Skocz do zawartości
Doc

Montaż głośników w B5 - Rezanie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przykręcałem na zwykłe śruby z nakrętką, a później do dystansów głośnik na wkręty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie z tym poradziłem :) nie mogłem dobrać wkrętów ponieważ dziury w drzwiach były jakieś niestandardowe i wywierciłem nowe :D dystans oprócz wkrętów złapałem dodatkowo na klej ALL-FIX, wszystko ładnie się trzyma. Głośnik przykręciłem do dystansów na 4 wkręty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie za przykładem DOC'a kolegi który założył temat, zabieram się do przeróbki audio w moim B5 '98 sedan. Do tego posiadam od jakiegoś czasu KENWOOD KDC-W4044U.

 

Z podjętych już decyzji to:

 

drzwi pród i tył:

 

Signat H16

http://www.autosound.pl/signatsmch16-p-1792.html

Signat T5

http://www.autosound.pl/signatsmct5-p-1788.html

 

bagarznik:

 

skrzynia zamknięta + JBL INFINITY REF 1260W

http://allegro.pl/skrzynia-basowa-jbl-infinity-ref-1260w-gratisy-i1728303189.html

CARPOWER HPB-1502

http://allegro.pl/carpower-hpb-1502-najtaniej-na-allegro-i1716279442.html

 

pozostaje tylko pytania:

 

1. Czy da radę podpiąć wszystko pod tego wzmaka, czy lepiej dać osobno na przód i tył2x CARPOWER HPB-602

http://allegro.pl/carpower-hpb-602-gw-3lata-sklep-mlawa-promocja-i1726659862.html

 

2. Do czego jakie zwrotnice,cewki, kondensatory, filtry itp. zastosować

 

3. Jakie i ile kabli będzie potrrzebne do tego zestawu?

 

4. Jakie maty wygłuszające? widzę że ceny wahają się od 4zł do kilkuset za arkusz

 

 

Dodam że nie jestem znawcą tematu, ale zależy mi na czystości muzyki a nie na jak największym "łubu dubu", wiele tematów na tym forum już przewertowałem, w wielu po prostu linki już padły itp.

 

Z całej przeróbki mam zamiar zdać foto relację :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamil, jaki masz budżet ?

odpuść sobie głośniki w tylne drzwi ... !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budżet tak koło 1100zł.

Dlaczego mam sobie odpuścić tylne drzwi?

No chyba że przełożę seryjne z przodu na tył. To byłby pewien zapas gotówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiele tematów na tym forum już przewertowałem
Dlaczego mam sobie odpuścić tylne drzwi?

 

chyba nie do końca przewertowałeś .. odradza się montaż w tylne drzwi głośniki . Lepiej zainwestować w lepszy przód ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moje potrzeby wystarczy taki przód i po prostu tył też chcę mieć zrobiony... bardziej zależało mi na odpowiedzi na pytaniach które zadałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z moim passkiem. Instalacje na tyle mam i glosniki rowniez. Problem polega na tym ze gra mi tylko LEWY PRZÓD, LEWY TYLNI glosnik..a z prawej tylko tweeter tylni.. W czym moze byc problem? Sciagnolem te harmonijke pomiedzy drzwiami i kabelki sa popekane..te cienkie od drugiej kostki rowniez ale niewidac (fotka ponizej) czy jesli polutuje te kabelki to wszystko bedzie dzialac? Dodam ze otwieranie okien dziala wszedzie.. (drugie zdjecie przedstawia stan glosnika :/)

20072011301.jpg

20072011303.jpg

Edytowane przez bacaino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, ojoj ... o ile dobrze widzę to trzymasz kabelki z kostką "głośnika" nie za ciekawie to wygląda o stanie głośnika to nie ma co pisać bo do wyrzucenia jest :D

Kabelki też bym wymienił a nie lutował ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piotr, ojoj ... o ile dobrze widzę to trzymasz kabelki z kostką "głośnika" nie za ciekawie to wygląda o stanie głośnika to nie ma co pisać bo do wyrzucenia jest :D

Kabelki też bym wymienił a nie lutował ...

A jak mam je wymienic? Tzn. uciac w ktoryms miejscu i dolutowac nowe? Czy o cala wiazke Ci chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dobrze widzę to są kable głośnikowe ... spokojnie poprowadzisz nowe od radyjka do głośnika ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę dodać od siebie że jak ktoś wymienia z przodu głośniki wysoko-tonowe te w tym czarnym trójkącie to ja zrobiłem tak:

1) Do wiertarki bądź zakrętarki założyć okrągły pilnik (taki do rozwiercania w drewnie lub metalu nie wiem jak to się fachowo nazywa) i delikatnie zebrać troszkę plastiku po wewnętrznej stronie

2) Opalarką delikatnie podgrzać i uważać aby nie zdeformować sitka w obudowie

3) Przyłożyć głośnik do otworu, tak aby miękki plastik się odgiął a głośnik ładnie przylegał

4) głośnik posmarować jakimś klejem i wcisnąć:)

 

Ja tak zrobiłem i trzyma ... tak że potem chciałem go wyciągnąć i się już nie dało :) hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) no i tyl naprawiony, glosniczki graja :) Popekana wiazka oczyszczona i zaizolowana :) glosniki wymienione :) Teraz pora zabrac sie za przod...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,mam do was pytanie.Kupiłem głośniki Hertz do paska zeby je wrzucic na przod,bo stare zaczely niemilo grac,rozebrałem drzwi i niestety natrafilem na problem,który mnie "zieleniaczka" przerasta,jak mam połączyć kostke z dwoma bolcami które wystają z głośnika?Jedną kostke już podpiąłem(tam są dwa + i dwa - sprawdzałem na probowce) obciąłem kostke,zwarłem te plusy i minusy,do głośnika a on nic,może cos źle zrobiłem...podpowiedzcie mi cos jak to ogarnac w taki w miare prosty sposob bo ja sie na tych kabelkach i elektryce kompletnie nie znam,co mam z czym połączyć i gdzie podłączyć.Dzięki z gory za pomoc,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa środkowe piny w kostce wpiętej w ori głośnik to + i - z radia, dwa zewnętrzne piny to dokładnie ten sam + i - idące do głośnika wysokotonowego

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odgrzewam wątek, bo mam mały problem z głośniczkami wysokotonowymi w tylnych drzwiach Paska B5. Może wie ktoś jak one powinny być zamontowane? Dodam, że wcześniej nie miałem w tylnych drzwiach tych głośników mimo, iż jest na nie miejsca.

Byłoby pięknie gdyby ktoś miał i zamieścił fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie gdzie w drzwiach przednich znajduje sie org zwrotnica głsonikowa ?? bo jak mam rozumiec sygnał od radia idzie najpier na org zwrotnice i tam rozrdziela na tweeter itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie chyba odczute 150 razy w tym forum postawione i tyle samo razy ...

nie ma zwrotnicy - jest tylko kondensator w tweeterze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory za odgrzanie tematu ale mam pytanie, jaka dokaldnie sruba, wkretem przykrecic dystanse z MDFu do drzwi, prosze powiedziec konkretny wymiar a najlepiej co powiedziec w sklepie zeby kupic odpowiednie zestaw i ile szt. Acha i jakim klejem przykleic dystans do blachy w drzwiach (najlepiej nazwa kleju) I jakich wkretów uzyc do przykrecenia glosnikow do pierscienia. Prosze o dokladnie napisanie czego mi potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie znalazles odpowiedzi w tym watku? wszysto juz bylo podane co z czym i jak zrobic aby zamontowac dystanse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności