Skocz do zawartości
Konrados

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Tak widziałem i czytałem .

Niestety czujnik G62 w moim aucie musi być gdzieś indziej bo tam gdzie siedzi w dieslu i widać go na zamieszczonego fotce go nie ma :/

A to że gość włożył mój nowy czujnik w miejsce F18 wiedziałem właśnie z tego referatu !

I zwróciłem mu uwagę że popełnił błąd.

Niestety nadal nie wiem gdzie jest u mnie w benzynie 1.6 ALZ umieszczony ten czujnik :/

 

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dniach zabiorę się za to sam.

Bo magik się poddał :/

 

Pozdrawiam P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nadal nie wiem gdzie jest u mnie w benzynie 1.6 ALZ umieszczony ten czujnik :/

 

Ja też musiałem wymienić czujnik złe wskazania temperatury ( najpierw informacja o zwarciu do plusa po podłaczeniu komputera) a potem czujnik już zupełnie zgłupiał i nic nie wskazywał..

Cała operacja zajmuje ok 10 min (nie licząc czasu na ostygnięcie płynu..

Czujnik zamocowany jest za pomocą zawlecznki (przy wymianie proponuję wymienić też oring w ASO koszt to ok 4 PLN)

Co ciekawe ceny czujnika są mocno zróżnicowane

ASO - 109 PLN

znany serwis aukcyjny - ok 40 - 90 PLN

Sklep motoryzacyjny - ok 70PLN

Hurtownia z częściami samochodowymi - 15 PLN

 

Poniżej kilka zdjęć dla potomnych..

Silnik 1.6 ALZ benzyna 2003r

 

wygląd czujnika

 

DSCN1292.JPG

 

Umiejscowienie czujnika - bez zdjętych osłon i zbędnych detali

 

DSCN1299.jpg

 

Po przygotowaniu miejsca do wymiany

 

DSCN1294.JPG

Edytowane przez szymciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny czujników są zróżnicowane bo jest to bardzo popularny chiński towar eksportowy:

http://www.alibaba.com/countrysearch/CN/059919501a.html

 

Teraz cała sztuka to kupić oryginalny poza serwisem w dobrej cenie, bo bardzo łatwo można też kupić chiński w cenie oryginalnego, takich jest zdecydowana większość na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny czujników są zróżnicowane bo jest to bardzo popularny chiński towar eksportowy:

http://www.alibaba.com/countrysearch/CN/059919501a.html

 

Teraz cała sztuka to kupić oryginalny poza serwisem w dobrej cenie, bo bardzo łatwo można też kupić chiński w cenie oryginalnego, takich jest zdecydowana większość na rynku.

 

I ja taka podróbkę kupiłem w sklepie za prawie 80 zeta.

W porównaniu do ori z serwisu opisy takie same ale:

Cześć zielona identyczna z ori

Za to na części zatłaczanej do zielonej oznaczenia te same nr, marka itp. ale czcionka wybicia tych symboli oraz kolejność całkiem inna.

Wniosek na pierwszy żut oka niczym się nie różnią ale przy porównaniu z ori różnica widoczna dla każdego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ja taka podróbkę kupiłem w sklepie za prawie 80 zeta.

W porównaniu do ori z serwisu opisy takie same ale:

Cześć zielona identyczna z ori

Za to na części zatłaczanej do zielonej oznaczenia te same nr, marka itp. ale czcionka wybicia tych symboli oraz kolejność całkiem inna.

Wniosek na pierwszy żut oka niczym się nie różnią ale przy porównaniu z ori różnica widoczna dla każdego.

 

Ja też miałem problem z czujnikiem - wskazywał co prawda dobrze, ale czasem wskazówka spadała i po chwili podnosiła się - nie pomogło czyszczenie styków, VAG odczytał błąd. Kupiłem nowy na allegro - oryginalny ze znakami VW Audi. Od tego wyjętego z samochodu różnił się tylko datą produkcji i kropką zrobioną zółtą farbą, którą miał oryginał wyjęty z auta. Cena - 22zł (kupiłem 2 lata temu), widzę, że dalej je można kupić złotówkę drożej:

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-audi-ford-seat-skoda-vw-nowy-i2569083495.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie mogę znaleźć odpowiedniego działu wiec piszę tu.

 

Mój passat rok 1997, 1.8 benzyna ostatnio dziwnie się zachowuje, zaraz juz gdy rano jadę zimnym po ok 5-10 minutach jazdy temp na wskaźniku rośnie ponad 90 stopni mimo szczególnie delikatnej jazdy, a po chwili leci na 130 i zapala się czerwona kontrolka od temp. i nawet jadąc z góry bez gazu nic się nie wychładza cały czas jest na 120- full 130 i wtedy miga lampka. Ale gdy podniesę maske to wcale nie czuć że aż tak jest on gorący chłodnica jak i silnik jest ciepła więc to raczej nie termostat, dodam że podczas jazdy coś tak jakby szumiało czy szurało w każdym razie wcześniej nic takiego nie było słychać. Co to może być ?? bo nie chce tak jeździć żeby coś nie strzeliło.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosił bym o jakieś wskazówki co to może być, od czego zacząć szukać, bo temat jest pilny ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałem problem z czujnikiem - wskazywał co prawda dobrze, ale czasem wskazówka spadała i po chwili podnosiła się - nie pomogło czyszczenie styków, VAG odczytał błąd. Kupiłem nowy na allegro - oryginalny ze znakami VW Audi. Od tego wyjętego z samochodu różnił się tylko datą produkcji i kropką zrobioną zółtą farbą, którą miał oryginał wyjęty z auta. Cena - 22zł (kupiłem 2 lata temu), widzę, że dalej je można kupić złotówkę drożej:

http://allegro.pl/czujnik-temperatury-audi-ford-seat-skoda-vw-nowy-i2569083495.html

 

Mocno wątpię że to oryginalny, pierwsze co chińczyki nabijają te znaczki VW i OOOO, mam już chyba ze 2 takie sztuki zanim trafiłem na taki który miał na plastiku napis producenta ELTH, wypalony nr serii i nawet i tą kropkę zrobioną farbą. Co ważne oprócz wyglądu sprawdzałem jeszcze ich rezystancje przy tej samej temperaturze i pozostałe miały od sasa do lasa więc gdzie oryginalność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mocno wątpię że to oryginalny, pierwsze co chińczyki nabijają te znaczki VW i OOOO, mam już chyba ze 2 takie sztuki zanim trafiłem na taki który miał na plastiku napis producenta ELTH, wypalony nr serii i nawet i tą kropkę zrobioną farbą. Co ważne oprócz wyglądu sprawdzałem jeszcze ich rezystancje przy tej samej temperaturze i pozostałe miały od sasa do lasa więc gdzie oryginalność...

 

 

kolego GRZECHHH niech kupują to zobaczą tak się "traci dwa razy" sam się przekonałem i nie popełnię więcej tego błędu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę jeszcze raz-czujnik tylko i wyłącznie oryginalny-z ASO...Miełem dwia zamienniki,niby jeden ori a i tak wytrzymywały około roku...po zamontowaniu oryginału jest :ok

Każdy z moich zaprzyjaźnionych elektryków samochodowych też tą teorie potwietrdza.Nie kupujcie tego,bo tracicie podwójnie :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińczycy nie mają już skrupułów, ich najnowsze wyroby w załączniku...

GuangzhouJunchi.PNG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chińczycy nie mają już skrupułów, ich najnowsze wyroby w załączniku...

 

chińskie produkty idzie wyczuć z daleka bo bardzo śmierdzą należy się tego wystrzegać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jakiś miesiąc temu wymieniłem czujnik temperatury płynu na zielony orginał.Do puki było ciepło temperatura na wskazniku stała w pionie 90stpni ale teraz już nie.Jeżdżąc po mieście na wskazniku jest około milimetra od pionu i tak prawie cały czas.Jak była w pionie podłączyłem pod vaga pokazywał 80stopni i żadnych błędów,wąż przy termostacie jest zimny czyli trzyma.Dodam że chyba mam trzy czujniki jeden z tyłu silnika po lewej stronie (zielony do ecu),drugi u góry po prawej stronie ( czarny) nie mam pojęcia do czego służy i trzeci na dole w trójniku przy chłodnicy chyba do wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Jakiś miesiąc temu wymieniłem czujnik temperatury płynu na zielony orginał.Do puki było ciepło temperatura na wskazniku stała w pionie 90stpni ale teraz już nie.Jeżdżąc po mieście na wskazniku jest około milimetra od pionu i tak prawie cały czas.Jak była w pionie podłączyłem pod vaga pokazywał 80stopni i żadnych błędów,wąż przy termostacie jest zimny czyli trzyma.Dodam że chyba mam trzy czujniki jeden z tyłu silnika po lewej stronie (zielony do ecu),drugi u góry po prawej stronie ( czarny) nie mam pojęcia do czego służy i trzeci na dole w trójniku przy chłodnicy chyba do wentylatorów.

 

na 99% uwalony czujnik pewnie założony nie z ASO?

poczytaj wcześniej miałem podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.Jakiś miesiąc temu wymieniłem czujnik temperatury płynu na zielony orginał.Do puki było ciepło temperatura na wskazniku stała w pionie 90stpni ale teraz już nie.Jeżdżąc po mieście na wskazniku jest około milimetra od pionu i tak prawie cały czas.Jak była w pionie podłączyłem pod vaga pokazywał 80stopni i żadnych błędów,wąż przy termostacie jest zimny czyli trzyma.Dodam że chyba mam trzy czujniki jeden z tyłu silnika po lewej stronie (zielony do ecu),drugi u góry po prawej stronie ( czarny) nie mam pojęcia do czego służy i trzeci na dole w trójniku przy chłodnicy chyba do wentylatorów.

 

 

na 99% uwalony czujnik pewnie założony nie z ASO?

poczytaj wcześniej miałem podobnie.

 

Orginał z logo VW Audi kupiłem w intercarsie. Sugeruje kolega że to podróba ?

A co do czarnego czujnika to już wiem że to czujnik temperatury paliwa.Sorka ale to mój pierwszy diesel.

Edytowane przez marvel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Orginał z logo VW Audi kupiłem w intercarsie. Sugeruje kolega że to podróba ?

A co do czarnego czujnika to już wiem że to czujnik temperatury paliwa.Sorka ale to mój pierwszy diesel.

 

poczytaj wszystkie posty do dojdziesz do tego czy ori czy podróba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności