiłoby mnie to gdyby nie ta wstająca wskazówka na pierwsza kreske na zupelnie zimnym silniku po przekreceniu zapłonu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności