Skocz do zawartości
Doc

Montaż głośników w B5 - Rezanie

Rekomendowane odpowiedzi

Przy dobrym świetle widać czy są czy nie. Otwórz drzwi szeroko i przyświeć czymś. Ew. sprawdź czy są piny w kostce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać. Maskownica jest tak zrobiona ze nic nie widać co jest w środku. W każdym bądź razie dzięki. Chyba bez zdejmowania się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W u mnie w pasku (kolor czerwony) widać przez maskownicę z tyłu czerwoną blachę. Może najpierw wyciągnij radio i sprawdź czy są piny w kostce (nie mam z tyłu głośników, ani nawet pinów w kostce iso).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Przewody które wiszą w kieszeni mają piny tak jak by były wyciągnięte z kostki razem z pinami. Przewody są trzy 2 z nich są cienkie tak jak by od głośników 1 grubszy tak jak by od prądu. Były zaklejone izolacją dlatego stwierdziłem że są ucięte. Maskownice z tyłu są "zalane" tzn. w dziurkach jest plastik zamiast przelotu (dziur).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maskownice z tyłu są "zalane" tzn. w dziurkach jest plastik zamiast przelotu (dziur).

To znaczy, że seryjnie Twoje auto nie było wyposażone w tylne głośniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, Witaj

 

Chciałbym wymienić również na takie same głośniki SIGNET H16 w moim pasku ale mam pytanie czy do podłączenia tych głośników muszę dokupić jakieś zwrotnice dodatkowo czy można a jeżeli tak to jak te które są bo za bardzo tego nie rozumiem a na ostatnim zdjęciu widać już całe podłączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnice rozbijają dźwięk na pasmo. H16 to głośniki średniotonowe. Więc jeśli dasz je bez zwrotek to będą grały całym pasmem- trochę gorzej, mocniej będą się "męczyć" (będą próbować grać wysoko), ale zagrają. Na allegro czasem można dostać zestawy h16 + zwrotki i tweetery w dość dobrej cenie. Trzeba będzie położyć trochę kabla od nowa i w montować tweetery, ale efekt dużo lepszy (wbrew pozorom te małe głośniczki obok lusterek- tweetery- są prawie tak samo ważne jak te wielkie - woofery).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zmieszczą się te tweetery Signeta w seryjne miejsca passata? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a zmieszczą się te tweetery Signeta w seryjne miejsca passata?

T5 - tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, jak przykręcic te dystanse do drzwi??? Od której strony włozyc srubę i jaką?? Problem niby banalny ale nie do końca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja demontowałem blachy i przykręcałem od tyłu, śrubami do drewna jakimiś

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja demontowałem blachy i przykręcałem od tyłu, śrubami do drewna jakimiś

pozdr

No właśnie tak powinno sie zrobic a ciekawy jestem jak zrobił to autor tego wątka...

Bo o odkręcaniu blach nic nie wspominał. Czyżyby tylko na klej przyklieił... (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie montowałem dystanse i blachy nie odkręcałem, oczywiście z MDF-u. Dystans przykręcony do blachy a później głośnik. Popatrzcie dobrze na fotki z pierwszego postu.

Edytowane przez Trend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dystans przykręcony do blachy a później głośnik.

 

To muszą byc jakies specjalne śruby kolego?

Cos w stylu blachowkrętów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To muszą byc jakies specjalne śruby kolego?

Cos w stylu blachowkrętów

 

Zwykłe blachowkręty o odpowiedniej długości (oczywiście w miarę rozsądku) przykręcasz dystans z mdf'u do blachy a później głośnik do dystansu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwykłe blachowkręty

 

Może ktos wstawi fotke śruby jaką należy przykręcić dystans do blachy???

Już tyle śrub kupiłem i żadna nie pasuje ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykłady wkrętów

 

1.blachowkręt samowiertny, łeb z nacięciem PH,

2.wkręt do materiałów warstwowych samowiertny (np. do przykręcania płyt plastykowych do metalu), łeb z nacięciem PH,

3.wkręt montażowy, łeb z nacięciem PH,

4. wkręt montażowy samowiertny, łeb z nacięciem PH,

5.wkręt montażowy, łeb z nacięciem PZ,

6.wkręt do drewna, łeb z nacięciem PZ,

7.wkręt montażowy, łeb sześciokątny z nacięciem PH i prostym,

8.wkręt do pokryć blacharskich, samowiertny, z uszczelką, łeb sześciokątny,

9.wkręt montażowy, łeb sześciokątny z nacięciem prostym,

10blachowkręt nierdzewny, łeb z nacięciem prostym.

 

a)końcówka samowiertna,

b)skrzydełka rozwiercające miękki materiał.

 

W twoim przypadku nr 5 lub 6 ø 4,5 jeśli chodzi o długość, to myślę że ok. 5 mm dłuższy od dystansu

Screw_types.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu mniej więcej to widać - z tym że daję pod rozwagę zastosowanie dwóch dystansów przesuniętych względem siebie - bo VW wymyślił sobie małe przesunięcie między otworem w blasze a maskownicą - w efekcie głośnik częściowo gra w tapicerkę. W pasku jest jakieś 48-50 mm między blachą a boczkiem - można zatem pokusić się o dwa dystanse i jeśli nie równać się z boczkiem jak to jest pokazany w linku poniżej to można wyjechać np na 40mm i zbliżyć się do maskownicy.

 

http://www.tuningforum.pl/viewtopic.php?f=8&t=106441

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W twoim przypadku nr 5 lub 6 ø 4,5 jeśli chodzi o długość, to myślę że ok. 5 mm dłuższy od dystansu

 

Kolego rozumiem, że jeśli chodzi o wkręt nr 6 to ø 4,5 to jest średnica wkrętu BEZ gwintu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego rozumiem, że jeśli chodzi o wkręt nr 6 to ø 4,5 to jest średnica wkrętu BEZ gwintu

 

Akurat odwrotnie, to średnica gwintu - główka będzie nieco większa. Jak zastosujesz wkręt ø 4 to tez nic się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności