Skocz do zawartości
Doc

Montaż głośników w B5 - Rezanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągle rozważam jak mam sobie zrobić nagłośnienie. Jak można teras interesuje mnie jeszcze jedna sprawa, a mianowicie, czy np same 16" HERTZ EV165 EV - one są gorsze od Signatów? Popatrzcie troszke na ogólne parametry, moc muzyczna jak i znamionowa jest taka sama, pasmo przemawia troszke lepiej na Signaty które schodzą 45HZ a Hertz 60Hz, no ale skuteczność zdecydowanie więkasza w Hertz który ma 93 dB, a sgnat tylko 88 dB - myślę, że to jest olbrzymia różnia, co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez pod uwage ze w wiekszosci wypadkow te wartosci sa przeklamane, a czesto nawet i wyssane z palca. jedyne podukty z ktorymi sie spotkalem i rzeczywiscie do kazdego zastwau wzmackow czy glosnikow dolaczone sa karty z wynikami testow (realnych testow) to zestawy mtx. kolego wofery signat jednak beda nieco lepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli, w tym miesiącu chciałem kupić przewody do wzmacniacza i materiały do wygłuszenia. Jakie proponujecie okablowanie do wzmacniacza, chodzi mi o plusowy, masowy, 2 komplety czinczy no i przewody z wzmacniacza na głośniki - widziałem na allegro są zestawy np.:

Dietz http://www.allegro.pl/item352599041_kabli_dietz_do_montazu_wzmacniacza_20_mm_fvat.html

czy

Lanzar

http://www.allegro.pl/item354177558_lanzar_lq_43_usa.html

 

Chodzi mi o kable do 200 zł, no chyba, że to naprawde nie kupi się dobrych kabli do 200 zł, to jakie proponujecie, no i za ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnalowke proponuje AIV potrojnie ekranowana (niestety przewod z racji tego ze jest naprawde dobrze wykonany kosztuje kolo 150 zl za przewod 2xRCA), i to tak naprawde najwazniejsza pozycja. reszte mozesz kupic wedlug swojego uznania i dietz i lanzar bdzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomczak a co ty na to

http://www.allegro.pl/item353639369_dietz_chinch_kabel_5_m_rome_3_razy_oslona_cincz_fv.html

Tylko nie wiem o co tu chodzi bo na allegro chcą 79 zł a w sklepie około 150 zł

 

 

nie testowalem go wiec nie potrafie powiedziec nic na jego temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, rozumiem z tym, że on jest potrójnie ekranowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam kupic w sklepie audio kabel symetryczny i końcówki rca firmy neutrik- najlepsze na swiecie(naprawde mają pozłacane koncowki) sam polutujesz i wyjdzie duzo taniej.

Kabel chociazby na allegro firmy proel lub dietz, wyjdzie napewno bardzo dobrze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dystansy mają 3 cm. 2 sztuki sklejone jakby, ale "fabrycznie" takie je robią.

W boczku masz okrągłą gumę która przykrywa głośnik po jego obrębie, nie wiem czy rozbierałeś i wiesz o czym mówię ...

Tą gumę trzeba troszkę przyciąć nożykiem i wtedy spokojnie nachodzi boczek, a głośnik jest na styk z nakładką plastikową na której końcu jest właśnie ta guma.

 

Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia, ale już musztarda po objedzie.

 

UpDate.

 

W Etce, zdaje się, że to jest blenda głośnika. Ona zakładana jest od wewnątrz tapicerki boczka.

121b95fba7575d4cm.jpg

cze Doc,założyłem właśnie głośniki o ktorych pisałeś, tą gumę z blendy całą obciąć żeby został sam plastik? narazie założyłem bez i niezła chu..nia cała tapicerka czeszczy:654:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, ta gume sciagnij calkiem jest tam zupelnie zbedna. Jesli chodzi o trzeszczenie tapicerek ta niestety uroki wiekszosci aut, dlatego ja zaopatrzam sie w komplet nowych zaczepow i wymieniam wszystkie, Tobie takze to propnuje poniewaz jak wiadomo zatrzask nawet raz sciagniety nie trzyma juz tak samo. Do tego pomysl o zakupie tasmy dekarskiej i wylepieniu nia tapicerki od wewnatrz, to swietnie ja usztywni i na pewno juz nie bedzie chu...ni, zobaczysz ze przestanie.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne sie pod temat. Nie jestem zbytnim znawcą firm głośnikowych itp, dlatego prosze o wybór głośników do passata b5 do tylnych drzwi. Cena do około 600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zales przyjacielu ;) Ile można pisać o tym samym. Spójrz sobie w szukajkę wybierając dział Car Audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maderix , jak postępują prace montażowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zales" naprawdę rozważ kupno MTX THS652. Sam bardzo z dystansem podchodziłem do kupna MTX - w zasadzie tak naprawdę to był troszkę eksperyment. Myślałem, że jak będzie kiepsko to dam je na tył a na przód jednak kupie dego. Dużo czytałem bardzo dobrego o Dego, ale niestety to inny przedział cenowy. Mtx-y podłączyłem do wzmacniacza. Mtx-y w RMS mają 65W to też niby nie wiele, ale skuteczność 91 dB to jest ok.

Wiec tak, średnie jak i soprany bardzo ładnie pracują, kiedy trzeba sopranik się wybija a kiedy nie trzeba przycicha - jest naprawdę ładnie stonowany, ale jak trzeba potrafi się też mocno wybić.

Odrazu zaznaczam, że słyszałem jak pracują Hertze, w tym przypadku nie występuje bicie po uszach jak w Hertzach.

Co do basiku to naprawdę jestem w szoku bo myślałem, że z tych 65W to zawiele się nie wyciśnie, ale się myliłem, zaczynam więżyć, że 91 dB - naprawdę te głośniczki mają! W tym momenice sam nie wiem, czy wygłuszać drzwi, już teras naprawdę to wszytko ładnie chodzi.

Tak jak Tomczak pisał te głośniczki mają duży potenjał i naprawdę je polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ba, sam byłem w szoku jak ostatnio wbiłem 10tki 2-drożne. Klient nie chciał paneli a tylko w fabryczne miejsca na podszybiu, wiec co, spokojnie, bez szaleństw z głośnościaą bo zazwyczaj można szybko takie głośniczki uszkodzić, a tu pełne zaskoczenie, zgłaśniam i zgłaśniam .....i zgłaśniam ... zero zniekształceń, poziom głośności bardzo zadowalający, rzadko kiedy spotyka się głośnik o tak dużej skuteczności przy tak małym rozmiarze. mnie nadal ta marka zaskakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem juz glosniki DLS C6A. Zobacze jak beda smigac. Nie mam w swoim pasku instalacji wiec muszę ją położyć, w związku z tym mam pytanie - jak zdjąc tę osłone od słupka (co zakrywa pasy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściągnąć listwę na progu, ta która idzie od przodu samochodu do tyłu.

Nie pamiętam dokładnie, ale ten plastik co jest na progu musisz troszke do góry podciągnąć i wtedy będziesz mógł wyciągnąć go z takich mocowań co są w progu (chyba on jeszcze jest na 2 zaczaskach).

Jak ściągniesz ten plastik, to uważaj na takie plasticzki które tak jakby były osłoną na pas (są tam przewody), ja też musiałem ciągnąć przewody do tyłu, też ich nie miałem no i troszkę mi popękały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc, udalo juz mi sie zamontowac glosniczki, tylko taki dziwny problem bo głosniki nie do konca "trafiają" w maskownice, tzn te otwory w boczku. Przesunolem je troche na dystansach ale..., sam nie wiem. Kolejny problem to bylo zamontowanie zwrotnic. Są one dosc spore i nie i niestety nie bylo miejsca gdzie je zamontowac w drzwiach. Jedna ze zwrtonic zamontowalem w słupku, nad tymi plastikami co osłaniają pas (od gwizdka), natomias od glosnika niskotonowego przy samym glosniku. Mam takie pytanie, czy zamontowanie zwrotnicy z tyłu głosnika niskotonowego (na magnesie) pogorszy parametry pracy głosnika? Jesto to dosc spory magnes, czy nie bedzie negatywnie oddziaływał na zwrotnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazzy999

witam jestem tu nowy ale tak czytam wasze wszystkie opowiesci o glosnikach ze jedne takie drugie takie ja jednek poszedlem troszke w inna strone z glosnikami niz wy piszecie nie kupowlaem dls ani mtx ani hertz chociaz co do hertza to mam w aucie subik 25 od nich i powiem szczeze ze jestem w szoku co ten glosnik potrafi ale wracajac do glosniczkow na przod zalozylem ground zero gzhc 16x na tyl planuje zamontowac tez ground zero gzrc 10x wiem ze to male ale pozostalo mi to po poprzednim samochodzie narazie mam sam przod i podpiete pod radyjko gdyz musze jeszcze pociagnac instalke pod wzmaka :) nie sluchalem nigdy jak graja w pasku jak graja inne glosniki ale mialem juz jedna firme sprawdzona i dlatego wlasnie wybor padl na ground zero pozdrawiam wszystkich i zamieszcze pozniej jak to wyglada zamontowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności