Skocz do zawartości
Doc

Montaż głośników w B5 - Rezanie

Rekomendowane odpowiedzi

mam oryginalne głosniki w przodzie, chcialbym zamontować do tyłu. oczywiście 3drożne, czy bedę musiał robić dystans? Albo inaczej niech mi ktoś poleci żeby łanie grało z tymi z przodu i czy bedę musial kupowac do tego cos innego niż tylko głośniki?:pp

Robil juz ktos zakupy w "norauto" może tam jechać żeby kupić z zamontowaniem tylko oni chcą 55zł za montaż jak są kable podprowadzone a jak nie to 160zł HAhA..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm dystanse się kupuje na allegro MDF nie są to jakieś drogie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiście 3drożne

 

Witam, raczej trudno coś takiego będzie zdobyć do passata.

Chyba, że nie zrozumiałem postu z powodu nowatorskiego podejścia autora do interpunkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem drzwi i mam mały problem. Nie wiem gdzie wrzucić zwrotnice (od morel), bo są dość spore. Ma ktoś pomysł jak to opanować? No i jeśli można to prosiłbym o schemat tej kostki od głośnika (gdzie plus gdzie min).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robil juz ktos zakupy w "norauto" może tam jechać żeby kupić z zamontowaniem tylko oni chcą 55zł za montaż jak są kable podprowadzone a jak nie to 160zł HAhA..

W Norauto pracują "fachowcy, którzy wcześniej siedzieli w Real'u na dziale mięsnym".

Mam doświadczenie co do nich.

Jakie głośniki 3-drożne np. chcesz kupić i czemu taki idiotyczny pomysł? Już lepszym rozwiązaniem byłoby przeniesienie przednich na tył i założenie na przód jakiegoś fajnego systemu "2-drożnego". Oczywiście do tego potrzebne będą dystanse.

P.s. Nie używanie znaków interpunkcyjnych, to pogwałcenie regulaminu forum, więc miej się z tym na baczności.

Rozebrałem drzwi i mam mały problem. Nie wiem gdzie wrzucić zwrotnice (od morel), bo są dość spore. Ma ktoś pomysł jak to opanować? No i jeśli można to prosiłbym o schemat tej kostki od głośnika (gdzie plus gdzie min).

 

Ja proponuję założyć zwrotki za schowkiem pasażerskim. Sam mam zwrotki z systemu DLS R6A , które na pewno nie są mniejsze od Twoich i tam je zamontowałem, bo po prostu w drzwiach nie było na nie miejsca. Przelotki do drzwi w naszych autach, są tak duże, że można bez problemu poprowadzić nimi nowe kable do wooferów i sopranów.

Edytowane przez MauroO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo z tym roboty? Co trzeba zdjąć i którędy kable puścić potem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dużo z tym roboty? Co trzeba zdjąć i którędy kable puścić potem?

Na pewno musisz zdjąć schowek odkręcając 5 śrub i żeby było łatwiej przeciągnąć przewody do lewej strony, to można jeszcze zdemontować osłonę pod kierownicą. Będzie wtedy na pewno lepszy dostęp. Czy dużo roboty? Trudno powiedzieć, zależy jakie kto ma zdolności manualne i zacięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jeszcze jakby ktoś miał schemat tej kostki (chodzi mi który kabel to - i+ tweetera) to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi który kabel to - i+ tweetera) to wystarczy.
A po co Ci to. Nie lepiej przeciągnąć nowe kable do zwrotnic od kostki radia? Po co z drzwi ciągnąć przewody do zwrotnic a potem zpowrotem ze zwrotnic do drzwi na woofery i soprany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociągne od początku do końca nowe, tylko żebym wiedział gdzie w tweeterach są plusy minusy (nie mam tweeterów i zostawiam ori, montuje tylko zwrotnice i woofery).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pociągne od początku do końca nowe, tylko żebym wiedział gdzie w tweeterach są plusy minusy (nie mam tweeterów i zostawiam ori, montuje tylko zwrotnice i woofery).

To zostaw soprany tak jak są, bo one są obcięte kondziołem. Jeżeli wytniesz kondzioł i podłączysz soprany bezpośrednio pod zwrotnice, to może się okazać, że zwrotki obcinają przy niższych częstotliwościach i soprany fikną. Możesz przedzwonić przewody fabrycznej instalacji jeżeli się już dobierzesz do kostki radia, aby ustalić + i -.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Moje głośniki z przodu całkiem dobrze grają ale przy dużym basie lewy głośnik a może inaczej lewy boczek gdzie jest głośnik drży tak jakby brakowało jakieś śruby lub coś było luźne . Może ktoś wie co trzeba zrobić ( boczek jest dobrze przykręcony )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może ktoś wie co trzeba zrobić ( boczek jest dobrze przykręcony )
Na pewno trzeba zdjąć boczek i sprawdzić, czy nie ma jakichś luźnych elementów, które mogłyby wpadać w rezonans, sprawdzić, czy to czasem nie głośnik włączając i odsłuchując ze zdjętym boczkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno trzeba zdjąć boczek i sprawdzić, czy nie ma jakichś luźnych elementów, które mogłyby wpadać w rezonans, sprawdzić, czy to czasem nie głośnik włączając i odsłuchując ze zdjętym boczkiem.

Ok, sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, być może ktoś podpowie mi, gdyż spotkał się z taką kwestią. Mam radio Gamma V, pełen komplet głośników (przednie na pewno oryginalne - widziałem jak zdjęte były boczki, a tył nie wiem) i z tyłu grają lepiej (czyli porównując granie: tylko przód vs tylko tył, tył gra lepiej - lepszy bas). Czy to możliwe? Chyba, że ktoś wymienił ale dlaczego dał z tyłu lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Mam takie pytanie bede zmienial glosniki przednie moim b5 :) Dystanse juz zamowione tylko mam taki problem ze do fabrycznych glosnikow wchodzi kostka a do niej 4 kabelki a do glosnikow ktore mam a sa to jbl gto 550 (bodajze:P) i w wydaje mi sie ze w wiekszosci mozna podpiac 2 kabelki. Pytanie czy mam obciac kabelki i je jakos zmostkowac?? Prosze o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Mam takie pytanie bede zmienial glosniki przednie moim b5 Dystanse juz zamowione tylko mam taki problem ze do fabrycznych glosnikow wchodzi kostka a do niej 4 kabelki a do glosnikow ktore mam a sa to jbl gto 550 (bodajze) i w wydaje mi sie ze w wiekszosci mozna podpiac 2 kabelki. Pytanie czy mam obciac kabelki i je jakos zmostkowac?? Prosze o porade

Zmostkuj kolorami . Było już o tym pisane nie raz . Użyj szukajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zmostkuj kolorami . Było już o tym pisane nie raz . Użyj szukajki.
Serdeczne Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie czy mam obciac kabelki i je jakos zmostkowac?? Prosze o porade

 

Kup przejściówki (np. na allegro) i nie będziesz musiał psuć fabrycznej instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!

 

Chciałem sprawdzić w swoim passacie (kupiony 2 dni temu) czy mam głośniki z tyłu. Jak to zrobić bez rozbierania boczków? Maskownice niby są na duże głośniki jak i na tweetery. W kieszeni radia niby plączą się jakieś kabelki poucinane przez poprzedniego właściciela ale do czego one są to sprzedawca nawet nie wiedział bo to komis a do tego auto sprowadzone. Elektryk ze mnie raczej marny więc nic nie kombinowałem z tymi przewodami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności