Skocz do zawartości
kubotek

Wymiana filtra paliwa TDI

Rekomendowane odpowiedzi

kot_ik możesz jaśniej opisać wymianę filtra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręcasz śrubokrętem (poluzowujesz) metalową opaskę trzymającą filtr następnie ja wziąłem klucz chyba 17 założyłem u góry tu przy przewodach aby przytrzymać przy odkręcaniu cały filtr - a odkręciłem go opaską do odkręcania filtrów oleju - potem zalałem do pełna świeżą ropą i zakręciłem i zostaje już tylko go zamocować z powrotem na opaskę metalową.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak samo robił to mechanik u mnie. Nowy filtr po prostu przykręcasz do tego dekla z wężami w miejsce starego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość deadcowpl

Zgadzam się z przedmówca wężyki zostają odkręca się samą puszkę, tzn zdjęcie 2 zamieszczone przez Jurka jest prawidłowe, tak właśnie ma wyglądać filtr do afn'a.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może ktoś zamieścić zdjęcie gdzie jest ten filtr paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie dziwna sprawa u mnie

 

przed zakupem filtra czytalem to i owo i dowiedzialem sie ze sa 2 rodzaje tych filtrow

z zamocowanym juz deklem z wezykami i z odkrecanym deklem z wezykami ktorego sie nie wymienia

 

wiec jade kupic filtr i koles daje mi taki do ktorego musze dokrecic dekiel, pytam 2x goscia czy to napewno ten - mowi ze na 100%

 

po 3 miesiacach (akurat wczoraj) biore sie za wymiane i dupa ! u mnie chyba jednak trzeba kupic filtr z zamocowanym juz deklem bo po pierwsze za cholere nie da sie tego rozkrecic a po drugie jezeli byloby to rozkrecalne to wydaje mi sie ze nie pomieszcza sie w starym deklu (ktory widac na starym filtrze) uszczelki z nowego filtra

 

 

i tu prosba - moglby ktos podeslac fotki jak wyglada ten dekiel przykrecony do filtra?

 

dodam ze jak odkrece filtr z obejmy to wszystko sie rusza, nic przy deklu nie jest mocowane dlatego nie probowalem nic na sile zeby nie uszkodzic wezykow

Edytowane przez PrZeMoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PrZeMoL, cofni sie strone wstecz i powiedz o czy o ten dekiel na fotach chodzi. Dzo odkręcenia dekla uzyłem klucza chyba 17 i do odkręcania filtóew, taki na łańcuszku. Poszło gładko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PrZeMoL, cofni sie strone wstecz i powiedz o czy o ten dekiel na fotach chodzi. Dzo odkręcenia dekla uzyłem klucza chyba 17 i do odkręcania filtóew, taki na łańcuszku. Poszło gładko.

zgadzam sie z Tobą,tylko u mnie akurat tak gładko nie miałem bo jakiś baran go przede mną dość mocno dokręcił:mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale w końcu udało się odkręcić czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale w końcu udało się odkręcić czy nie??

 

Tak kupiłem inny łańcuszek i poszło:).moim zdaniem bardzo dobre rozwiazanie z taką wymianą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko o wymiane filtra paliwa z podgrzewaniem (silniki PD).Trzeba odkrecac ten podgrzewacz i sciagac przewody paliwa pod nimi czy wystarczy poluzowac filtr i odkrecic go od dolu choc tam miejsca malutko i chyba w dol to on nie wyjdzie.Jesli ktos juz to przerabial bede wdzieczny o porade.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy poluzowac filtr i odkrecic go od dolu choc tam miejsca malutko i chyba w dol to on nie wyjdzie.Jesli ktos juz to przerabial bede wdzieczny o porade

Odkręcasz całkiem śrubę inbusową (chyba 12 mm) odchylasz wszystko w kierunku silnika i filterek paliwa wyciągasz do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki.Tam jest na 99% rozmiar 13 tego imbusa-troche nietypowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% kolego, jestem niedawno po wymianie ;) 13 imbus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PrZeMoL, cofni sie strone wstecz i powiedz o czy o ten dekiel na fotach chodzi. Dzo odkręcenia dekla uzyłem klucza chyba 17 i do odkręcania filtóew, taki na łańcuszku. Poszło gładko.

 

wlasnie na tych fotkach nie widac tego czego potrzebuje - chodzi mi o zdjecie laczenia filtra z tym deklem

 

porobilem fotki tylko nie jestem u siebie w domu jak bedzie czas to wrzuce na forum i pokaze o co mi chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz wlasnie po wymianie i musze przyznac ze nie nastrecza to wielkiej trudnosci wrecz bym powiedzial ze proste, a zaden ze mnie specjalista

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może podać wymiar śruby ściskającej opaskę mocowania filtra przy silniku AVF, tam jest śruba tzw. XZN 12 ząbkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś może podać wymiar śruby ściskającej opaskę mocowania filtra przy silniku AVF, tam jest śruba tzw. XZN 12 ząbkowa

 

możę TO Ci pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności