Skocz do zawartości
Konrados

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem na allegrogo aukcje na której podają że 059919501A będzie pasował, silnik AHH

 

Będzie pasował , jak nie chcesz go znów wymieniać po pół roku do roku jak ja , to zakup go w ASO też jak ja za 2 razem zrobiłem i 4 lata już służy. Podróbki są nie do odróżnienia.

 

https://pl.aliexpress.com/item/For-Vw-Santana-3000-059-919-501-uma-059919501a-for-Vw-passat-b5-automotive-temperature-sensor/32809192849.html?spm=a2g17.search0304.4.62.6FJLvi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ktorym miejscu go znajde? Paska mam od kilku dni i nie wiem gdzie czego szukac

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lokalizacje masz pokazaną. Teraz szukaj niebieskiego czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy objawem uszkodzonego czujnika temperatury płynu chłodzącego może być to że wskazówka temperatury praktycznie mało co się odrywa od zerowego położenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20170820_180323.jpg

u mnie wskazówka praktycznie leży na podpórce po odpaleniu zimnego silnika, później podnosi się do pierwszej niebieskiej kreski (przejechane ponad 70 km) , czyżby termostat? poziom płynu ok

 

20170814_212232.jpg

20170814_212239.jpg

Edytowane przez fanbmw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]154644[/ATTACH]

u mnie wskazówka praktycznie leży na podpórce po odpaleniu zimnego silnika, później podnosi się do pierwszej niebieskiej kreski (przejechane ponad 70 km) , czyżby termostat? poziom płynu ok

 

[ATTACH=CONFIG]154645[/ATTACH]

Witam. Wszystko wskazuje na uszkodzony termostat, zawiesił się na otwartym. Zaobserwuj jak bardziej rozgrzejesz silnik czy wskazówka temperatury idzie do góry jak tak to czujnik temperatury jest raczej dobry. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20170814_212232.jpg

Witam. Wszystko wskazuje na uszkodzony termostat, zawiesił się na otwartym. Zaobserwuj jak bardziej rozgrzejesz silnik czy wskazówka temperatury idzie do góry jak tak to czujnik temperatury jest raczej dobry. Pozdrawiam

 

zrobiłem około 70 km i wskażnik pokazywał jak na drugim zdjeciu, nie goniłem paska bo nie miałem takiej potrzeby spokojnie 80-90 km/h

Edytowane przez fanbmw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
może być to że wskazówka temperatury praktycznie mało co się odrywa od zerowego położenia

 

Tak , to jest czujnik 2w1 czyli czujnik jest 4pinowy , 2 piny przekazują info na licznik a drugie 2 do kompa ster. silnikiem i do kompa może iść odczyt prawidłowy a na licznik oszukiwać i odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak odpalam zimny silnik wskazówka leży, po przejechaniu kilku km wskazówka podchodzi do pierwszej niebieskiej kreski na wskazniku na zegarach i tak cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20170823_140902.jpg

 

zamówiłem 059919501A, w którym miejscu go znajdę?

Czujnik wymieniony i temperatura ok prawie 90 stopni pokazuje na wskazniku

20170823_140855.jpg

Edytowane przez fanbmw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdź sobie w temperature w klimatroniku albo vagiem

 

jak sprawdzić w klimatroniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Próbowałem wymienić czujnik G62 ale się poddałem, jak dowiedziałem się że jest schowany z tyłu silnika ¬¬

Prosiłbym o podpowiedź jak się do niego dobrać aby nic nie uszkodzić. Macie jakąś instrukcję zdjęciową krok po kroku?

Kuźwa dlaczego go tak schowali... :wkurzony

FOTKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcji nie mam ale dostęp jest dobry ;)  Zdejmij tą "rułę" i masz go prawie na widoku, czujnik jest zabezpieczony zawleczką, chwila roboty i około litr płynu na dolewkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zdejmij dolot pomiędzy filtrem, a przepustnicą i będziesz go miał prawie na wierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakiś tutorial 9_9

Szukam i nic.... Są jakieś niuanse o których trzeba pamiętać przy demontażu tego dolotu aby nic nie połamać? Rura jest tylko na wtyki? jak ta dolotu do filtra powietrza?

A mechanik u którego byłem z prośbą o pomoc w lokalizacji czujnika nic nie powiedział o demontażu dolotu, tylko że trzeba rękę wkładać i na wyczucie robić i uważać bo łatwo uszkodzić! :ban

Sam czujnik to już sobie poradzę - naczytałem się o nim :)

Edytowane przez ukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejdź do auta i popatrz, będziesz widział co zdemontować. Chociaż i tak bez problemu idzie to zrobić bez demontażu tej rury... prosta robota na max 15min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ukasz napisał:

A mechanik u którego byłem z prośbą o pomoc w lokalizacji czujnika nic nie powiedział o demontażu dolotu, tylko że trzeba rękę wkładać i na wyczucie robić i uważać bo łatwo uszkodzić!

I dobrze powiedział.  Jak ktoś wie czego szuka to wsadza tam łapę i robi w chwila moment. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, StreamHD napisał:

I dobrze powiedział.  Jak ktoś wie czego szuka to wsadza tam łapę i robi w chwila moment. 

Dla osoby, która wymieniała taki czujnik wiele razy zapewne nie problem zrobić to na dotyk. Ale chyba lepiej nie próbować jeśli się budowy tego miejsca jeszcze nie widziało na oczy 9_9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności