Skocz do zawartości
kubotek

Wymiana filtra paliwa TDI

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie. wymieniałem filtr paliwa i teraz od gory filtra paliwa tam gdzie jest sroba kapie ropka. a byla jakas uszczelka ale wyzuciłem bo byla rozerwana. i teraz nie wiem jaka tam powinna byc. prosiłbym numer tej uszczelki albo co mozna zastosowac zeby nie kapało. silnik AJM 115KM. PROSZE o porade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam panowie. wymieniałem filtr paliwa i teraz od gory filtra paliwa tam gdzie jest sroba kapie ropka. a byla jakas uszczelka ale wyzuciłem bo byla rozerwana. i teraz nie wiem jaka tam powinna byc. prosiłbym numer tej uszczelki albo co mozna zastosowac zeby nie kapało. silnik AJM 115KM. PROSZE o porade.

 

Niczym nie uszczelniaj bo to nic nie da. Musisz założyć starą uszczelkę. A jeśli nadal będzie ciekło to będziesz musiał kupić nowy filtr ponieważ tych uszczelek oddzielnie nie dokupisz.

Chodzi Ci o uszczelkę oznaczoną literką G?

http://moto.allegro.pl/filtr-paliwa-mann-audi-a4-a6-vw-passat-tdi-ajm-avf-i2911625865.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie mi się wydaje ze tamta była wieksz niz ta G. a orientujesz sie czy sa jeszcze inne uszczelki oprucz tych na filtrze. bo ta cała kopuła od filtra jest z 2 czesci sładana i czy przypadkiem pomiedzy nie idzie jakas uszczelka?. czekam na odpowiedz. a filtr mam z boscha

Edytowane przez SZYMONTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
własnie mi się wydaje ze tamta była wieksz niz ta G. a orientujesz sie czy sa jeszcze inne uszczelki oprucz tych na filtrze. bo ta cała kopuła od filtra jest z 2 czesci sładana i czy przypadkiem pomiedzy nie idzie jakas uszczelka?. czekam na odpowiedz. a filtr mam z boscha

 

Znalazłem takie uszczelki:

http://b2b.eoltas.lt/index.php?cl=details&anid=21587F&lang=4

Jedank nie będziesz miał problemu z ich dostaniem. Nie wiem czy są jeszcze inne uszczelki oprócz tych, które znajdują się w zestawie z filtrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest taki filtr

CAM00009.jpg

 

Jaki to model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest taki filtr

[ATTACH=CONFIG]94550[/ATTACH]

 

Jaki to model

zerknij

filtr.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę , analizuje i doszedłem do wniosku że mam filtr wkręcany :D czyli do wyboru :

 

- Bosch – nr 1 457 434 329;

- Mann – nr WK 842/11;

- Knecht – nr KC 80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc :)

Tak jak kolega "SZYMONTDI" mam problem z cieknącą ropką, po wymianie filtra.

Kupiłem drugi filterek , założyłem ale nic to nie pomogło

Wydaje mi sie że może podczas wymiany uszkodzielem nieznacznie tą " głowiczke" która jest nad filtrem ( pompowtryski ) służo ona chyba do chłodzenia paliwka które wraca do zbiornika ( ale pewny nie jestem )

Podpowiedzcie Mi prosze jak fachowo nazywa sie właśie ta "głowiczka" bo nie wiem o co pytać w sklepie a chciałbym to wymienić

Z góry wielkie dzięki

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koper80w

witam wszystkich. mam pytanie podczas jazdy auto zgasło mi na środku drogi , wymieniłem filtr paliwa (był syf)teraz probuje go odpalić i nawet dymek z rury nie wyleci. filtr zalałem ropą jaka może być przyczyna jeszcze ? czy to wtryski ? pompa ? a może żle podłączyłem przewody ? może ktoś mi przesłać zdjecie lub schemat podłączenia przewodów do filtra. proszę ratujcie!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kreci nie kreci ? moze pompa padla....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to ci pomoże

Coś nie prawdopodobnego troche, żeby od tak zgasł i kicha.

Nie masz może czasem odcięcia zapłonu na jakiś przełącznik w aucie ukryty?

Miałem kiedyś podobną sytuacje aż po godzinie pchania i wyładowanym aku przypomniało mi sie o owym przełączniku, skręciłem kabelki, cyk i chodził.

 

---------- Dodano o 12:48 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:43 ----------

 

Ale auto zgasło po wymianie filtru czy wieniłeś go bo wstępna teoria była że zasyfiony jest filter paliwa i dlatego zgasł

Bo czytając twój post sam sie zakręciłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko czy można wymienić filtr z afn(ten przykręcany) na jakiś w całości?? czy ten podgrzewacz/zawór zwrotny właściwie coś daje??? czy można przewody od podgrzewaczza ze sobą połączyć i wstawić zwykły filtr?? niestety w moim kołnierzu mocowanie od filtra zwrotnego pękło i zasysa powietrze:( tak dla ciekawoski dodam koszt nowego kołnierza w aso jedynie 599zł:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego nazywa się to podgrzewacz paliwa bo paliwo w zimie podgrzewa , czy jest konieczne - po coś to producent wymyślił. Używka tak samo jest dobra jak nowy zatem nie wiem po co kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co się orientuje to wcale nie podgrzewa tylko przepuszcza paliwo z pompy do filtra lub do baku w zależności od temperatury. Więc za wiele to według mnie nie daje. Ale może niech ktoś jeszcze wypowie sie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co się orientuje to wcale nie podgrzewa tylko przepuszcza paliwo z pompy do filtra lub do baku w zależności od temperatury. Więc za wiele to według mnie nie daje. Ale może niech ktoś jeszcze wypowie sie na ten temat.

przepuszcza paliwo i płyn z chłodnicy do pewnej temp. potem jest odcinany przepływ płynu , zresztą widać to po wężykach zatem skoro producent tak założył to widocznie tak ma być , chyba że cięcie kosztów no to nie rozumiem po co pytanie w temacie. Zresztą zimą przy - 10 i więcej to pewnie po zatankowaniu "lepszego paliwa" przypadkiem przypomnisz sobie sens tego podgrzewacza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie chcę tworzyć nowego tematu tak więc podepnę się pod ten.

 

Chciałem wymienić filt paliwa w swoim aucie. Wiem że mam wkręcany filtr.

 

11111.jpg

 

Tylko Panowie nie potrafię odkręcić dziada za żadne skarby..

Mam klucz do filtrów i ciągle nic.

 

Myślałem nawet aby pozdejmować rurki i odkręcić poza autem bo więcej miejsca ale nie chcę zapowietrzyć aby nie mieć później problemu.

 

Lubię robić sobie sam przy aucie jak mogę ale nie daje rady przy tym filtrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem ja osobiście odkręciłem wężyki (2 opaski) i ten trzeci wężyk od odwietrzenia (podobno) wychodzi z tym takim plastikiem :) i kopułkę włożyłem w imadło ale ostrożnie !!! bo to aluminiowe jest i wbiłem w filtr duży śrubokręt i puściło. Nic nie zapowietrzysz jeżeli zalejesz cały filtr paliwa !

 

delphimz6.jpg

Edytowane przez PersoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry może głupio spytam ale odkręciłeś mocowanie filtra (klucz 10 ) wyjąłeś go i próbowałeś odkręcać kluczem do filtrów i nic ?? , przy czym przytrzymując górę kluczem bodajże 15stką żeby nie uszkodzić wężyków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@m@rcin86

 

Tak oczywiście że odkręciłem, wyciągnąłem go i próbowałem odkręcić kluczem do filtrów zarazem trzymając kopułkę kluczem ale nie idzie. Nie jestem słaby ale boję się użyć za dużo siły aby nie ułamać czegoś bo zauważyłem że kopułka bardzo łatwo się "szczerbi".

 

@PersoN

 

Dzięki za uwagę kolego.

Jak nie dam rady inaczej będę musiał go odkręcić i zrobić to poza autem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności