Skocz do zawartości
Konrados

Czujnik temperatury cieczy chłodzącej

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jakiej firmy oryginalny czujnik temp cieczy podejdzie do mojego autka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniłem jakiś czas temu czujnik i teraz 90 stopni sterczy:) wcześniej skakała wskazówka w zależności czy się bawiłem climatronikiem. wymieniłem jeszcze termostat bo słabo grzał i teraz grzeje jak głupi, choć po wymianie było ciężko bo nie chciał się do końca odpowietrzyć układ:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a ja nie moge zdemontowć tego czujnika zdjełem wtyczke ale dalej nie idzie wiem ze tam jest taka zawleczka ale nawet nie ma jej za co pociagnać i jak bo taki tam dostęp

 

---------- Dodano o 08:30 ---------- Poprzednia wiadomość o 08:29 ----------

 

witam a ja nie moge zdemontowć tego czujnika zdjełem wtyczke ale dalej nie idzie wiem ze tam jest taka zawleczka ale nawet nie ma jej za co pociagnać i jak bo taki tam dostęp. mam nowy czujnik a nie mogę starego wyjąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włoż płaski cienki wkrętak między zawleczke a krociec i pchnij, musi wyjść..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra potem to sprawdze puki co dzisiaj jachałem swoim b3 i sprzeglo poleciało w podłoge mam na linke patrze pod pedałem wszystko gra ale prze skrzyni co siedzi linka na takiej łapie co wciska sprzegło patrze lużno lezy na niczym a natej łapie te mocownie co linke sie zakłada odpękło:oszit no i musze teraz szukać nawet nie weim jak ta łapka co wciska sprzęgło fachowo sie nazywa ach te passaty ale i tak są najlepsze:cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie, czy po wymianie czujnika temperatury trzba podpinac kompa by przestala migać kontrolka? czy nie? u mnie jest troche dziwnie, bo tylko przy minusowych temp swieci sie kontrolka, jak auto sie troche nagrzeje, przejstaje sweicic i piszczec, choc temperatury nie trzyma w zimie na 90stopniach, termostat mam dobry bo, wyciagalem, mialem juz drugi na wymiane ugotowalem stary i zamknał sie i otwtorzył poprawnie. :kwasny

Edytowane przez paass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A która kontrolka się świeci Kolego,poziomu cieczy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEMPERATURA I POZIOM PŁYNU CHŁODZĄCEGO- wlasnie ta kontrolka mi sie swieci kolego, razem z nia 3 razy pika, nie wiem co to jest moze czujnik temeperatury? plyn jest w normie, wszystko jest okej, nie wiem co to moze byc, termostat na sprawny, wiec zostalo jeszcze czunik temp tez zielony 4 pinowy, i ten w zbiorniku ? co bardziej prawdopodobne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TEMPERATURA I POZIOM PŁYNU CHŁODZĄCEGO- wlasnie ta kontrolka mi sie swieci kolego, razem z nia 3 razy pika, nie wiem co to jest moze czujnik temeperatury? plyn jest w normie, wszystko jest okej, nie wiem co to moze byc, termostat na sprawny, wiec zostalo jeszcze czunik temp tez zielony 4 pinowy, i ten w zbiorniku ? co bardziej prawdopodobne?

Odepnij wtyczkę czujnika cieczy(4 pinowy) i odpal samochód to się przekonasz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie dzieje, jest tak jak bylo przed odpieciem?

 

to jak myslicie czujnik jest zapsuty? a moze da sie go jakos sprawdzić gdy bedzie wyjety?

Edytowane przez paass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrzej silnik - zrób z 5 km i odłącz czujnik, przejedź kilometr i zobacz co będzie się działo. Wyłącz auto i wepnij wtykę z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problemik może ktoś coś pomoże.

Kilka miesięcy temu zaczął szwankować czujnik temperatury. Skakał sobie od 0 do 90 stopni. Po wymianie czujnika

przy temperaturach do 10 C wskaźnik cieczy chłodzącej (w zależności od temperatury zewnętrznej) wskazuje od 50- 80 stopni C, jak na zewnątrz jest powyżej 10 C to temperatura równo "stoi" na 90 C. Czy do wymiany jest termostat czy może niesprawny czujnik? Ogrzewanie w środku bez uwag nawet przy - 20 C.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czujnikami cieczy oraz ich wskazaniami bywa rozmaicie.Jakiej firmy czujnik założyłeś?Sugeruję naturalnie ori z ASO,bądź firmy EPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy, passat 2004 130 km 1,9 tdi silnik 3bg , co kilkanaście dni zapala się żółta kontrolka silnika . Wag odczytuje to jako błąd czujnika temperatury cieczy chłodzącej przebicie do plusa błąd sporadyczny . Kasuję to i za kilkanaście dni mam to samo .ostatnio miałem problemy z wentylatorem klimy czy może to jest jakoś powiązane jak ktoś pomoże to byłbym bardzo wdzięczny

Edytowane przez dartom164

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pikus7

Mam pytanie mianowicie podłączyłem komputer żeby sprawdzić temperaturę płynu i w kanale 007 sekcji silnika nie pokazuje żadnych wartości pola są puste. 006 jest 008 jest a 007 nic. Ktoś wie dlaczego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam takie pytanie odnośnie tego wątku dzieje mi się taka rzecz ubywa mi płyn chłodzący ale nie ma wycieków byłem u mechanika to wymienił mi chłodnice korek wlewu płynu chłodzącego i powiedział że jest ok po przejechaniu 100 kilometrów na autostradzie średnia prędkość była 140 i zapaliła mi się kontrolka braku płynu dolałem płyn przejechałem jeszcze z 70 kilometrów i płyn znów ubył postawiłem i wycieków nie ma żadnych a mechanik wyeliminował mi uszczelkę pod głowica i nie wiem co to moze byc podpowie ktoś ?? może jakiś termostat albo jakiś czujnik tylko gdzie ubywa ten płyn ?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wycieków nie ma żadnych

 

Jak nie ma żadnych wycieków, skoro płyn znika :wmorde

Zajrzyj z tyłu silnika i przypatrz sie obudowie skrzyni biegów, bo zapewne spod króćca leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie jutro sobie zobaczę pozdrawiam ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie ma wycieku a ply ubywa to co sie znim moze stac?

 

nie zauwazyles jakiegos dziwnego dymy za autem w czasie odpalania czy przyspieszania?

 

ale to chyba nie ten temat :) tu mowimy o temperaturze plynu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panowie pilna sprawa .

Oddałem auto do mechanika. Robił mi kilka rzeczy i przy okazji wymieniał czujnik temperatury cieczy chłodzącej.

Ale potrzebuje pomocy. Gdzie w moim aucie, Passat B5fl 2002r silnik 1.6 ALZ znajduje się dokładnie ten czujnik.

Bo gość wsadził go na dole przy wentylatorze :/ gdzie przychodzi przełącznik termiczny( czujnik niebieski 800 959 481 bez dziubka ).

Ja mu mówię że on jest na górze przy termostacie(patrzyłem w Sam naprawiam), a on mi mówi że tam idzie 6 kabeków i że to nie może być ten.

Proszę o szybka odpowiedz.

 

Pozdrawiam Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności