Skocz do zawartości
kubotek

Wymiana filtra paliwa TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak dziś wymieniłem filtr paliwa w swoim afn'ie odpalił i zaraz zgasł (niestety nie zalałem go wcześniej) więc poluzowałem wtryski pokręciłem parę razy i z wtrysków strzeliło paliwo czy to oznacz że układ się odpowietrzył

??? Swoją drogą filtr napełniłby się dość szybko po przekręciłem może z 4 razy. Auto dalej nie odpala choć słychać że ma dużą chęć. Co robić ??:taksobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc tak dziś wymieniłem filtr paliwa w swoim afn'ie odpalił i zaraz zgasł (niestety nie zalałem go wcześniej) więc poluzowałem wtryski pokręciłem parę razy i z wtrysków strzeliło paliwo czy to oznacz że układ się odpowietrzył

??? Swoją drogą filtr napełniłby się dość szybko po przekręciłem może z 4 razy. Auto dalej nie odpala choć słychać że ma dużą chęć. Co robić ??

Jak widać lenistwo nie popłaca, a wystarczyło zalać filtr paliwem. ;)

To że strzeliło paliwem z wtrysków nie oznacza że filtr jest w pełni odpowietrzony.

Porządnie zalej go paliwem, popuść wszystkie przewody na wtryskach i pokręć konkretnie silnikiem.

Pozdro.

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie nie popłaca:dupablada :dupabladawłaśnie to mnie dziwi że z wtrysków paliwo leje się strumieniami a dalej nie chce odpalić. Jutro zrobię tak jak mówisz. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

były silniki afn w 2001 roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się przełoży to był ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada instrukcje w PDFie wymiany filtra paliwa w baku. Passat diesel 2002 AVF, kombi.

Pilne, silnikiem rzuca jak pies flakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Stało się tak że zalałem syf na Bliskiej w Chrzanowie ... nie polecam :(

Za pomocą waszych rad wymieniłem filtr paliwa ... poniżej fotki ... ale mechanik poradził mi wypompować paliwo i wyczyścić filterek w baku ...

oto fotki ... jak wypompowałem ... ale nie wiem jak wymątować ten filterek ... coś tam pisze ... jest szczała i "120" ... jak to rozebrać ...

de92721f679cf727med.jpg

03e0e29f41fce0ca.htmlb20296a46b31319b.html

de92721f679cf727.htmlb20296a46b31319bmed.jpg

b20296a46b31319b.html

Co z Tym Filterkiem ?? jak go wyjąć ... wyczyścić ...

 

Macie Pomysł jak go wyjąć ?? :(

 

Proszę o pomoc!!! Mam do wymiany filtr jak powyżej lecz także nie wiem jak to zdemontować i wyciągnąć. U mnie nie ma opasek zaciskowuch są wężyki zakończone końcówkami plastikowymi i nie chce nic na siłę robić. Prosze o pomoc i wskazówki!!!! Silnik AVF Kombi 2002 Pasior

Edytowane przez zadzior13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o pomoc!!! Mam do wymiany filtr jak powyżej lecz także nie wiem jak to zdemontować i wyciągnąć. U mnie nie ma opasek zaciskowuch są wężyki zakończone końcówkami plastikowymi i nie chce nic na siłę robić. Prosze o pomoc i wskazówki!!!!
a to czytał http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=98735 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

teraz przeczytał......ale u mnie nie ma od góry opasek na przewodach, sa jakieś kolanka plastikowe. Gdyby były opaski to już bym to wszystko wyciągnął. No.... dalej Panowie, Hilfe bo wybieram się w Sobotę daleko...

Edytowane przez zadzior13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz przeczytał......ale u mnie nie ma od góry opasek na przewodach, sa jakieś kolanka plastikowe. Gdyby były opaski to już bym to wszystko wyciągnął. No.... dalej Panowie, Hilfe bo wybieram się w Sobotę daleko...
zapodaj foto jak to wygląda te twoje kolanka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jak dołączyć tu zdjęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm no ok, robiłeś już tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmmm no ok, robiłeś już tak?
te kolanka są na takich zatrzaskach (coś jak opaski jednorazowe) wystarczy podważyć z czuciem a puszczą zatrzaski najlepiej z dwóch str na raz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

to była pierwsza moja wymiana filtra paliwa w passacie, chociaż jeżdżę nim już 4 lata. do całego zabiegu potrzebowałem klucz 10. najlepiej mieć płaski i oczko i nasadkę.

1. poluzowanie blaszanej opaski kluczem 10. najlepiej zdjąć nakrętkę i rozpiąć połączenie nakrętka-śrubka. Mamy wtedy dużo miejsca do manewrowania filtrem, a poza tym opaska nie blokuje odkręcania filtrem.

2. ruszający się w tej opasce/obejmie filtr złapałem w dłonie i po kilku mocnych próbach gwint odpuścił. Mocowanie filtra jest identyczne jak filtra olej, czyli nakręcanie na gwintowany trzpień.

3. po całkowitym odkręceniu filtra wyciągnąłem go górą. aby to zrobić poluzowałem kluczem 10 ten gruby plastikowy kanał przelatujący bezpośrednio nad filtrem.

Proszę uważać przy zmianie filtra na plastikową nakrętkę znajdującą się u spodu filtra, bo mnie się ułamała, jak się siłowałem z filtrem i zaczął mi cały olej na[pędowy uciekać pod auto. Zrobiła mi się duża plama pod samochodem.

4. Nowy filtr załałem w 3/4 "ropą" i nałożyłem palcem film oleju na uszczelkę. skreciłęm wszystko z powrotem. nie było problemu z odpaleniem.

Akcję wykonałem pod blokiem we Wrocławiu, i myślę, że każdy może sobie z tym poradzić samodzielnie. Próba ognia dała pozytywny wynik. Układ jest szczelny.

Mała porada. nie słuchać mechaników, którzy twierdzą, że trzeba demontować te wszystkie wężyki unieruchomione opaskami. to jest cała kopułka razem i z niej wykręca się filtr. Zabieg bliźniaczo podobny do zabiegu wymiany filtra oleju.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiedzcie mi. Jaki mianowicie filterek paliwa siedzi w moim pasku - Silnik 1.9 TDI AVB (101 KM), rok produkcji grudzień 2000. Czy ten filtr jest z podgrzewaczem, czy bez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ten filtr jest z podgrzewaczem, czy bez?

Powinien być z podgrzewaniem. A jaki problem zdjąć osłonę silnika i zaglądnąć jaki tam jest? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydawało, że powinien być z podgrzewaczem. Mechanior zerknął dziś po południu pod pokrywę i stwierdził, że siedzi tam zwykły filtr bez podgrzewacza. Możliwe, żeby tak było? Myślałem, że już wiekszość filtrów jest z podgrzewaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności