Skocz do zawartości
mielke

Demontaż pompy paliwa ze zbiornika w 1.8T 20V AEB

Rekomendowane odpowiedzi

i mały opis jak i co z ta pompą jak coś to walić na PRIV

 

DEMONTAŻ I MONTAŻ POMPY PALIWA ZE ZBIORNIKA W 1.8T 20V AEB

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=47098&d=1298932222

1. Odłączamy aku dla bezpieczeństwa

2. Wywalamy to co mamy w bagażniku razem z dywanikiem pod nim ukażę się nam dekielek na 3 śrubki okrągły w prawym górnym rogu bagażnika i składamy oparcie siedzenia

3. Odkręcamy ten dekiel i ukazuje się nam górna część pompy z węzami i kostką

4. Odłączamy kostkę i węże (są na opaski) chowamy je tak by nie przeszkadzały

5. Odkręcamy nakrętkę plastikową czarną za pomocą kawałka drewna i młotka

6. Wyciągamy górna część

7. Odłączamy przewody i węże (doprowadzenie jest na opaskę i metalowym końcu a powrót na plastikowy wsuwak którego boki ściskamy i ściągamy go) od dolnej strony górnej części

http://zapodaj.net/4e05bb367bf4.jpg.html

8. Ściągamy uszczelkę gumową i odkładamy wraz z górną częścią na bok

9. Ukazuje się nam obudowa pompy z nią w środku zakończoną filtrem siatkowym oraz z przewodami i wężem doprowadzenia paliwa

10. Wkładamy łapkę do środka i odsuwamy przewody od czujnika poziomu PB i powrotu by nie przeszkadzały (przewód od czujnika możemy dać na zew a wąż powrotu w zbiornik nie ucieknie ;-))chwytając za obudowę pompy przekręcamy w LEWO i wyciągamy do góry za koniec wężyka (ja tak wyciągałem)

11. Ściągamy przewody i odpinamy opaskę z węża ściągając go i ściągamy filtr

12. Rozchylamy zatrzaski i wysuwamy pompę do góry (wskazana pomoc drugiej osoby)

13. Rozpakowujemy nową ściągając zaślepki z góry i dołu wsuwamy pompę w obudowę aż pstrykną zatrzaski

14. Podłączamy przewody (moja pompa firmy QAP miała na nakrętki mocowanie przewodów więc musiałem przerobić wsuwki) i wężyk paliwa a z dołu nowy filtr siatkowy (jest na wcisk)

15. wkładamy całość do zbiornika uważając by odpowiednie wycięcia obudowy pompy trafiły na wystające zaczepy po włożeniu przekręcamy w PRAWO i pompa z obudową siedzi na miejscu http://zapodaj.net/1a792aeb8fe9.jpg.html

16. Sprawdzamy czy dobrze podłączyliśmy przewody pompy podpinając je do spodu górnej części (tu nie da się pomylić) wraz z przewodami od czujnika i doprowadzeniem i odprowadzeniem paliwa (na wężyki radze założyć nowe opaski) i górnym przewodem zasilającym (wskazana pomoc drugiej osoby by przekręciła kluczyk w stacyjce)

17.Jeśli paliwo trysnęło z wyjścia to możemy zakładać uszczelkę pod górną część i wcisnąć ją na miejsce przykręcając zakrętkę

18. zakładamy wężyki i zaciskamy opaski na nich (tu też nowe dajcie)

19. Uruchamiamy auto i sprawdzamy czy dobrze jest przykręcona nakrętka plastikowa

20. Cieszymy się z udanie przeprowadzonej wymiany pompy gdy autko sobie pracuje na wolnych obrotach

NR części

oryginał (przewody na wsuwki) 3B0 906 019

62 34 02104 31265

zamiennik firmy QAP (original) fule pomp (przewody przykręcane na nakrętki)

8A0906091G/A pasuje od audi A6/100/100Q/80/cupe/V8

14 003

Edytowane przez mielke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4. Odłączamy kostkę i węże (są na opaski) chowamy je tak by nie przeszkadzały

kolego te opaski u mnie są zaciśnięte na zgrzew i są jednorazowe, więc tylko mogę je przeciąć i przy zakładaniu MUSZĘ dać nowe [nie wiem czy to tylko u mnie tak]

natomiast problem mam z kostką bo za cholerę nie chce dać się ściągnąć, tą nakrętkę dużą czarną już lekko zruszyłem, przewody odpiąłem ale kostka siedzi jak przyklejona, jak ją najlepiej ściągnąć??

 

edit: ściągnąłem ale urwałem zatrzask :))

dziwnie ciasno u mnie była ta kostka, reszta leciutko dała się odkręcić

opis bardzo pomocny, dzięki

Edytowane przez K3NJI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności