Skocz do zawartości
Doc

Montaż głośników w B5 - Rezanie

Rekomendowane odpowiedzi

Bo od radyjka idąprzewody do głośnika midbasowego, a od niego dopiero do sopranu. Po co mieliby prowadzić dwa oddzielne przewody? Zawsze to oszczędność.

Co do tych wszystkich przejściówek w drzwiach, to jestem sceptycznie nastawiony do ich stosowania. Zawsze to może i łatwiejsza droga, ale na dłuższą metę może okazać się problemowe. Ja jestem zawsze za bespośrednim lutowaniem przewodów do głośnika.

Ty zrobisz jak będziesz chciał.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz montaż tylnych głośników??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewnie problem. O tuż z tyłu głośniki nie grają. W radiu nie mam możliwości balansowania przód/tył. Z lewo/prawo jest ale przód/tył nie ma. Czy to możliwe że z tyłu głośników nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to możliwe że z tyłu głośników nie ma?

 

Możliwe. A nawet pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O tuż z tyłu głośniki nie grają. W radiu nie mam możliwości balansowania przód/tył. Z lewo/prawo jest ale przód/tył nie ma
U mnie w radiu ustawienia balansu głośników ustawia się w opcjach radia. Kiedyś przez przypadek wyłączyłem tylne głośniki i nie miałem ustawienia balansu na tylne głośniki. Zobacz może i u ciebie tak się stało, a najprościej będzie sprawdzić czy głośniki sa w drzwiach:jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moich drzwiach napewno niema głośników wszystkie maskownice są w całości( niema dziurek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w moich drzwiach napewno niema głośników wszystkie maskownice są w całości( niema dziurek)
no bo nie będzie dziurek bo głośnik jest przykęcany pod boczkiem (musisz sciągnąć boczek żeby odkręcić głośnik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koleżanki i kolegów,

chciałbym prosić o poradę w sprawie lepszego grania w moim passacie. Posiadam kilka "gratów" z których być może część dzięki Waszym uwagom wykorzystam a część sprzedam albo wyzłomuję w garażu. Z góry uprzedzam, że nie są to rzeczy z najlepszej klasy ale cóż, dopiero mam zamiar zacząć zwracać uwagę jak gra moje auto. Są to:

 

  • radyjko Alpine CDE- 9880R - raczej nie mam zamiaru zmieniać

 

  • wzmacniacz Pioneer GM 222 2x55W - myślałem, żeby "napędzać" nim przód albo sprzedać

 

  • wzmacniacz Magnat Classic 480 - chyba raczej sprzedać, dołożyć kasy i kupić jakiś monoblok (może JL250?) ewentualnie napędzać nim cztery głośniki w drzwiach lub sam przód

 

  • głośnik Pioneer 306DVC - wiem, że nie jest najlepszy ale raczej nie będę go na razie zmieniał

głośniki w drzwiach to obecnie "fabryka". Myślałem, żeby zastąpić przednie głośniki signatami H16, tył na razie sobie podaruję albo w ogóle nie będę podłączał. Muszę jeszcze zakupić skrzynkę pod suba, czy lepiej wybrać zamkniętą czy z bas refleks? No i czy faktycznie zakup kondensatora jest zbędny?. Proszę o porady. Muzy słucham różnej od Pink Floyd po HipHop. A może w ogóle zacząć od zera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radyjko Alpine CDE- 9880R - raczej nie mam zamiaru zmieniać

Prawidłowo.

wzmacniacz Magnat Classic 480 - chyba raczej sprzedać, dołożyć kasy i kupić jakiś monoblok (może JL250?) ewentualnie napędzać nim cztery głośniki w drzwiach lub sam przód

To proponuję sprzedać. Miałem to kiedyś, kiedyś.:dodupy

Polecam coś z DLS'a. Sam mam CA41 na przód i CA23 na suba. Profi klamoty.:fajny :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam zamiar zmienić przednie głośniki na ONYX-165 SIGNAT http://allegro.pl/item1011746144_glosniki_onyx_165_signat_f_vat_kielce.html

( WARTO ) ?? a obecne z przodu chcę przenieść do tyłu. Do tego mam zamiar kupić radio Sony 4x52 watt. Do tyłu będę musiał pewnie ciągnąć kable do głośników i teraz mam pytanie dokąd mam podłączyć głośniki z tyłu ? I jakie dystanse mam zakupić do przodu ??[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
( WARTO ) ??

Nie warto. Nie montuje się głośników koaksjalnych w miejsce seryjnych wooferów, gdy fabrycznie jest system z odseparowanym sopranem. Szukaj raczej systemu, albo chociaż samych wooferów. Z Signata są woofery L16 lub H16, z akcentem na te drugie.

 

---------- Post added at 17:19 ---------- Previous post was at 17:13 ----------

 

I jakie dystanse mam zakupić do przodu ??
Wystarczy poszukać na Allegro. Jest tego masa.

Przewody musisz pociągnąć do samego radia i wpiąć je w kostkę ISO, w miejsca określona dla tylnych głośników. Foto: http://mackuz.bolinko.org/is/img4/1134910919_kostka_iso.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał andrew7890 Zobacz post

I jakie dystanse mam zakupić do przodu ??

Wystarczy poszukać na Allegro. Jest tego masa.

Przewody musisz pociągnąć do samego radia i wpiąć je w kostkę ISO, w miejsca określona dla tylnych głośników. Foto: http://mackuz.bolinko.org/is/img4/11...kostka_iso.jpg

 

A w kostce miejsca na tylne głośniki to miejsce puste czy może są tam jakieś kable ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w kostce miejsca na tylne głośniki to miejsce puste czy może są tam jakieś kable ??

Jeżeli nie masz instalacji w drzwiach , to raczej na pewno masz puste miejsca na konektory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście za lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam zamiar zmienić przednie głośniki na ONYX-165 SIGNAT http://allegro.pl/item1011746144_glosniki_onyx_165_signat_f_vat_kielce.html

( WARTO ) ?? a obecne z przodu chcę przenieść do tyłu. Do tego mam zamiar kupić radio Sony 4x52 watt. Do tyłu będę musiał pewnie ciągnąć kable do głośników i teraz mam pytanie dokąd mam podłączyć głośniki z tyłu ? I jakie dystanse mam zakupić do przodu ??

 

Może tego sonego odpuść sobie, na nowych seriach pewnie nieźle się zawiedziesz. jaki budżet na głośniki przewidujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio już kupiłem sonego, mi one odpowiadają a w dodatku mam pilot do niego wiec jest oki :) Głośniki mam zamiar kupić signata czyli budżet to około 200 zl. Kupiłem dystanse o grubości 3cm, będą dobre ( te z linku powyżej dedykowane do Passata ), Teraz pytanie, czym dystanse przymocować do drzwi i później głośniki do nich ?? Gdy będę chciał przenosić głośniki fabryczne do tyłu to będę musiał montować też dystanse ?? I czy do tyłu opłaca się montować tweetery czy jednak darować je sobie ??

Edytowane przez andrew7890

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz pytanie, czym dystanse przymocować do drzwi i później głośniki do nich ?? Gdy będę chciał przenosić głośniki fabryczne do tyłu to będę musiał montować też dystanse ?? I czy do tyłu opłaca się montować tweetery czy jednak darować je sobie ??

Najpierw na śruby z podkładkami sprężynowymi, albo kontrując śruby montujesz dystanse do drzwi, potem dopiero głośniki.

Przekładając fabryczne na tył , nie potrzebujesz dystansów, a soprany, to według Twojego uznania. Ty i tak jako kierowca masz słuchać muzy sprzed siebie.:muza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności