Skocz do zawartości
kubotek

Wymiana filtra paliwa TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety założyłem z plastikiem. Wszystko chodzi jak powinno, niem ma żadnych wycieków. Czy pozostawienie tego plastiku wpłynie na coś negatywnie? Nie wiem czy powinienem rozkręcać jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasiągnąłem informacji na ten temat u dwóch mechaników. obaj twierdzą, że te plastiki powinny a nawet muszą zostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. odrazu przepraszam, że odświeżam temat ale wydaje mi się najbardziej odpowiedni. Mianowicie w sobote 4 dni temu wymieniałem filtr paliwa w silniku TDI 90kM z 1998r. było z tym troche problemów bo zapowietrzył się, odkrecalem nakretki od filtrów zeby sie odpowietrzyl. Wszystko było ok oprócz normalnych problemów z odpalaniem, ale to ustąpiło- odpowietrzył się. Dzisiaj ujawnił się taki o to problem:

odpalam rano auto, bez problemu, i po jakichś 3min przy mocniejszym ruszaniu przestło reagowac na pedał gazu, zaczał sie mrugac akumulator i auto zgasło. Odpalić nie chciało, dopiero po pewnym czasie przy ostrym kreceniu i dawaniu gazu odpala (ale gaśnie przy wyzszych obrotach). Z tego co widze wydaje mi się że gdzieś łapie lewe powietrze ale co teraz zrobić to nie mam pojecia. spotkał się ktoś z czymś takim? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcialem wymienic filtr paliwa

Wg katalogu filtrona dla auta o numerzez nadwozia ponizej 400000 powinien byc PP850/2 i taki zamowilem .

Potem po demontazu obudowy silnika ukazal mi sie ten widok

 

http://img233.imageshack.us/i/obraz461.jpg/

(linka zapozyczony od kolegi klika postow wczesniej)

 

Czy zamowilem odpoweidni filtr ???

czy powonienem zamowic PP 839/1 ale to kłócilo by sie z katalogiem filtrona

 

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

 

Chcialem wymienic filtr paliwa

Wg katalogu filtrona dla auta o numerzez nadwozia ponizej 400000 powinien byc PP850/2 i taki zamowilem .

Potem po demontazu obudowy silnika ukazal mi sie ten widok

 

http://img233.imageshack.us/i/obraz461.jpg/

(linka zapozyczony od kolegi klika postow wczesniej)

 

Czy zamowilem odpoweidni filtr ???

czy powonienem zamowic PP 839/1 ale to kłócilo by sie z katalogiem filtrona

 

prosze o pomoc

a ja bym w zyciu nie zamowil FILTRONA jak cos to KNECHT

w sordku masz wklad do wymiany poszukaj na forum bylo juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy powonienem zamowic PP 839/1

TAK-taki jak ten ma iść

ten wcześniejszy jest z podgrzewaczem

 

 

Edit

zamów sobie Hengst'a :) H70WK08

 

 

 

w sordku masz wklad do wymiany poszukaj na forum bylo juz

a Ty poczytaj o jaki filtr mu chodzi ;)

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja bym w zyciu nie zamowil FILTRONA jak cos to KNECHT

w sordku masz wklad do wymiany poszukaj na forum bylo juz

 

 

dzieki za sugestie szukania wcześniej ......nic dzis nie robie tylko szukam nie znalazlem odpowiedzi wiec pisze :)

 

 

ja zamowilem filtrona (okaże sie czy to był błąd lub wielbłąd) ale teraz zastanawia mnie ten katalog filtrona jak on dziala lub niedziala lub kto podmienil mi filtr ??? :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja zamowilem filtrona (okaże sie czy to był błąd lub wielbłąd) ale teraz zastanawia mnie ten katalog filtrona jak on dziala lub niedziala lub kto podmienil mi filtr ???
Tomek a sprawdzałeś jaki masz filtr? Bo do AWX były montowane 2 rodzaje filtrów. Pytałeś mnie o filtr więc ci odpowiedziałem, że ja mam montowany w opaskę, ale wiem że do AWX były montowane i wkręcane. Ale do twojego ETKA wskazuje wkładany w opaskę.

 

filtrpaliwa.th.jpg

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek a sprawdzałeś jaki masz filtr? Bo do AWX były montowane 2 rodzaje filtrów. Pytałeś mnie o filtr więc ci odpowiedziałem, że ja mam montowany w opaskę, ale wiem że do AWX były montowane i wkręcane. Ale do twojego ETKA wskazuje wkładany w opaskę.

 

filtrpaliwa.th.jpg

 

Hej

 

..czy sprawdzałem ..otoź nie sprawdzałem pod maska tylko zasugerowałem sie wiadomosciami znalzionymi na necie ze do numeru nadwozia 400000 jest wkrecany a ponad 400000 jest na opaske ..... jak widac moj passat jest wyjątkiem od reguły ktorą jednoczesnie znalazłem na polskich forach i anglojezycznych .

Widze teraz ze nie ma sie sugerowac jakimis tam regułami tylko podnosic maske i patrzec co dokladnie fabryka zamontował w aucie .

Filtr idzie do mnie poczta i za chwile bwede musiał go odesłac niestety

 

Dziekuje wszystkim za pomoc

Pozdro

Tom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..czy sprawdzałem ..otoź nie sprawdzałem pod maska tylko zasugerowałem sie wiadomosciami znalzionymi na necie ze do numeru nadwozia 400000 jest wkrecany a ponad 400000 jest na opaske ..... jak widac moj passat jest wyjątkiem od reguły ktorą jednoczesnie znalazłem na polskich forach i anglojezycznych
Tomek nie jest wyjątkiem ETKA dokładnie pokazuje taki filtr.
Widze teraz ze nie ma sie sugerowac jakimis tam regułami tylko podnosic maske i patrzec co dokladnie fabryka zamontował w aucie .
Jeśli silnik jest z 2002 roku to tak pokazuje ETKA do np. avf dwa albo 3 rodzaje filtra. Rok wcześniej bodajże 2 rodzaje do AWX i wówczas trzeba sprawdzić. No niestety Niemiec nie jest stabilny w swych decyzjach. Ale cóż Tomaszu nie denerwuj się każdy się uczy na błędach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jezeli ja mam takiego samego paska tylko z 2001 roku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wy z tym Filtronem, jeśli można spytać? Miał ktoś jakieś przykre doświadczenia osobiste, czy to może jednak tylko "miejskie mity" ??

Jestem ciekaw bo sam stosuje filtry tego producenta nie w jednym samochodzie i nigdy nie miałem żadnych kłopotów, a są istotnie tańsze.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam do twojego modelu były dwa rodzaje filtra musisz sprawdzić po numerze silnika tak jak robił Tomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda w przyszłości, chociaż prosta czynność, ale nie wszyscy wiedzą jak to ugryźć. ;)

wymiana filtra paliwa.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stało się tak że zalałem syf na Bliskiej w Chrzanowie ... nie polecam :(

Za pomocą waszych rad wymieniłem filtr paliwa ... poniżej fotki ... ale mechanik poradził mi wypompować paliwo i wyczyścić filterek w baku ...

oto fotki ... jak wypompowałem ... ale nie wiem jak wymątować ten filterek ... coś tam pisze ... jest szczała i "120" ... jak to rozebrać ...

de92721f679cf727med.jpg

03e0e29f41fce0ca.htmlb20296a46b31319b.html

de92721f679cf727.htmlb20296a46b31319bmed.jpg

b20296a46b31319b.html

Co z Tym Filterkiem ?? jak go wyjąć ... wyczyścić ...

 

Macie Pomysł jak go wyjąć ?? :(

Edytowane przez selami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:( ktoś wymieniał taki filterek czyścił jak wyżej ... ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem filtr paliwa do mojego diselka silnik AHH, zdziwiła mnie niska cena za filtr KNECHT dałem 30zl !!! Nie jestem pewien czy otrzymałem odpowiedni model do mojego tdi !!!

Kupiłem filtr paliwa firmy KNECHT model KC 18 czy to jest odpowiedni model !!!

Dodam,że już go zamontowałem i autko śmiga, ale na internecie znalazłem, że do tego autka jest model KC 69 !!! Wie ktoś może czy oby dwa się nadają albo czym sie rożnia??

z góry dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy Bosh sie liczy w filtrach oleju czy nie, czy tylko Knecht i Man ?

 

Jeśli Knecht to jaki numer czesci do mnie bedzie pasował ? i czy tam jest jakas uszczelka czy tez nie?

 

 

Moze głupie pytanie ,ale olej wymieniamy co 10-15 tys km,czy jakos filtra na tak małym przebiegu ma taką róznicę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mann-jak najbardziej,dobry filtr,co do Boscha-nie odstaje od Mann'a moim zdaniem.Pomyśl-jeździsz około 15 tysi do wymiany,olej cały czas przechodzi przez filtr-nie ma szans żeby jakiś syf w nim nie został.Dlatego też sie zmiena ;)

Popatrz na to: http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur/index.html?ktlg_page=1&ktlg_lang=9&ktlg_01_fzart=1&ktlg_01_fzkat=0&ktlg_01_mrksl=51&ktlg_01_mdrsl=42&ktlg_01_modsl=5&ktlg_subpage=02

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko Mann filter musze zamawiac i za wysłke dodatkowo płacic a knechta sobie odbiore z inter carsie - chyba na to samo wyjdzie.

 

 

 

Pytałem wczesniej o filtr oleju bosha bo koles co olej sprzedaje na allegro

http://www.allegro.pl/item893047602_motul_specific_vw_505_01_5w40_w_wa_dostawa_gratis.html

mówi ze ma filtry bosha własnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności