Skocz do zawartości
kubotek

Wymiana filtra paliwa TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś go zapewne ominął, bo się zapowietrzał. Znajdź je, na pewno są w pobliżu połączone jakąś rurką i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka posiadam passata z silnikiem afn. kupilem ostatnio filtr bosch z wejsciami jak na zdjeciu; stary filtr.jpg i teraz moje pytanie: czy po wymianie wezy na ciensze( takie zeby pasowaly do nowego filtru ) wpieciu tego trzeciego weza na zapinke bedzie wszystko dobrze smigac? filtr kupilem z aukcji internetowej i teraz zamiast odesle itp...szkoda mi czasu:) co o tym myslicie? robil ktos cos takiego ?

noqy filtr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj, zamontuj właściwy filtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu masz filtr wkrecany w glowiczke (podobny jak olejowy)

srubka ta sluzy do zalania filtra ropa zeby silnik sie nie zapowietrzyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie racja odesle i bedzie spokoj;d a podacie mi jakis model boscha wkrecany zebym mial jako przyklad? mam nadzieje, ze po wymianie filtra bedzie lepiej palil i skaczace obroty sobie odpuszcza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obojetnie jakiej firmy kupisz

podjedz do sklepu i powiedz ze chcesz wkrecany filt paliwa do Passata

to jest tak czesty model ze napewno maja na staniu

a wymiana tego to 20 min tylko dobrze miec jest lejek i troche ropy w butelce zeby po zamontowaniu zalac jego przed odpaleniem przez ta srubke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowienik MANN WK845/1 potrzebujesz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy w AFN 110KM trzeba zalać filtr świeżą ropą czy układ samoczynnie go zaleje i odpowietrzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, czy w AFN 110KM trzeba zalać filtr świeżą ropą czy układ samoczynnie go zaleje i odpowietrzy?

 

Ja kilka razy przekrecilem kluczykiem w celu napelnienia przed uruchomieniem i było O.K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniłem filtr i zalałem cały świeżą ropą.:dance

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja kilka razy przekrecilem kluczykiem w celu napelnienia przed uruchomieniem i było O.K.

 

W AFN-ie to nie działa bo nie ma w baku pompki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie już wymieniłem po porzedniej poradzie i zapowietrzyłem układ, rozładowując dodadkowo aku. Grejt. Dzięki 77Marek :)

 

Czy po zalaniu wystarczy kręcić rozrusznikiem aby odpowietrzyć czy trzeba luzować wtryski i gdy pójdzie paliwo dokręcić ?

Edytowane przez killer_84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no właśnie już wymieniłem po porzedniej poradzie i zapowietrzyłem układ, rozładowując dodadkowo aku. Grejt. Dzięki 77Marek :)

 

Czy po zalaniu wystarczy kręcić rozrusznikiem aby odpowietrzyć czy trzeba luzować wtryski i gdy pójdzie paliwo dokręcić ?

 

Ja osobiscie zalewam filtr, luzuje wtryski, dwa razy zakrece, dokrecam i zawsze odpali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zalewam cały filtr paliwem i Passat pali normalnie:kawka Przejadę kawałem i to na tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkroiłem mój filtr paliwa, tak wyglada po 50 tyś km

um84qli9.jpg

 

wutbfnr6.jpg

Edytowane przez Rufus110hp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy problemów po wymianie filtra paliwa. Od razu zaznaczam, że był to badziew firmy top-chłam czy jakoś tak, który w ciągu kilku dni poleci do śmietnika. Układ paliwowy odpowietrzyłem, aku naładowałem i auto jezdziło ładnie raptem tydzień, może mniej. Teraz po każdym zgaszeniu auta widzę, jak pod silnikiem robi się plama ropy. Dodadkowo gdy auto zostawie na pół dnia to mam problem z odpaleniem ponieważ zapowietrza się układ paliwowy. Co ciekawsze, nie wykryłem żadnych wycieków. Tj pompa sucha, filtr suchy, nawet korek spustowy pod filtrem suchy. Węże nie ciekną a mimo tego pod silnikiem mam plamę i później problem z odpaleniem - po 2-3 zakręceniach paliwo dociera i auto jedzie normalnie. Zamawiam filtr knechta i zobacze czy problem minie, jak nie to chociaż filtr porządny będzie. Jeszcze przetre wszystko do sucha i wypucuje, bo może gdzieś jednak powietrze zachodzi no ale problem podejżany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies waz lub tekelan musi miec micropekniecie i paliwo schodzi do zbiornika

 

albo gdzies z pompy cieknie bo plama musi z czegos powstawac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech się trochę osuszy aura to dalej będę poszukiwał wycieków. Podejzewam jednak badziewnej jakości filtr który jest zamontowany. Szkoda, że wyrzuciłem stary bo bym z powrotem go zamontowal :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtr nie ma nic do wyciekow

predzej uszczelkki/oringi gumowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy filtr założony i problemy zniknęły. Zniknął też wyciek spod auta. Co ciekawe przy starym filtrze który się zapowietrzał i robił plamę ropy pod autem nie znalazłem żadnych wycieków. Filtr suchy, korek spustowy również. Podejżana sprawa. Wywaliłem ten badziew firmy TOP-chłam na MANN (75zł) i wszystko działa poprawnie. Układ paliwowy się już nie zapowietrza i auto odpala z kopa. Zastanawia mnie jednak skąd ten wyciek skoro wszędzie było sucho no i skąd to zapowietrzanie. Gdyby uszczelka zewnętrzna filtra nie trzymała to by było mokro. A wewnętrzna nie ma nic do wycieku. Może bardziej do zapowietrzania się ale tego akurat nie jestem pewien. Tak czy inaczej należy wystrzegać się produktów tejże firmy żeby uniknąć niepotrzebnej podwójnej roboty.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności