Skocz do zawartości
Doc

Montaż głośników w B5 - Rezanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z tobą najważniejszy jest przód. Ale skoro kolega chce zamontować głośniki z tyłu to lepiej dobre głośniki z dystansami kupić do przodu i ewentualnie te fabryczne , które teraz są zamontowane z przodu wrzucić do tyłu. Ja tak zrobiłem z tym, że te w tylnych drzwiach są trochę wyciszone (tak sobie ustawiłem). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jaką taśmą okleić boczki, które zdejmujemy do montażu głośników, żeby po ponownym założeniu nie trzeszczały??? w których miejscach je okleić - dookoła przy zewnętrznej krawędzi oraz w środku, czy w miejscach zatrzasków ??? jakiej najlepiej użyć taśmy i gdzie ją kupić??? może ktoś podać jakiś przykład:)

2. czy zmieniać fabryczne przednie przewody na 2,5mm czy zostawić je

i kupić tylko przejściówkę pod głośnik??? jeśli do głośników są dołączone przewody to czy można je zastosować, czy lepiej kupić grubsze (2,5mm) ???

głośniki będą grały pod samym radiem.

 

dziękuję za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glosniki DLS R6A zmieszcza sie w przednie drzwi B5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

DLS R6A wchodzą bez problemu. U mnie siedzą na 2 dystansach po 2,5cm każdy. Dystans 1 na drugim jest umiejscowiony z lekkim przesunięciem w dół w stronę zawiasów ponieważ otwór w boczku nie jest centralnie zgrany z miejscem mocowania głośnika.

BTW - dobry wybór bo głośniki grają super.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze sie

jaki rozmiar głosników wchodzi do b5 fl do tyłu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki rozmiar głosników wchodzi do b5 fl do tyłu ??
Taki sam jak z przodu drzwi ;) czyli 16,5cm. Edytowane przez krzyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki sam jak z przodu drzwi

 

hehe czyli 165mm :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli głośniki będą grały pod samym radiem, nie ma sensu kombinować z kablami. Zresztą trzeba mieć potężny sprzęt aby było słychać jakąkolwiek różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na mojego pasiora przyszedł czas.

Może zaczne od tego jaki sprzęt posiadam:fabryczne głośniczki przód tył,radioodtwarzacz sony cdx-2250s, wzmacniacz jbl decade da3504, tube magnat powerbul 30 okrągła.

Tube już wywaliłem bo żadnej różnicy,nie wiem czy to przez budowe bagażnika bo po przełożeniu do golfa 3 wymiata nieziemsko.

Koncepcja jest taka: tubie w bagazniku już dziękuje, chce sie zająć głośnikami z przodu,prawdopodobnie pójdą te:

http://www.allegro.pl/item847317891_hertz_ev_165_esk_165_mdf_vw_golf_passat_seat_skoda.html

 

na tył w puźniejszym terminie też takie same chwilowo fabryczne.

Pytanie teraz takie:czy te głośniki podłączyć pod ten wzmacniacz czy sprzedać go razem z tubą i kupić sobie jakieś radyjo z alpina tak do 500zł i podłączyć pod radyjko??

Ten wzmacniacz ma mocy 4*35 watt w rms , a takie radyjka gdzieś wyczytałem że w rmsie mają po 4*18 watt.Jaka opcja lepsza:

1.Zostawić radyjko i głośniki podpiąć pod wzmacniacz.

2.Kupić nowe radyjko i głośniki podpiąć pod nie.

 

Dodam że drzwi przednie będe wygłuszał matą z dekarską firmy soudal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos testował INFINITY REF 6522si nabyłem takie w dobrej cenie i zastanawiam sie czy jest sens wymieniac? Obecnie mam fabryczne przód i tył .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie teraz takie:czy te głośniki podłączyć pod ten wzmacniacz czy sprzedać go razem z tubą i kupić sobie jakieś radyjo z alpina tak do 500zł i podłączyć pod radyjko??

Ten wzmacniacz ma mocy 4*35 watt w rms , a takie radyjka gdzieś wyczytałem że w rmsie mają po 4*18 watt.Jaka opcja lepsza:

1.Zostawić radyjko i głośniki podpiąć pod wzmacniacz.

2.Kupić nowe radyjko i głośniki podpiąć pod nie.

Ja bym proponował sprzedać wzmacniacz i radyjko i w to miejsce kupić jakąś Alpinkę. Różnicę w brzmieniu usłyszysz od razu. Gdyby jeszcze Hertz'om brakowało kopa, możesz dołożyć jakiś wzmacniacz, ale myślę, że i bez będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)Witajcie Jako że jestem tu nowa i nie mogę jeszcze zakładać tematów postanowiłam tak troszke sie podłączyć

Mam tki poważny problem bo chciałabym mężowi zakupic głośniki i jakis mały subwoofer.

Baaardzo fajnie by było żeby głośniki ( chodzi mi tylko o tył ) były jakies lepsze .

Radyjko mamy pioneerka model DEH-30MP.

I teraz może mi pomożecie?Jakie głośniki kupić?chodzi mi tu o marke model, jaki sobwoofer ? Czy musze też wzmacniacz kupić żeby to jakoś podłączyć?

Czytałam w instrukcji radyjka że jego sercem jest wzmacniacz hmm ale nie wiem czy o taki chodzi :P .No poprostu nie mam o tym zielonego pojęcia a chciałabym nie spalic sie ze wstydu jak mąz zobaczy swój samochód po świętach:cool:

 

Jeszcze chciałam się zapytać gdzie moge te głośniki zamontować w miare tanio?

Edytowane przez passat.tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam tki poważny problem bo chciałabym mężowi zakupic głośniki i jakis mały subwoofer.

Baaardzo fajnie by było żeby głośniki ( chodzi mi tylko o tył ) były jakies lepsze .

Radyjko mamy pioneerka model DEH-30MP.

I teraz może mi pomożecie?Jakie głośniki kupić?chodzi mi tu o marke model, jaki sobwoofer ? Czy musze też wzmacniacz kupić żeby to jakoś podłączyć?

Czytałam w instrukcji radyjka że jego sercem jest wzmacniacz hmm ale nie wiem czy o taki chodzi .No poprostu nie mam o tym zielonego pojęcia a chciałabym nie spalic sie ze wstydu jak mąz zobaczy swój samochód po świętach

 

Jeszcze chciałam się zapytać gdzie moge te głośniki zamontować w miare tanio?

Zapraszam do mnie do sklepu DEMO na ulicy Ekspresowej 7 (Tarchomin) http://www.autoradia.pl/ . Na hasło "forum VW-Passat" na pewno dobierzemy coś dobrego i ze zniżką. Możemy też oczywiście zamontować jak należy.

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuje, wiem gdzie jest ulica ekspresowa ! A ile taki montaż kosztuje?Bo właśnie znalazłam w centrum firme która montuje sprzęt gratis, jeśli sie u nich taki zestaw kupi.Ale problem jest taki że wczoraj odebrałam prawko i troszke sie boje do centrum jechać hehe.Na Ekspresową mam bliziutko i dojade bez problemu (mam nadzieje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kosztów , to nie masz się co przejmować. Tak jak już napisałem, na hasło "Forum Passata" dostaniesz na pewno dobre ceny. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wpadne jutro ok 12 i może coś wybiore :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam, choć na pewno jutro nie założymy, bo już jeden montaż mam na jutro. Ale oczywiście możemy coś wybrać.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do wymiany seryjnych głośników, zastanawia mnie dlaczego w kostce łączącej głośnik są 4 przewody? czy są jakieś przejściówki na 2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przymierzam się do wymiany seryjnych głośników, zastanawia mnie dlaczego w kostce łączącej głośnik są 4 przewody? czy są jakieś przejściówki na 2 ?
Możesz zastosować specjalny adapter głośnikowy do samochodów marki VW Golf IV / VW Passat B5/B5FL. Dzięki temu adapterowi można podpiąć dowolny głośnik bez obcinania kabli i izolowania. Zdjecie poniżej.:) Mam nadzieje,że pomogłem? ;) Pozdrawiam.

adapter g?o?nikowy vw.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz zastosować specjalny adapter głośnikowy do samochodów marki VW Golf IV / VW Passat B5/B5FL. Dzięki temu adapterowi można podpiąć dowolny głośnik bez obcinania kabli i izolowania. Zdjecie poniżej. Mam nadzieje,że pomogłem? Pozdrawiam.

jasne że pomógł:) czyli potrzebna przejściówka, z drugiej strony po co Niemcy tak robili:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności